Otrava

ZDROJ TOPENÍ BYL ZDROJEM SMRTI

Zdroj foto: 
HZS

Tři jednotky hasičů Olomouckého kraje se v brzkých ranních hodinách pondělí 29.1.2018 (01:16) podílely na likvidaci požáru ve sklepě rodinného domku v obci Lazníky na Přerovsku, přesněji se jednalo o podsklepený bungalov a hořelo u kotelny na tuhá paliva. Operační středisko k likvidaci vyslalo z řad profesionálních hasičů jednotku požární stanice Přerov, posílenou o dobrovolné hasiče Tršice a Veselíčko. Průzkumná skupina ihned zahájila prošla celým sklepním prostorem, dva obyvatelé z rodinného domku se včas dostali do bezpečí.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

POŽIL HOUBY A VYVÁDĚL PSÍ KUSY

Zdroj foto: 
archiv

RYCHNOVSKO Dopoledne dne 10. listopadu bylo Náměstí F. L. Věka v Dobrušce svědkem kuriózní události. Devětadvacetiletý muž, který zde páchal protiprávní jednání, se odmítnul podrobit opakovaným výzvám policistů, mával kolem sebe nepříčetně rukama a pokusil se dokonce i utéci. Policisté ho pomocí hmatů a chvatů museli svést na zem a přiložit mu služební pouta. Muž se aktivně bránil natolik, že se vzpouzel a odmítal převoz policejním vozem na dobrušskou policejní služebnu.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

PŘI PRÁCI MÁLEM ZEMŘELI

Zdroj foto: 
archiv

Posádky zdravotnické záchranné služby vyjížděly dnes, ve středu 29.10., k události na Frýdecko-Místecku, při které došlo k otravě oxidem uhelnatým. Situace byla nahlášena operačnímu středisku záchranářů ve čtvrt na deset dopoledne z obce Bukovec s tím, že postižená osoba se nalézá ve studni. Na místo vyjela posádka rychlé lékařské pomoci z Jablunkova a vzlétl vrtulník LZS z Ostravy. O spolupráci byly požádány i ostatní složky integrovaného záchranného systému.

Zdroj článku: 
ZZS
Autor: 
redakce

CHLAPEC ZEMŘEL PO EXPERIMENTU S LÉKY

Zdroj foto: 
archiv

ZLÍNSKO  Policisté služby kriminální policie a vyšetřování zlínského krajského ředitelství vyšetřují otřesný a naprosto ojedinělý případ. Při nesoudných a absurdních hrátkách s léky přišel o život teprve osmnáctiletý chlapec. Policie ví naprosto přesně, jak k tomu došlo, protože mladí lidé se při tomto experimentu vzájemně nahrávali na mobil. Tragédie se stala před měsícem, přesněji – 28. března 2014 ve večerních hodinách.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

TĚHOTNÁ SE OTRÁVILA PLYNEM

Zdroj foto: 
archiv

Dne 5. dubna, po 17. hodině byla volána zdravotnická záchranná služba k intoxikovaným osobám plynem v Kostelci nad Labem. Během hovoru na tísňovou linku záchranáři dostali informace o jedné osobě, která se dostala ven z domu a další neznámý počet lidí měl být stále uvnitř. Na místo vyrazily všechny složky IZS. Ze záchranné služby na místě zasahovaly dva sanitní vozy z Neratovic a Brandýsa nad Labem a dispečink vyslal i malý vůz s lékařem. Hasiči na místě provedli kontrolu a v domě naměřili vysokou koncentraci oxidu uhelnatého.

Zdroj článku: 
ZZS
Autor: 
redakce

SMRTELNÁ OTRAVA METYLALKOHOLEM V PRAZE

Zdroj foto: 
archiv

Pražští policisté ve středu, kolem půl desáté dopoledne vyjížděli k úmrtí muže v zahrádkářské kolonii na Praze 6. Do ulice K Drsnici vyjeli nejen policisté z nejbližšího okolí, ale i záchranáři a kriminalisté z výjezdové skupiny. Bohužel, v osadě nalezli ležícího jednačtyřicetiletého muže bez známek života, kterému už nebylo pomoci. Podle přivolaného lékaře totiž muž zemřel během ranních hodin. Detektivové pečlivě ohledali místo činu a koroner následně nevyloučil jako příčinu úmrtí otravu metylalkoholem.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Otrava