Otrava plynem

ŠEST SE DUSILO U VÁNOČNÍHO STROMKU

Zdroj foto: 
ZZS

Posádky zdravotnické záchranné služby MSK zasahovaly spolu s ostatními složkami integrovaného záchranného systému během Štědrého večera u požáru v Opavě. Informaci o události převzali operátoři ZZS 24. prosince čtvrt hodiny před jednadvacátou hodinou. Podle informací záchranářů mělo v panelovém domě dojít k požáru vánočního stromku. Na pomoc vyjely tři týmy záchranné služby z Opavy a Vítkova. Záchranáři ošetřovali celkem šest osob, které byly požárem zasaženy.

Zdroj článku: 
ZZS
Autor: 
redakce

POMALU SE OTRAVOVALI

Zdroj foto: 
archiv

Hasiči z Lanškrouna zasahovali dne 26. listopadu v 18.12 hodin v Třebovicích. V domě, ve kterém byl odpojen přívod elektrické energie, si lidé nastartovali elektrocentrálu a nechali odcházet zplodiny do místnosti. Místnost se tak postupně zaplnila nebezpečným oxidem uhelnatým. Zasaženo bylo pět osob (dva dospělí a tři děti), které si do péče převzala zdravotnická záchranná služba. Hasiči elektrocentrálu odpojili a odvětrali zasažený prostor. Hasiči měřili koncentraci oxidu uhelnatého. Přístroje naměřily 170 jednotek ppm oxidu uhelnatého.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

RODINA UNIKLA SMRTI

Zdroj foto: 
archiv

Dne 15. listopadu 2017 byl v 5:53 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje únik plynu v rodinném domě ve Šternberku na ulici Kollárova. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Šternberku, kteří pomocí speciálního přístroje uvnitř domu naměřili velmi vysoké koncentrace oxidu uhelnatého. Muž, který událost hlásil, byl s ostatními obyvateli domu (další dvě dospělé osoby a dvě děti) na balkoně. Hasiči celý dům postupně odvětrali, neustále měřili koncentrace oxidu uhelnatého a jakmile nenaměřili žádné hodnoty, byt předali opovědné osobě.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

V LOŽNICI NAŠLI DVĚ NEREAGUJÍCÍ OSOBY

Zdroj foto: 
HZS

Dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 1.3.2017 dopoledne v rodinném domku v Ostravě-Heřmanicích, kde byly nahlášeny dvě přiotrávené osoby. V ložnici hasiči objevili dva nereagující seniory - muže a ženu. Oběma okamžitě poskytli - až do příjezdu ZZS MSK - kyslík a prostor ložnice ihned vyvětrali. Není vyloučeno, že se oba senioři otrávili oxidem uhelnatým, který unikal přes stěnu neprofesionálně opraveného komínu. Opravoval se „svépomocí“ v úterý.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

STUDENTY DRÁŽDILA ŠKOLA

Zdroj foto: 
archiv

Ostravští záchranáři zasahovali ve středu 13.5. v dopoledních hodinách v jedné ze středních škol v Ostravě-Michálkovicích. Před jedenáctou hodinou přijali pracovníci integrovaného bezpečnostního centra informaci o výskytu dráždivé látky uvnitř školy s tím, že studenti byli evakuováni mimo budovu. Na místo události byly vyslány spolu s ostatními složkami IZS také tři posádky zdravotnické záchranné služby. Záchranáři ošetřovali celkem sedm studentek, všechny dívky byly ve věkovém rozpětí šestnácti až osmnácti let.

Zdroj článku: 
ZZS
Autor: 
redakce

OTRÁVENÝ SENIOR V KOUPELNĚ

Zdroj foto: 
archiv

Záchranáři ZZS MSK zasahovali v úterý 21.4. dopoledne u smrtelné otravy oxidem uhelnatým na Karvinsku. Před půl dvanáctou byl na tísňovou linku nahlášen muž v bezvědomí v Bohumíně. Na místo události byla vyslána posádka rychlé zdravotnické pomoci z nedalekého stanoviště a lékařská posádka z Orlové. Čtyřiasedmdesátiletý pacient byl nalezen v koupelně. Čidlo detekující oxid uhelnatý, které mají posádky ZZS ve výbavě, začalo po vstupu do prostor signalizovat vysokou koncentraci nebezpečného plynu. Jeho zdrojem byla patrně karma, nacházející se v koupelně.

Zdroj článku: 
ZZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Otrava plynem