Letecká nehoda

PILOTA TAHALI ZE STROMU

Zdroj foto: 
HZS

Dne 16. července v 15:23 hodin přijalo operační středisko hasičů zprávu, že ve Štítné nad Vláří-Popov, místní část Plaňava, uvízlo na stromě rogalo s pilotem asi 500 metrů pod vrcholem kopce Pláňava. K vyproštění pilota byla vyslána jednotka profesionálních hasičů z požární stanice Valašské Klobouky a lezecká skupina z centrální požární stanice ve Zlíně, a také jednotka dobrovolných hasičů ze Štítné nad Vláří. Strom, na kterém videlo rogalo s pilotem, byl v nepřístupném terénu. Hasiči s nezbytným materiálem proto museli přijít na místo pádu rogala pěšky.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

NEPOVEDENÉ PŘISTÁNÍ

Zdroj foto: 
Policie

SVITAVSKO Dne 4. července kolem 7 hodiny ranní jsme přijali oznámení o nehodě dvoumístného ultralehkého letounu na letišti ve Starém městě u Moravské Třebové. K havárii mělo dojít při přistávacím manévru na travnaté ploše letiště, kdy se stroj převrátil na „záda“. V letadle se v době přistání nacházeli dva muži, kteří vyvázli nezraněni. Policisté z obvodního oddělení u pilota provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Škoda na letounu prozatím nebyla vyčíslena. Nehodu v leteckém provozu bude následně řešit letecký inspektor.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

TO NIKDO NEČEKAL

Zdroj foto: 
HZS

Tísňová linka HZS Olomouckého kraje přijala krátce po dvacáté hodině 6.7.2017 informaci o pádu paraglidisty do zahrad v Lipníku nad Bečvou. Dle získaných informací došlo ke zranění staršího muže. Operační středisko k místu vyslalo profesionální jednotku požární stanice Lipník nad Bečvou. Hasiči na místě poskytnuli předlékařskou péči zraněnému paraglidistovi a přivolali posádku zdravotnické záchranné služby. V navazujícím čase provedli nutná bezpečnostní opatření a kontrolu úniku provozních kapalin.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

PILOTA TAHALI Z LETADLA

Zdroj foto: 
HZS

Dvě jednotky hasičů se zapojily ve čtvrtek 29.6.2017 do rychlé záchrany zraněného pilota větroně středního věku, který skončil na beskydské louce ve Frýdlantu nad Ostravicí (okres Frýdek-Místek) v rozbitém stroji. Hasiči jej opatrně přenesli na páteřní desku, pak na přístupné místo a tam pomáhali zdravotníkům v ošetřování. Muž, který byl při vědomí, byl převezen vrtulníkem Letecké záchranné služby Ostrava do nemocnice. Operační středisko hasičů bylo o letecké nehodě informováno ve čtvrtek před půl sedmou večerní.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

NOUZOVÉ PŘISTÁNÍ SE ZRANĚNÍM

Zdroj foto: 
archiv

FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ, 29. června 2017, 18:15 Ve Frýdlantu nad Ostravicí, v prostoru mezi silnicí I/56 a železniční tratí, pilot větroně nouzově přistál. Větroň typ Twin Astrit se během letu pravděpodobně vlivem silného poryvu větru dostal do potíží a pilot (47 let) musel nouzově přistát. Letec po pádu utrpěl zranění a byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Ostrava. Pádem došlo také k poškození ultralightu, předběžná škoda byla vyčíslena na 400 000,- Kč.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

PILOT PŘISTÁL VE SMRADLAVÉM HNOJI

Zdroj foto: 
HZS

(27.5.2016) Na místo letecké nehody v obci Doubravy na Zlínsku byli před čtrnáctou hodinou vysláni profesionální hasiči ze Zlína. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v kokpitu kluzáku, který zůstal zachycen na betonové zdi silážní jámy v areálu zemědělského podniku, zůstal uvězněn jeho pilot. Jako první na místě zasahovali místní zaměstnanci, kteří se k kokpitu ultralehkého kluzáku dostali pomocí traktorového bagru, kterým také kluzák zajistili proti samovolnému pádu ze zdi.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Letecká nehoda