Pád z výšky

MUŽ A ŽENA VYPADLI Z OKNA

Zdroj foto: 
archiv

JIHLAVSKO   Dne 23. září přijali policisté po půl desáté večer oznámení o pádu dvou osob z okna panelového domu v Jihlavě. Na místo okamžitě vyjela zdravotnická záchranná služba a také policisté. Muž a žena, oba ve věku kolem čtyřiceti let, utrpěli zranění a transportováni byli do brněnské nemocnice. Policisté místo ohledali, zadokumentovali a provedli šetření. K pádu muže a ženy došlo z okna bytu ve druhém patře. Příčinu a okolnosti jejich pádu policisté dále prověřují.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

ŠTĚSTÍ V NEŠTĚSTÍ

Zdroj foto: 
archiv

V nepřístupném terénu u vodní plochy Seč se dne 6. září ve večerních hodinách zranila starší žena. Poplach hasičům byl vyhlášen v 19.39 hodin. Profesionální i dobrovolní hasiči ze Seče se museli k ženě dostat pěšky (zhruba 1 km). Další část hasičů pak přijela na člunu. Ženě se pravděpodobně smekla noha a spadla zhruba ze čtyřmetrového srázu obličejem na kameny. Žena měla hlavně tržné rány. Hasiči ženu na místě ošetřili, umístili do vakuových nosítek a dále do speciální vany, ve které ji přenesli až k lodi a přepravili ji na břeh.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

NEUDRŽEL SE

Zdroj foto: 
archiv

Orlová Havířovští kriminalisté prověřují případ těžkého zranění následkem pádu z balkónu, ke kterému došlo v Orlové-Lutyni, na ulici 1. Máje. Dle dosud zjištěných informací dvaadvacetiletý muž z Orlové přelezl balkonovou zeď ve čtvrtém patře ve čtvrtek večer, krátce před osmou hodinou. Vzápětí byl nalezen svým kamarádem visící za ruce z vnější balkónové strany. I přes snahu pomoci nakonec muž spadl z výšky cca deseti metrů na travnatou plochu do křovinatého porostu. S těžkým zraněním byl následně transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

SPORTOVEC SPADL ZE SKÁLY

Zdroj foto: 
HZS

Oblíbenou přírodní památku Goethovy skály u Aše využívají sportovní lezci ke zdolávání skal. V úterý večer zde při lezení spadl muž z výšky a utrpěl vážná zranění. Přivolaná záchranná služba si na pomoc s transportem z nepřístupného terénu vyžádala i hasiče, na místě zasahovala jednotka z Aše a také lezecké družstvo z Chebu.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

SPADL ZE STROMU

Zdroj foto: 
HZS

Dne 20. května v 11:06 hodin přijal operátor tísňové linky krajských hasičů žádost záchranářů o pomoc s transportem muže, který při ořezávání stromu spadl z asi desetimetrové výšky. K události došlo v části obce Hovězí – Hovízky. Na místo události byli vysláni profesionální hasiči ze Vsetína a dobrovolní hasiči z obce Hovězí. Po příjezdu na místo hasiči pomohli s naložením muže do sanity a společně se záchranáři se přesunuli na fotbalové hřiště v obci Hovězí. Tam přistál vrtulník letecké záchranné služby do kterého hasiči spolu se záchranáři zraněného přeložili.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

MLADÍK PÁD NEPŘEŽIL

Zdroj foto: 
archiv

Zdravotnická záchranná služby zasahovala v pátek 14. dubna večer u pádu člověka z výšky. Pět minut po půl osmé přijalo krajské operační středisko ZZS MSK oznámení o události v Havířově. Podle něj mělo dojít k pádu muže ze sedmého, či osmého patra domu. Na místo byla neprodleně vyslána posádka rychlé lékařské pomoci. Mladík ve věku osmnácti let byl v bezvědomí, po příjezdu týmu ZZS byl jeho stav kritický. Během ošetřování se dále zhoršoval a zakrátko došlo k selhání dechové činnosti i krevního oběhu mladého pacienta.

Zdroj článku: 
ZZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Pád z výšky