SENIORKA OKRADENA PŘI NAKUPOVÁNÍ

Zdroj foto: 
archiv

DOMAŽLICE   Dne 12. října 2017 přijali policisté z Obvodního oddělení Domažlice oznámení o kapesní krádeži, ke které došlo v obchodním domě v Domažlicích. Devětasedmdesátiletá žena nakupovala v době od 16:30 hodin do 17:15 hodin a v té době měla být okradena. Dosud neznámý pachatel jí vytáhl peněženku z kabelky, kterou měla zavěšenou přes rameno. V peněžence měla žena občanský průkaz, další doklady a finanční hotovost ve výši 1 214 korun. Celková škoda byla vyčíslena na 1 614 korun. Policisté případ zaevidovali jako trestný čin krádež.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

POKOUSÁNA V OBCHODNÍM DOMĚ

Zdroj foto: 
archiv

KARLOVARSKO Karlovarští kriminalisté zahájil trestní stíhání 54 letého cizince žijícího v Karlových Varech, jako obviněného ze spáchání přečinu Ublížení na zdraví z nedbalosti. V polovině července tohoto roku na parkovišti před obchodním domem v Karlových Varech řádně nezajistil svou smečku psů, kterou zde ponechal bez dozoru přivázanou k dopravní značce, avšak v místě, kde parkovala svůj skútr 50 letá žena.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

ZA PODVEDENÍ ÚŘADU HROZÍ 5 LET

Zdroj foto: 
archiv

KROMĚŘÍŽSKO   Dne 12. října sdělil vrchní inspektor oddělení hospodářské kriminality podezření z trestného činu podvod šestačtyřicetileté ženě z Kroměříže. Podezřelá neoprávněně získala a pobírala od listopadu 2015 do února 2017 příspěvek na živobytí a doplatek na bydlení, které vyplácí Úřad práce ČR. Úmyslně neoznámila a zamlčela skutečnosti a změny, které jsou rozhodné pro výplatu uvedených dávek. Zatajila informace týkající se okruhu, počtu a příjmů společně posuzovaných osob. Tyto by vedly ke snížení pobíraných částek.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

TOTO JE NEPOCTIVÝ REALITNÍ MAKLÉŘ

Zdroj foto: 
archiv

HRADECKO  Dne 12. října obvinil vvyšetřovatel oddělení hospodářské kriminality 50letého muže z trestného činu zpronevěra, za což mu hrozí trest odnětí svobody od 1 roku do 5 let nebo peněžitý trest. Muži je kladeno za vinu, že v roce 2015 při zprostředkování prodeje bytu obdržel rezervační poplatek ve výši 90 tisíc, z kterého měl uhradit daň z převodu nemovitosti. Částku 56 tisíc korun však finančnímu úřadu nezaplatil a peníze užil pro svou potřebu.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

PŘI NEHODĚ AUTOBUSU SE ZRANILO 17 LIDÍ

Zdroj foto: 
HZS

Dne 14. října v 10:16 hodin přijala tísňová linka HZS Středočeského kraje informaci o dopravní nehodě autobusu a nákladního automobilu před vjezdem do Prahy po dálnici D8 na kilometru -1 těsně za nájezdem od Zdib v okrese Praha-východ. Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče z Kralup nad Vltavou a Neratovic a podnikovou jednotku AERO Vodochody. V rámci mezikrajské výpomoci vyjely také dvě jednotky HZS hl. m. Prahy.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

JEDNÍM TELEFONÁTEM ZÍSKAL 380 TISÍC

Zdroj foto: 
archiv

HRADECKO Minulý týden jsme na operačním středisku na lince 158 přijali oznámení o podvodu na seniorce, která předala neznámému muži své celoživotní úspory ve výši 380 tisíc korun. Třiasedmdesátiletá žena z Hradce Králové přivolaným policistům popsala svůj případ: Krátce po poledni jim doma zazvonila pevná linka, na které slyšela "Ahoj babi, víš, kdo volá?" Měl to být její vnuk, kterého však po hlase nepoznala. Hlas ji přišel cizí, ale muž na druhém konci drátu ji utvrdil, že má angínu. Řekl jí, že nemá mobil, je u právníka a stala se mu nepříjemná věc.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru Katastrofy RSS