Padělání

FALEŠNÉ POTVRZENÍ NEPOMOHLO

Zdroj foto: 
archiv

Český Krumlov . Českokrumlovští kriminalisté sdělili obvinění čtyřiačtyřicetiletému muži z Českokrumlovska ze spáchání přečinu padělání a vystavení nepravdivé lékařské zprávy, posudku a nálezu. Obviněný měl v srpnu 2015 předložit Městskému úřadu v Českém Krumlově, Odboru dopravy a silničního hospodářství, jako přílohu k žádosti o vrácení jeho zadrženého řidičského oprávnění, nepravdivý lékařský posudek, na základě kterého mu mělo být příslušným orgánem veřejné moci řidičské oprávnění vráceno.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

ŘIDIČ MĚL PADĚLANÝ PRŮKAZ

Zdroj foto: 
archiv

PRAHA   V sobotu večer prováděli strážníci ze specializované skupiny, zabývající se problematikou taxislužby, kontrolní činnost ve Vodičkově ulici v Praze 1. Hlídka zde uviděla vozidlo označené jako taxi, které stálo na zákazu zastavení. Při řešení přestupku se hlídka rozhodla provést kontrolu všech dokladů potřebných k provozování taxislužby. Řidič strážníků předložil mimo jiné průkaz řidiče taxislužby, o kterém opakovaně tvrdil, že se jedná o originál.

Zdroj článku: 
MP Praha
Autor: 
redakce

PADĚLANÉ DOKLADY

Zdroj foto: 
archiv

PELHŘIMOVSKO  Policisté odboru cizinecké policie odhalili dva cizince moldavské státní příslušnosti, kteří si opatřili padělaný průkaz totožnosti Rumunska, kterým se prokazovali. Na území České republiky muži nelegálně pracovali. Třetí cizinec sice padělané doklady neměl, nelegálně u nás ale pracoval také. Dvěma cizincům policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny a soud jim dnes uložil tresty. Se třetím cizincem je vedeno řízení ve věci správního vyhoštění. V úterý 25.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

PRAVÝ CIZINEC PŘEDLOŽIL FALEŠNÝ PRŮKAZ

Zdroj foto: 
archiv

KARLOVARSKO    Dne 13. října 2016 kontrolovala hlídka Obvodního oddělení Cheb – venkov při silniční kontrole na silnici 1/21 u obce Dřenice osobní vozidlo značky Opel . Řidič při kontrole předložil občanský a řidičský průkaz Bulharské republiky. Vzhledem k tomu, že policisté měli na dané doklady podezření, vyžádali si na místo cizineckou policii za účelem řádného ztotožnění cizince a prověrky oprávněnosti jeho pobytu na území České republiky.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

FALEŠNÉ NESCHOPENKY

Zdroj foto: 
archiv

CHRUDIMSKO  Koncem minulého týdne sdělili kolegové z kriminálky devětadvacetiletému muži a jeho šestadvacetileté přítelkyni podezření ze spáchání přečinu padělání a vystavení nepravdivé lékařské zprávy, posudku a nálezu. Tento pár pracoval ve stejné společnosti. Téhož dne, na začátku letošního července, oba jmenovaní onemocněli. Jejich společná lékařka měla zrovna dovolenou a oni se rozhodli, že zůstanou doma a následně doktorku požádají o vystavení pracovní neschopnosti zpětně. V tom se ale spletli.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

PADĚLEK NEPROŠEL

Zdroj foto: 
Policie

ÚSTECKÝ KRAJ    Dne 28. září v ranních hodinách byla v rámci pobytové kontroly na dálnici D8 ve směru do Německa hlídkou cizinecké policie kontrolována osádka osobního automobilu Volvo registrovaného v ČR. Spolujezdec sedící na zadním sedadle se prokazoval ID kartou Rumunska. Kontrolou tohoto předloženého dokladu hlídka ihned na místě pojala podezření, že doklad je padělán. Cizinec státní příslušnosti Moldavsko byl zadržen pro podezření z trestného činu padělání a pozměňování veřejné listiny.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Padělání