Pád letadla

PŘEŽILI PÁD VRTULNÍKU

Zdroj foto: 
ZZS

Posádky ZZS JmK dnes 7. prosince dopoledne zasahovaly u nehody vrtulníku, který se zřítil v Brně - Tuřanech. Operátorka na místo události ihned vyslala dvě posádky bez lékaře, jednu lékařskou posádku v systému rendez-vous a inspektora provozu. Zdravotničtí záchranáři na místě ošetřili dva muže se středně těžkými poraněními a následně je transportovali do FN v Bohunicích, jednoho pacienta na UP a druhého do traumacentra.

Pohyb letadel a lodí můžete sledovat na webu http://www.sledujto.cz/

Zdroj článku: 
ZZS
Autor: 
redakce

RESUSCITOVALI PILOTA LETADLA

Zdroj foto: 
HZS

Profesionální hasiči z Poličky a dobrovolní hasiči z Bystrého zasahovali v neděli 11. června v 14.51 hodin u letecké nehody v Bystrém. Jednalo se o pád ultralehkého letadla. Hasiči po svém příjezdu ihned poskytli první před lékařskou pomoc pilotovi. Ten musel být resuscitován. Na místo přiletěl vrtulník Letecké záchranné služby. Nakonec zraněného pilota odvezla sanitka do nemocnice a vrtulník odletěl prázdný. Příčiny pádu ultralehkého letadla prošetří pravděpodobně policisté i odborníci z Ústavu pro zjišťování příčin leteckých nehod.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

PÁD VRTULNÍKU

Zdroj foto: 
archiv

V sobotu dne 20. srpna 2016 byl v 16:28 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje pád malého vrtulníku u obce Dětřichov na Uničovsku. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Uničova, Litovle a Olomouce a dobrovolní hasiči z Uničova. Hasiči po příjezdu zjistili, že havaroval ultralehký vrtulník, ve kterém cestoval pouze pilot. Ten byl již v péči zdravotnické záchranné služby. Z havarovaného vrtulníku uniklo malé množství provozních kapalin, které hasiči zlikvidovali. Současně s tím provedli protipožární opatření.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

FOTO: NA PILOTA VYSTARTOVAL HLÍDACÍ PES

Zdroj foto: 
HZS

Dne 25. 5. 2014 v 16:13 hodin byla na tísňovou linku Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámena letecká nehoda v Mladé Boleslavi. Krajským operačním a informačním střediskem byly na místo vyslány jednotky Hasičského záchranného sboru ze stanice Mladá Boleslav s technikou VEA JEEP 2,5TD a CAS 27 SCANIA. Průzkumem na místě události bylo zjištěno, že došlo k pádu jednomístného bezmotorového kluzáku tovární značky VSO 10, označení OK 3514, majitele Aeroklubu Česká Lípa o.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

FOTO: PÁD LETADLA VYŘADIL VESNICI

Zdroj foto: 
Policie

PARDUBICKO   V sobotu, krátce před polednem se u obce Chvojenec na Pardubicku zřítilo malé ultralehké letadlo. Na místo letěl vrtulník, ale k překvapení všech do nemocnice nebyl nikdo transportován. Devětačtyřicetiletý pilot s jeho o 10 let starším kamarádem se ze zříceného letadla dostali téměř bez zranění ven. Pilot údajně kvůli silným slunečním paprskům přehlédl dráty elektrického vedení, které se strojem přetrhl a o několik metrů dál se zřítil na zem.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

LETADLO CESNA HAVAROVALO PŘI NOUZOVÉM PŘISTÁNÍ

Zdroj foto: 
archiv

Dne 3.ledna v 18:06 byl na krajské operační a informační středisko policie ČR oznámen pád ultralightu do kruhového objezdu u Grobiana u obce Dušníky, okres litoměřice. Na místo vyjela jednotka HZS ÚK ze stanice Roudnice nad Labem. Jednalo se o sportovní letadlo Cesna. Při jeho havárii byli dva lidé zraněni. Podle prvních zprávy jeden těžce a jeden lehce. Hasiči asistovali Zdravotnické záchranné službě, která zraněné odvezla, a zachycovali unikající palivo..

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Pád letadla