Nehoda na železnici

TRAKTOR SE POTKAL S RYCHLÍKEM

Zdroj foto: 
HZS

Na železničním přejezdu u Horního Poříčí se dne 8. února po sedmé hodině ranní střetnul traktor s projíždějícím rychlíkem. K nehodě operační důstojníci v 7:24 hodin vyslali profesionální jednotku ze stanice Strakonice a jednotku podnikových hasičů SŽDC České Budějovice. Když k nehodě přijeli strakoničtí profesionálové, našli traktor přibližně 500 metrů od přejezdu. Traktorista byl bez zranění. Ve vlaku cestovalo 55 osob. Zdravotníci ZZS ošetřovali dva zraněné. Železniční trať byla okamžitě uzavřena.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

VLAK NARAZIL DO STROMU

Zdroj foto: 
HZS

Strom v kolejišti zastavil ráno po 5. hodině osobní vlak na trase Doudleby nad Orlicí – Rokytnice v Orlických horách. Událost se stala nedaleko Slatiny nad Zdobnicí. Na místo vyjela v 5:17 profesionální jednotka z Rychnova nad Kněžnou a dále i dobrovolné jednotky z Vamberka a Slatiny nad Zdobnicí. Průzkum místa zásahu ukázal, že vlak nárazem nevykolejil, ani nebyl při události nikdo zraněn. Nakonec si událost převzali drážní hasiči SŽDC z České Třebové. Ti strom rozřezali a z kolejiště odklidili.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

VLAK NARAZIL DO NÁDRAŽÍ

Zdroj foto: 
archiv

JABLONECKO    Dne 18. ledna odpoledne vlivem náledí na kolejích osobní vlak nedobrzdil a narazil do zábrany na konci kolejiště na vlakovém nádrží ve Smržovce. Dnes odpoledne krátce před půl pátou hodinou policisté na lince 158 přijali oznámení o nehodě osobního vlaku na vlakovém nádraží ve Smržovce. Osobní vlak vzhhledem k náledí na kolejích nedobrzdil a narazil do zabrány na konci kolejiště. V tomto vlaku v té době cestovalo téměř 20 osob. Tři z nich utrpěly zranění, jejichž charaktery a doby léčení jsou předmětem probíhajícího šetření.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

VLAK ZRUŠIL AUTO

Zdroj foto: 
HZS

Ke střetu osobního automobilu a vlaku došlo 19. ledna před 14 hodinou na železničním přejezdu v Krouně, části obce Čachnov. Na místo v 13.55 hodin byly vyslány jednotky hasičů profesionální z Hlinska a Správy železniční dopravní cesty Česká Třebová. Před příjezdem hasičů došlo k samovolné evakuaci 10 cestujících z vlaku a strojvedoucího i průvodčí. Zraněný řidič byl předán do péče zdravotníků. Pracovníci Českých drah zajistili cestujícím odvoz. Hasiči zabezpečili vozidlo standardně proti vzniku požáru i úniku provozních náplní.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

UTRPĚL MNOHOČETNÁ PORANĚNÍ

Zdroj foto: 
archiv

Týmy ZZS MSK zasahovaly v průběhu večera dne 19. ledna u dvou vážných nehod, jejímiž účastníky byli chodci. Události se odehrály na Opavsku a Frýdecko-Místecku. Před půl osmou byli záchranáři voláni ke střetu vlaku s osobou na železniční trati ve Lhotě u Opavy. Na místě zasahovaly posádky z Hlučína a Opavy. Chodec utrpěl mnohočetná poranění, která byla neslučitelná se životem, a na místě jim podlehl ještě před příjezdem zdravotníků. Zasahující lékařka již mohla pouze konstatovat smrt postiženého.

Zdroj článku: 
ZZS
Autor: 
redakce

VLAK SE POTKAL S AUTEM

Zdroj foto: 
HZS

Dne 4. ledna krátce po poledni byla operačním střediskem Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje vyžádána spolupráce hasičů u dopravní nehody v Lochovicích na Berounsku, kde se na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací na trati číslo 200 střetl osobní automobil s osobním vlakem.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Nehoda na železnici