Falešný poplach

DRAMA V NÁRODNÍM DIVADLE

Zdroj foto: 
archiv

PRAHA   Na základě přijatého oznámení vyjížděli policisté do budovy Národního divadla. Nakonec šlo naštěstí o planý poplach. Přibližně ve tři čtvrtě na devět večer přijali operátoři linky tísňového volání oznámení.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

ZAMĚSTNALA DESÍTKY POLICISTŮ

Zdroj foto: 
archiv

KROMĚŘÍŽSKO Dne 16. srpna odpoledne okolo páté hodiny zavolala na linku 112 neznámá žena, která sdělila, že je pořezaná, a že už to nedává. Dále uvedla, že se nachází na cestě u přehrady v obci Rusava. Poté zavěsila a hovory už nepřijímala. Na místo ihned vyrazila bystřická policejní hlídka a záchranáři. Společně prohledali okolí přehrady, ale zraněnou nenašli. Zorganizovali jsme proto pátrací akci. Operační důstojník nechal zaměřit mobilní telefon, ze kterého žena volala. Podle zjištěných údajů se měla skutečně nacházet v lokalitě Rusava u přehrady.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

SIRÉNA SE ROZHOUKALA SAMA

Zdroj foto: 
archiv

Před půl jedenáctou dne 14.03.2017 došlo v ulici Lípová v Praze k neočekávanému spuštění rotační sirény, která je ve správě HZS hl. m. Prahy. Po důkladném prošetření celé situace bylo zjištěno, že došlo k technické závadě, která zapříčinila spuštění sirény v kolísavém tónu. Technici pražských hasičů sirénu dočasně odpojili a zjišťují přesnou příčinu poruchy. Operátoři tísňových linek 112 a 150 vyřizovali dotazy volajících občanů a informovali je, že na území Prahy nedošlo k žádné mimořádné události.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

V BUDOVĚ HLEDALI BOMBU

Zdroj foto: 
archiv

LIBEREC Ve čtvrtek ráno zaměstnal liberecké policisty neznámý muž, který krátce po půl deváté ráno zavolal na linku 158 a oznámil, že v budově Krajského soudu v Liberci je bomba. Poté zavěsil. Policisté okamžitě informovali Justiční stráž a předsedkyni soudu. Na místo byly okamžitě povolány policejní hlídky a psovod se speciálně vycvičeným psem. Budova soudu musela být okamžitě vyklizena, evakuováno bylo téměř 200 osob, a to nejen z řad zaměstnanců, ale i občanů, kteří přišli na jednání.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

NA POŠTĚ HLEDALI GRANÁT

Zdroj foto: 
archiv

Písek  Písečtí policisté, strážníci, hasiči i posádka záchranářů vyjížděli 26. ledna po půl čtvrté odpoledne k budově České pošty na Nábřeží 1. máje, kde měl být, dle oznámení na tísňovou linku 112, uložen granát. Složky integrovaného záchranného systému okamžitě rozjeli akci, která byla spojena také s evakuací budovy. Policejní psovod se služebním psem, který vyhledává nástražné výbušné systémy, objekt prohledal, nic nebezpečného nenalezl. Akce skončila krátce před sedmnáctou hodinou.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

ŘIDIČ ZAPOMNĚL KDE ZAPARKOVAL

Zdroj foto: 
archiv

ČESKOLIPSKO    Dne 6. prosince oznámil policistům krádež svého osobního vozidla značky Ford Mondeo jeho majitel. Ten do policejního protokolu vypověděl, že auto zaparkoval v ulici Bratří Čapků v České Lípě v sobotu 5. prosince dopoledne a následující den už ho na parkovacím místě nenašel. Jednalo se o starší vozidlo, které si cení na 35 000 korun. Policisté po něm vyhlásili celostátní pátrání.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Falešný poplach