Auto ve vodě

AUTO ZAPARKOVAL DO VLTAVY

Zdroj foto: 
archiv

PRAHA   Ve 21:57 hodin dne 29.09.2017 zasahovali pražští hasiči na Hořejším nábřeží v Praze 5. Osobní vozidlo tam sjelo z náplavky do Vltavy. Operační středisko na místo vyslalo jednotku z centrální, strašnické a modřanské stanice včetně hasičských potápěčů. Po příjezdu na místo bylo zřejmé, že je automobil zcela pod vodou. Hasiči jednu osobu, která se nacházela mimo vozidlo, předali do péče ZZS.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

FOTO: AUTO V ŘECE

Zdroj foto: 
HZS

Dva neobvyklé zásahy zaměstnaly o posledním prázdninovém dni profesionální hasiče z územního odboru Mladá Boleslav – v obci Ctiměřice asistovali u záchrany osoby spadlé do výkopu a na výjezdu z Mnichova Hradiště směrem do Mohelnice nad Jizerou vytahovali z náhonu Jizery převrácené osobní auto. K události do Ctiměřic vyjela krátce po 17. hodině jednotka HZS Mladá Boleslav. Podle informace přijaté operačním střediskem šlo o záchranu osoby, která ležela v bezvědomí na dně výkopu právě budovaného vodovodu v obci.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

PORSCHE V RYBNÍKU

Zdroj foto: 
HZS

Dne 19. února v dopoledních hodinách zasahovali profesionální hasiči ze stanice Frymburk v obci Lipno nad Vltavou u dopravní nehody osobního automobilu Porsche Canenne S, které skončilo svými předními koly v místním rybníku. Frymburští hasiči k nehodě vyjeli v 11:06 hodin. Ve voze nebyla žádná osoba, nemáme hlášené žádné zranění. Hasiči u vozu provedli protipožární opatření a zajistili jej proti pohybu. Následně pak navijákem z cisterny auto vytáhli z rybníku zpět na vozovku, kde jej předali majiteli. Při nehodě nedošlo k žádnému úniku provozních kapalin.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

FOTO: CHATAŘ ZAPARKOVAL AUTO V ŘECE

Zdroj foto: 
HZS

Jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Beroun zasahovala dne 19. září v 15:22 u osobního automobilu sjetého do řeky Berounky v chatové oblasti mezi Nižborem a Žloukovicemi. Při příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že se jedná o téměř ponořený osobní automobil, který se nachází asi 4 metry od břehu. Ke sjetí vozidla došlo nešťastnou manipulací a řidič stačil včas vyplavat. Hasiči v suchých oblecích provedli zajištění automobilu pomocí navijáku, aby nedošlo k ponoření vozidla pod hladinu.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

JAK SE TAM DOSTAL?

Zdroj foto: 
HZS

Dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje  byly vyslány zhruba hodinu po pondělním poledni ke kališti ve Stonavě (okres Karviná) u dolu ČSM, kde ležel Golf starší výroby celý pod vodou, a to zhruba 50 metrů od břehu. Jeho střecha byla z břehu viditelná. Hasiči prozkoumali z gumového člunu, zda se v potopeném autě někdo nenachází. Byl prázdný. Za asistence policejních potápěčů, kteří Golf ukotvili na tažné zařízení, vytáhl hasičský vyprošťovací speciál auto navijákem na břeh.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

FOTO: RYBÁŘ ZAJEL AUTEM AŽ DO RYBNÍKA

Zdroj foto: 
HZS

Operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje, dne 18.listopadu 2013 v 15:24 hodin přijalo oznámení občana o osobním voze v rybníku u obce Hološiny, okres Kutná Hora. Na místo vyjela cisternová automobilová stříkačka CAS 20 T 815 z čáslavské stanice a dále vyprošťovací automobil ze stanice Kutná Hora. Průzkumem bylo zjištěno, že osobní automobil tovární značky Toyota je ze 2/3 potopený v rybníku. Majitel vozu sdělil, že k rybníku přijel chytat ryby. Této činnosti se věnoval více jak hodinu.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce
Prihlásit se k odběru RSS - Auto ve vodě