Zázrak: Čtyři dny po lavinové tragédii se pejsek Oly vrátil domů

pes, zvire
Zdroj foto: 
The Bozeman Daily Chronicle

USA: Neuvěřitelný příběh se stal v sobotu minulý týden na jihovýchodě od Cooke City. Kerry Corcoran Gaillard, její manžel David Gaillard a pes Oly si vyjeli na běžky. Po cestě v horách je zasáhla lavina a všichni zůstali uvězněni pod ní.

Záchranáři se vydali hledat osoby. Coran našli živou a po delším pátrání nalezli také Davida, ten byl ale již mrtvý. Záchranáři se domnívali, že v lavině zůstaly uvězněny pouze osoby, a tak další pátrání skončilo.

Rodina se smířila s tím, že přišla nejen o Davida, otce rodiny, ale také o svého milovaného psa Oly.

Po čtyřech dnech byl pes objeven, jak čeká u dveří záchranářů v Cooke City. Pes byl značně vyčerpaný, hladový, zmatený, ale živý. Všichni se domnívají, že velká vůle psa žít jej donutila se z podlaviny vyhrabat. Musel to být obrovský výkon, kdy pejsek se svými malými packami hrabal, než se dostal napovrch. Všichni se domnívají, že pejsek musel být zavalený až tři metry hluboko. Čtyři dny musel přežít v přírodě, kde teplota klesá značně pod bod mrazu. Obyvatelé psa poznali, a tak jej záchranáři mohli dovést domů do Bozeman, kde bydlel zbytek rodiny.

Jejich shledání bylo hořkosladké, tak popsala pocity rodina v době, kdy jim byl pejsek navrácen.

Zdroj článku: 
The Bozeman Daily Chronicle
Autor: 
Katastrofy.com