Nehoda na železnici

PŘEJEL HO VLAK

Zdroj foto: 
archiv

ZLÍNSKO Dne 29. listopadu ve dvě hodiny ráno srazil v Otrokovicích nákladní vlak jedoucí z Otrokovic ve směru na Břeclav osmadvacetiletého muže z obce na Zlínsku. Muž přecházel přes koleje od vlakového nádraží v místě, kde je to zakázáno. Po střetu s vlakem na místě podlehl způsobenému zranění. Dechová zkouška vyloučila přítomnost alkoholu u strojvedoucího vlaku. Kriminalisté přesné okolnosti tragické události zjišťují.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

VLAK SE POTKAL S AUTEM

Zdroj foto: 
HZS

Dvě jednotky hasičů zasahovaly dne 18. listopadu 2017 večer u střetu osobního automobilu a vlaku v opavské části Předměstí. Nehoda byla na tísňovou linku ohlášena osm minut před dvaadvacátou hodinou. K zásahu byli vysláni hasiči ze stanice HZS MSK v Opavě a také jednotka podniku SŽDC z Ostravy. V osobním vozidle zůstala zaklíněna jedna osoba, hasiči ji museli opatrně vyprostit pomocí hydraulických nástrojů. Druhému cestujícímu z osobního automobilu poskytovali do příjezdu zdravotníků předlékařskou pomoc.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

VLAK SE POTKAL S AUTEM

Zdroj foto: 
HZS

Na železničním přejezdu bez přejezdového zabezpečovacího zařízení v Božíčanech na Karlovarsku se v úterý před polednem srazilo osobní auto s projíždějícím vlakem. Ve vlakové soupravě nebyl žádný cestující, v autě jela jedna osoba. Přivolaní hasiči zajistili místo nehody a zajistili auto i vlak, k žádnému úniku provozních kapalin nedocházelo. Provoz na železnici byl po nehodě zatavený, na silnici bylo možné místem nehody projíždět jedním jízdním pruhem. Prostor nehody si po svém příjezdu převzali drážní hasiči z Chebu.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

AUTO SE POTKALO S VLAKEM

Zdroj foto: 
archiv

Do Předhradí k železničnímu přejezdu mířily dne 14. září v 13.44 hodin hasičské vozy. Došlo zde ke střetu vlaku s osobním vozem. V osobním automobilu cestovaly dvě osoby a ve vlaku asi 5 osob. Hasiči si do péče ihned převzali dvě zraněné osoby z automobilu. Na místo byla povolána posádka zdravotnické záchranné služby, která osoby zkontrolovala a ponechala na místě nehody. Hasiči dále zajistili havarované vozidlo proti vzniku požáru a zamezili úniku provozních náplní. Zajištěna musela být i náhradní doprava pro cestující vlaku.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

NEBEZPEČNÝ TUNEL

Zdroj foto: 
HZS

Pražští hasiči zasahovali od 21:30 hodin dne 11.07.2017 u sražené osoby v železničním tunelu u hlavního nádraží v Praze 2. Jednotka z centrální stanice vyprostila osobu, která se zaklínila v podvozku vlaku a předala ji ZZS. Následně hasiči pomohli s transportem pacienta do sanitního vozu. Provoz na trati byl během zásahu zastaven.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

POSPÍCHAT UŽ NEBUDE

Zdroj foto: 
archiv

Oznámení o události přijali operátoři tísňové linky dne 29. června deset minut před jedenáctou hodinou dopoledne. V tomto oznámení se policisté dozvěděli, že na přejezdu v Kolovratech došlo ke střetu chodce s projíždějícím vlakem. Na základě této informace vyrazili na místo policisté z oddělení v Uhříněvsi.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Nehoda na železnici