Padělání

PŘEPSAL SI DATUM NA NEMOCENSKÉ

Zdroj foto: 
archiv

NOVOJIČÍNSKO  O více jak padesát dnů si zřejmě rozhodl prodloužit svou nemocenskou třiatřicetiletý muž z Novojičínska. Ten měl přepsat datum na Rozhodnutí o ukončení dočasné pracovní neschopnosti, které mu vystavil jeho ošetřující lékař. Dávek nemocenského pojištění se však nedočkal, jelikož pozměnění rozhodnutí si všimli pracovníci Okresní správy sociálního zabezpečení.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

POKUS O VNIKNUTÍ DO FIREMNÍHO BANKOVNÍHO ÚČTU

Zdroj foto: 
archiv

PROSTĚJOV   Z přečinu podvod a přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny viní prostějovští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality pětapadesátiletého muže z Kutné Hory. Těchto skutků se měl obviněný muž dopustit na přelomu srpna a září minulého roku. Na pražské pobočce banky dne 31. srpna 2017 předložil padělaný notářský zápis o změně statutárního orgánu prostějovské stavební firmy. Tím se pokusil získat přístup k bankovnímu účtu společnosti.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

FALŠOVALA ÚČTENKY

Zdroj foto: 
archiv

KARLOVARSKO Šestačtyřicetiletá žena si vyslechla od kriminalistů z Oddělení hospodářské kriminality v Karlových Varech obvinění ze spáchání přečinu zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění. Obviněná měla v roce 2016 úmyslně změnit účtenky za nákup, které měla poté založit do účetní evidence občanského sdružení, ve kterém byla vedoucí. Opakovaně měla na daňový doklad připsat před uvedenou částku další číslo, a tím pozměnit celkovou částku za nákup.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

PODVODNÍK CHTĚL BÝT ŘEDITEL

Zdroj foto: 
archiv

KARLOVARSKO  Karlovarští kriminalisté z Oddělení hospodářské kriminality zahájili trestní stíhání 43 letého muže z Hradce Králové, kterého obvinili ze spáchání přečinu Padělání a pozmění veřejné listiny. Takového jednání se měl dopustit tím, že v úmyslu získat funkci ředitele příspěvkové organizace v Karlovarském kraji, doložil ke své přihlášce do výběrového řízení na obsazení pracovního místa úředně ověřenou kopii padělaného diplomu o absolvování vysoké školy na jeho jméno. Tím tak doložil získání vysokoškolského vzdělání.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

FALEŠNÉ POTVRZENÍ NEPOMOHLO

Zdroj foto: 
archiv

Český Krumlov . Českokrumlovští kriminalisté sdělili obvinění čtyřiačtyřicetiletému muži z Českokrumlovska ze spáchání přečinu padělání a vystavení nepravdivé lékařské zprávy, posudku a nálezu. Obviněný měl v srpnu 2015 předložit Městskému úřadu v Českém Krumlově, Odboru dopravy a silničního hospodářství, jako přílohu k žádosti o vrácení jeho zadrženého řidičského oprávnění, nepravdivý lékařský posudek, na základě kterého mu mělo být příslušným orgánem veřejné moci řidičské oprávnění vráceno.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

ŘIDIČ MĚL PADĚLANÝ PRŮKAZ

Zdroj foto: 
archiv

PRAHA   V sobotu večer prováděli strážníci ze specializované skupiny, zabývající se problematikou taxislužby, kontrolní činnost ve Vodičkově ulici v Praze 1. Hlídka zde uviděla vozidlo označené jako taxi, které stálo na zákazu zastavení. Při řešení přestupku se hlídka rozhodla provést kontrolu všech dokladů potřebných k provozování taxislužby. Řidič strážníků předložil mimo jiné průkaz řidiče taxislužby, o kterém opakovaně tvrdil, že se jedná o originál.

Zdroj článku: 
MP Praha
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Padělání