Nedovolené ozbrojování

OBJEVILI U NĚJ DOMA ZBRANĚ

Zdroj foto: 
archiv

CHEBSKO  Chebští kriminalisté obvinili ze spáchání přečinu Nedovolené ozbrojování osmačtyřicetiletého muže z Chebska. Muž měl v měsíci září 2017 přijet vozidlem k domu, který obývá bývalý manžel jeho přítelkyně. Tomu měl vyhrožovat, že pokud bude jeho partnerku otravovat, neuvidí své děti. Přitom měl mít při sobě legálně drženou střelnou zbraň, kterou však nevytáhnul z pouzdra. Ve stejný den pak měl osmačtyřicetiletý muž přijet do domu, který je v jeho výhradním vlastnictví, a zde měl za pomoci benzínu iniciovat požár.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

DOMA UKRÝVAL SAMOPAL

Zdroj foto: 
archiv

Písek   Dne 4. října zahájila vyšetřovatelka trestní stíhání mladého muže z obce na Písecku pro trestný čin nedovolené ozbrojování. Během domovní prohlídky, která proběhla v březnu loňského roku pro jinou trestnou činnost, kriminalisté v domě zajistili dlouhou opakovací zbraň a různé náboje a zaslali je k expertize. Muž měl tedy v letech 2012 až 2017 bez povolení zbraň a střelivo přechovávat. Není držitelem potřebných oprávnění ve smyslu zákona o zbraních. Vyšetřování případu pokračuje.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

OPATŘOVAL SI ZBRANĚ

Zdroj foto: 
Policie

KARLOVARSKO   Z nedovoleného ozbrojování sdělili obvinění ze spáchání přečinu karlovarští kriminalisté 35 letému muži z Karlových Varů. Obviněný muž měl bez povolení přechovávat v bytě v Karlových Varech větší množství střelných zbraní, jejich částí a dílů a větší množství střeliva. Ke znaleckému zkoumání muž kriminalistům vydal několik dělostřeleckých zapalovačů, ručních granátů, iniciátorů, protipěchotní minu, dělostřelecký granát, opakovací pušku, podomácku zhotovený revolver a více jak 400 kusů různých nábojů.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

NEDOVOLENÉ OZBROJOVÁNÍ

Zdroj foto: 
archiv

SOKOLOVSKO   Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání 36letého muže z Karlových Varů, kterého obvinili ze spáchání přečinu Nedovolené ozbrojování. Toho se měl dopustit tím, že v polovině července převážel ve svém vozidle legálně drženou dlouhou střelnou zbran, na které měl přimontovaný tlumič a optiku. Podle zákona č. 119/2002 Sb. o střelných zbraních a střelivu však patří zbraně s pevně vestavěnými tlumiči hluku výstřelu mezi zbraně zakázané a samotný tlumič hluku výstřelu je zakázaným doplňkem zbraně.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

SE SAMOPALEM CHODIL PO VÁCLAVÁKU

Zdroj foto: 
Policie

PRAHA V sobotu, přibližně v půl jedenácté večer si policisté oddělení hlídkové služby prvního policejního obvodu všimli dvou osob, postávajících na rohu Štěpánské a Václavského náměstí. Jelikož jim obě tyto osoby byly známi z dřívější doby pro drogové delikty, rozhodli se je policisté zkontrolovat. První z mužů se policistům podvolil dle pokynů. U druhého ale nastal problém. Přibližně dva metry vysoký a značně robustní muž policisty nerespektoval, kdy se navíc neustále snažil sahat do igelitové tašky, kterou měl u sebe.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

SYN UDAL SVÉHO OTCE

Zdroj foto: 
archiv

NOVOJIČÍNSKO   Původní oznámení o nebezpečném vyhrožování se samopalem se nepotvrdilo, nicméně nedovolené ozbrojování ano. Novojičínští policisté samopal vz. 58 zajistili. Při samotném oznámení to vypadalo dosti nebezpečně. Zakročující policisté zvažovali výpomoc od policejní zásahové jednotky z důvodu možného ohrožení života a zdraví osob. Nicméně v průběhu prvotního kontaktu s oznamovatelem i podezřelým mužem vyhodnotili, že nebezpečí nehrozí. Oznámení o samotném vyhrožování učinil 20letý syn podezřelého.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Nedovolené ozbrojování