Pád stromu

STROM MU SPADL NA HLAVU

Zdroj foto: 
archiv

Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v sobotu 3. února u vážného úrazu na Opavsku. Po desáté hodině dopolední byl operačnímu středisku ZZS MSK nahlášen pád stromu na člověka v lese poblíž obce Melč. Na udané místo zamířila posádka rychlé lékařské pomoci z Vítkova a vrtulník LZS z Ostravy. Jednačtyřicetiletý muž byl v době příjezdu záchranářů při vědomí, utrpěl vážné poranění v oblasti hlavy a trupu

Zdroj článku: 
ZZS
Autor: 
redakce

STROM ZABIL ČLOVĚKA

Zdroj foto: 
archiv

K tragickému pádu stromu na člověka došlo dne 5. ledna v půl desáté dopoledne poblíž obce Míchov na Blanensku. Operátorka ihned zahájila telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci. Zatímco volající podle jejích rad prováděl nepřímou srdeční masáž, na pomoc už byla vyslána výjezdová skupina RZP a LZS. Posádky byly v místě události do 10ti minut od prvotního volání a převzaly resuscitaci.

Zdroj článku: 
ZZS
Autor: 
redakce

SENIORA ZABIL PADAJÍCÍ STROM

Zdroj foto: 
archiv

Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly v pondělí 30.3. u smrtelného úrazu na Frýdecko-Místecku. Krátce před polednem obdrželi operátoři ZZS informaci o vážném zranění muže v obci Vojkovice. Hlášení na tísňovou linku hovořilo o pádu stromu na muže. K místu události ihned vyjela nejbližší posádka rychlé zdravotnické pomoci a vzlétl vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy. Šestašedesátiletého muže strom zavalil během kácení. První záchranáři k němu dorazili během sedmi minut od nahlášení, o chvíli později dosedl v bezprostřední blízkosti také vrtulník ZZS.

Zdroj článku: 
ZZS
Autor: 
redakce

STROM ZRANIL DVA MUŽE

Zdroj foto: 
archiv

Operátorky přijaly výzvu o pádu stromu na muže u Soběšic. Na místě došlo ke zranění dvou osob. Jeden z mužů byl zraněn lehce, šlo o povrchová poranění, ale zranění druhého byla velice závažná. Zasahující týmy ZZS na místě úzce spolupracovaly s hasiči. Oba zranění byli v nedostupném terénu a obtížný byl i transport k sanitce. Vážně zraněný muž utrpěl poranění hrudníku a dle příznaků pravděpodobně i poranění páteře. Oba zranění byli po ošetření následně transportovaní do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Zdroj článku: 
ZZS
Autor: 
redakce

PRO HOUBAŘE PŘILETĚL VRTULNÍK

Zdroj foto: 
archiv

Na žádost záchranné služby vyjížděli ve středu do Stříbrné na Kraslicku hasiči ze stanice Kraslice. Přímo u lesa měli zajistit místo pro přistání záchranářského vrtulníku. V lese u Stříbrné spadl jeden ze stromů při těžbě dřeva na procházejícího houbaře a způsobil mu vážná zranění. Krasličtí hasiči vybrali místo pro přistání vrtulníku, na tomto místě ze stroje pouze vystoupil lékař, pilot o ohledem na místní podmínky rozhodl o jiném místě pro přistání. To poté hasiči zajistili na volném prostranství u lesa, kam pomohli s transportem zraněného muže.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

KURIÓZNÍ NEHODA NEDĚLNÍHO KUTILA

Zdroj foto: 
archiv

SVITAVY  Nedělní kácení stromu na jedné zahradě ve Svitavách se jen pár minut po poledni vymklo kontrole. Stačilo jen málo a mohlo dojít k tragédii. Padající strom vzal totiž jiný směr něž kdokoli předpokládal a způsobil tak nemalé komplikace. Spadl totiž silnici I/43 a to ve chvíli, kdy tudy projíždělo osobní motorové vozidlo se čtyřčlennou posádkou. Strom spadl na jeho kapotu a způsobil škody předběžně odhadnuté na 30 tisíc korun. Posádka zmíněného vozidla naštěstí vyvázla bez zranění. Mimo toho došlo i ke škodám na elektrickém vedení.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Pád stromu