Pád z výšky

NEUDRŽEL SE

Zdroj foto: 
archiv

Orlová Havířovští kriminalisté prověřují případ těžkého zranění následkem pádu z balkónu, ke kterému došlo v Orlové-Lutyni, na ulici 1. Máje. Dle dosud zjištěných informací dvaadvacetiletý muž z Orlové přelezl balkonovou zeď ve čtvrtém patře ve čtvrtek večer, krátce před osmou hodinou. Vzápětí byl nalezen svým kamarádem visící za ruce z vnější balkónové strany. I přes snahu pomoci nakonec muž spadl z výšky cca deseti metrů na travnatou plochu do křovinatého porostu. S těžkým zraněním byl následně transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

SPORTOVEC SPADL ZE SKÁLY

Zdroj foto: 
HZS

Oblíbenou přírodní památku Goethovy skály u Aše využívají sportovní lezci ke zdolávání skal. V úterý večer zde při lezení spadl muž z výšky a utrpěl vážná zranění. Přivolaná záchranná služba si na pomoc s transportem z nepřístupného terénu vyžádala i hasiče, na místě zasahovala jednotka z Aše a také lezecké družstvo z Chebu.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

SPADL ZE STROMU

Zdroj foto: 
HZS

Dne 20. května v 11:06 hodin přijal operátor tísňové linky krajských hasičů žádost záchranářů o pomoc s transportem muže, který při ořezávání stromu spadl z asi desetimetrové výšky. K události došlo v části obce Hovězí – Hovízky. Na místo události byli vysláni profesionální hasiči ze Vsetína a dobrovolní hasiči z obce Hovězí. Po příjezdu na místo hasiči pomohli s naložením muže do sanity a společně se záchranáři se přesunuli na fotbalové hřiště v obci Hovězí. Tam přistál vrtulník letecké záchranné služby do kterého hasiči spolu se záchranáři zraněného přeložili.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

MLADÍK PÁD NEPŘEŽIL

Zdroj foto: 
archiv

Zdravotnická záchranná služby zasahovala v pátek 14. dubna večer u pádu člověka z výšky. Pět minut po půl osmé přijalo krajské operační středisko ZZS MSK oznámení o události v Havířově. Podle něj mělo dojít k pádu muže ze sedmého, či osmého patra domu. Na místo byla neprodleně vyslána posádka rychlé lékařské pomoci. Mladík ve věku osmnácti let byl v bezvědomí, po příjezdu týmu ZZS byl jeho stav kritický. Během ošetřování se dále zhoršoval a zakrátko došlo k selhání dechové činnosti i krevního oběhu mladého pacienta.

Zdroj článku: 
ZZS
Autor: 
redakce

LETĚL ZE SKÁLY

Zdroj foto: 
HZS

V sobotu 25. února 2017 v 13:33 hodin vyslalo operační středisko jednotky HZS Staňkov a SDH Stod do lomu u obce Hradec zachránit muže, který spadnul ze skály asi ze sedmi metrové výšky. Aby se hasiči a další záchranné složky dostali do lomu, museli násilně otevřít závoru. Hasiči spolupracovali při ošetření pacienta a jeho transportu do vrtulníku LZS.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

FOTO: PILOT VRTULNÍKU ZACHRÁNIL HOROLEZCE

Zdroj foto: 
HZS

Bezprostředně před jedenáctou hodinou dne 25. června vyslal operační důstojník družstvo hasičů – lezců centrální stanice Zlín s jejich terénním vozidlem Land – Rover k poskytnutí pomoci při transportu zraněného muže, který se měl podle přijatých informací zřítit z jedné ze skal u obce Držková. Skalních útvarů, které jsou vyhledávaným cílem amatérských i profesionálních lezců, je ale v oblasti několik. Z přijatých informací nebylo jasné, o který skalní útvar se přesně jedná. Terén v okolí obce Držková je navíc velmi členitý a hustě zalesněný.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Pád z výšky