Černý odběr

ČERNÝ ODBĚR ELEKTŘINY U SENIORKY

Zdroj foto: 
archiv

KARLOVARSKO   Obvinění ze spáchání přečinu krádeže si od kriminalistů z druhého Oddělení obecné kriminality v Karlových Varech vyslechla 64 letá žena. Takového jednání se měla dopustit nejméně od července roku 2009 do doby kontroly v srpnu roku 2017. Po zásahu do elektroměrového rozvaděče v chatové oblasti nedaleko Ostrova, neoprávněně odebírala elektrickou energii. Společnosti tak způsobila škodu kolem 30 tisíc korun. Za krádež jí tak v případě prokázání viny hrozí až dvouletý trest odnětí svobody nebo peněžitý trest.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

ČERNÝ ODBĚR ELEKTŘINY ODHALEN

Zdroj foto: 
MP Praha

PRAHA   Ve středu ve večerních hodinách prováděli strážníci z Prahy 10 kontrolní akci v opuštěném objektu na Vinohradech zaměřenou na osoby bez domova. V jedné z místností se nacházela žena, která si svítila lampou a přitápěla elektrickým přímotopem. Následným šetřením bylo zjištěno, že spotřebiče jsou napojeny na elektrické dráty vedoucí do druhé místnosti k elektrickým hodinám. Z hodin dále vedly kabely přes okno podél domu až k elektrické rozvodné skříni.

Zdroj článku: 
MP Praha
Autor: 
redakce

ČERNÝ ODBĚR Z VEŘEJNÉHO OSVĚTLENÍ

Zdroj foto: 
archiv

PRAHA   Kabel vedoucí z lampy veřejného osvětlení upoutal pozornost hlídky strážníků z Prahy 10. Prodlužovačka strážníky dovedla až do příbytku osob bez domova. Případ šetří Policie ČR. V úterý dopoledne prováděli strážníci z obvodního ředitelství Městské policie Praha 9 kontrolní činnost v ulici Pod Altánem. Hlídka si zde všimla prodlužovacího kabelu, který byl napojen do lampy veřejného osvětlení a vedl směrem k příbytku osob bez domova. Tam strážníci nalezli dvě osoby. Dvojice se k černému odběru elektřiny přiznala.

Zdroj článku: 
MP Praha
Autor: 
redakce

SVÍTIL, ALE NEPLATIL

Zdroj foto: 
archiv

V rukou kriminalistů skončil 38letý muž z Libochovicka, který neoprávněně odebíral elektrickou energii. Elektřinu potřebnou pro chod rodinného domu přiváděl do svého obydlí nelegálním způsobem mimo elektroměrné zařízení. Od konce roku 2013 odebral tzv. „na černo“ elektřinu za více jak 7 tisíc korun. Pro trestný čin krádeže hrozí dotyčnému až dvouletý trest odnětí svobody.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce
Prihlásit se k odběru RSS - Černý odběr