Letecká nehoda

NOUZOVÉ PŘISTÁNÍ LETADLA ATR-72

Zdroj foto: 
aerotime

Bulharský kontrolní orgán pro vyšetřování leteckých nehod (AAIU) vyšetřuje událost, která se týká osobního letadla ATR 72-200 letecké společnosti Air Serbia. Dne 26. listopadu 2017 letoun společnosti Air Serbia ATR 72-200 po vzletu z letiště Sofia (Bulharsko) na cestě do Bělehradu (Srbsko )ztratila "několik prvků vnějšího pláště během 20 minut letu před nouzovým návratem na vzletové letiště". Posádka letadla během letu zaznamenala "vibrace a hluk" a rozhodla se vrátit do Sofie, kde nouzově přistála. Letadlo označení YU-ALO bylo vyrobeno v roce 1990.

Zdroj článku: 
aerotime
Autor: 
redakce

POSÁDKA LETADLA AIRBUS NAD FRANCIÍ ZAŽILA KRIZOVÝ STAV

Zdroj foto: 
www.avherald.com

Letadlo Airbus A319-100 společnosti Easyjet,na noční lince U2-2278 (dne 4. října) z letiště Palma Mallorca, SP (Španělsko) do Londýna Luton, EN (UK), se dostalo ve výšce 12 kilometrů do problémů. Nad Francií kapitán ohlásil nouzový stav a zahájil odklon do Paříže. Kapitán oznamil, že první důstojník se stal neschopným a několika cestujícími se udělalo špatně. Letadlo po 35 minutách bezpečně přistálo na letišti Paříž Charlesa de Gaulla. Letecká společnost potvrdila, že kapitán odklonil letadlo kvůli tomu, že se někteří cestující a posádka necítili dobře.

Zdroj článku: 
www.avherald.com
Autor: 
redakce

VIDEO: AIRBUS A380 LETĚL S POŠKOZENÝM MOTOREM

Zdroj foto: 
www.youtube.com

KANADA   Dne 30. září letadlo Airbus A380 společnost Air France při letu AF66 z Paříže do Los Angeles mělo poruchu motoru nad Grónskem. Piloti vyhodnotili situaci a nouzově přistáli na letišti Goose Bay v Kanadě. Letoun Airbus A380-861, poháněný motory Engine Alliance GP7200, utrpěl poruchu motoru číslo 4 - vnějšího, pravého motoru. Letounu Airbus A380 se ventilátor a přívodní kapotáž se oddělil od zbytku motoru. Letoun také utrpěl poškození přední hrany křídla. Při přistání hlásila společnost ARFE v Goose Bay, že došlo také k úniku hydraulické kapaliny, ale bez úniku paliva.

Zdroj článku: 
www.avherald.com
Autor: 
redakce

VIDEO: NOUZOVÉ PŘISTÁNÍ LETADLA SE NEPOVEDLO

Zdroj foto: 
www.youtube.com

TURECKO ISTANBUL   Ve čtvrtrk večer havarovalo při nouzovém přistání proudové letadlo letadlo obchodníka z Azerbajdžánu Cessna Citation 650 registrace TC-KON. Z důvodu nevysunutí podvozku pilot provedl nouzové přistíní při kterém letadlo vyjelo z dráhy a hořelo. Zranění byli čtyři lidé. 

Letový provoz vidíte on line na webu http://sledujto.cz/

Zdroj článku: 
www.airporthaber.com
Autor: 
redakce

PILOTA TAHALI ZE STROMU

Zdroj foto: 
HZS

Dne 16. července v 15:23 hodin přijalo operační středisko hasičů zprávu, že ve Štítné nad Vláří-Popov, místní část Plaňava, uvízlo na stromě rogalo s pilotem asi 500 metrů pod vrcholem kopce Pláňava. K vyproštění pilota byla vyslána jednotka profesionálních hasičů z požární stanice Valašské Klobouky a lezecká skupina z centrální požární stanice ve Zlíně, a také jednotka dobrovolných hasičů ze Štítné nad Vláří. Strom, na kterém videlo rogalo s pilotem, byl v nepřístupném terénu. Hasiči s nezbytným materiálem proto museli přijít na místo pádu rogala pěšky.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

NEPOVEDENÉ PŘISTÁNÍ

Zdroj foto: 
Policie

SVITAVSKO Dne 4. července kolem 7 hodiny ranní jsme přijali oznámení o nehodě dvoumístného ultralehkého letounu na letišti ve Starém městě u Moravské Třebové. K havárii mělo dojít při přistávacím manévru na travnaté ploše letiště, kdy se stroj převrátil na „záda“. V letadle se v době přistání nacházeli dva muži, kteří vyvázli nezraněni. Policisté z obvodního oddělení u pilota provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Škoda na letounu prozatím nebyla vyčíslena. Nehodu v leteckém provozu bude následně řešit letecký inspektor.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Letecká nehoda