Ekologická katastrofa: Hoří miliony pneumatik

Zdroj foto: 
thewatchers.adorraeli.com

KUVAJT:  V úterý 17. dubna 2012, vypukl velký požár na skládce pro použité pneumatiky v Al Jahra v severozápadní části Kuvajtu. Na místě hoří zhruba pět milionů pneumatik.

Oheň vypukl po 10-té hodině místního času. Na místě zasahuje stovka hasičů s podporou armády a národní gardy. Životní prostředí doporučilo všem obyvatelům se dotčených částí vyhnout a těm, co jsou na místě, nosit masky. V tuto chvíli se ví o jednom člověku, který byl převezen do nemocnice s popáleninami.

Vítr naštěstí většinou odvál kouř z pneumatik směrem na moře. Poslanci označili požár jako ekologickou katastrofu a zábyvat se jí budou na zvláštním parlamentním zasedání příští týden.

Účinky hořících pneumatik:

Hořící pneumatiky uvolňují toxické znečišťující látky.  Děti jsou zvláště ohrožené. Stovky různých toxických látek vznikají při spalování pneumatik, stejně jako obrovské množství malých částic, které se usazují hluboko do plic. Děti, plody, kojící nemluvňata, starší lidé, astmatici, lidé se sníženou imunitou jsou mnohem náchylnější k znečišťujícím látkám vypouštěných hořícími pneumatikami. Malé částice uvolněné hořícími pneumatikami zhoršují astma a můhou přispět k onemocnění srdce.

Jemné částice jsou výrazně nebezpečnější pro lidské zdraví než větší částice.
 

Zdroj článku: 
thewatchers.adorraeli.com
Autor: 
Katastrofy.com