Sebevrah na Nuselském mostě a mrtvola ve Vltavě

Zdroj foto: 
Katastrofy.com - archiv
PRAHA: V pátek krátce po osmnácté hodině volal na tísňovou linku 158 muž, který operátorovi sdělil, že jde ukončit svůj život skokem z Nuselského mostu a zavěsil.
 
Operační důstojník proto okamžitě telefonoval zpět a snažil se od zoufalého muže získat jakékoliv upřesňující informace. I když odmítal s operátorem mluvit, sdělil mu alespoň telefonní číslo na bývalou přítelkyni, která následně policistům uvedla jméno muže, jeho popis a bližší údaje k jeho osobě. Operační důstojník vyslal okamžitě po oznámení policejní hlídky na místo, které nalezly na římse mostu sedícího devětadvacetiletého muže. Pomalu k němu přistoupily zezadu a muže se jim podařilo zajistit. Toho pak převezla záchranná služba na protialkoholní záchytnou stanici s téměř třemi promile alkoholu v dechu.
 
---
 

V sobotu krátce po poledni nalezli policisté z poříčního oddělení v řece Vltavě pod Palackým mostem tělo muže bez známek života. Přivolaní kriminalisté na místě zjistili, že se jedná o muže narozeného v roce 1932, který zemřel s největší pravděpodobností bez cizího zavinění. Nicméně příčinu úmrtí určí až nařízená pitva.

 

Zdroj článku: 
Policie ČR