Podvod

PODVODNÉ LETENKY MU VYNESLY PŘE MILION KORUN

Zdroj foto: 
archiv

PLZEŇ   Na plzeňské policisty se v listopadu v roce 2015 a v průběhu roku 2016 obrátilo celkem 25 poškozených z celé České republiky s tím, že se zřejmě stali obětí podvodu. Tohoto protiprávního jednání se měl dopustit 45letý muž, který pracoval jako fyzická podnikající osoba zastupující cestovní agenturu se sídlem v Plzni. Aktivity muže byly zaměřeny zejména na sjednání a zajišťování nákupu letenek do různých destinací po celém světě. Jeho prostřednictvím mělo dojít k nenaplnění nejméně pětadvaceti pohledávek.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

POKLADNÍ OKLAMALA POKLADNU

Zdroj foto: 
archiv

TEPLICKO  Přátelské nákupy Až dva roky ve vězení by mohly strávit dvě mladé ženy, které pracovaly jako pokladní v supermarketu na Teplicku. Jedna z prodavaček měla při markování nákupu své známé zakrývat čárové kódy na části zboží a ušetřit jí tak skoro pět tisíc korun. Podobně „slevila“ nákupy i dalším dvěma neustanoveným zákazníkům. Stejnou službu pak požadovala na oplátku i po známé prodavačce, nakonec ji přemluvila a ve třech případech nakoupila zboží, jehož část jí pokladní nenamarkovala.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

OD STÁTU PODVODEM ZÍSKAL STATISÍCE

Zdroj foto: 
archiv

NOVOJIČÍNSKO  Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality sdělili obvinění ze spáchání přečinu podvodu třiatřicetiletému muži z Nového Jičína. Ten se měl tohoto trestného činu dopustit od dubna roku 2013 do října roku 2016 tím, že k žádostem o příspěvek na bydlení úmyslně doložil pozměněnou nájemní smlouvu a doklady o výši nákladů, které však neodpovídaly skutečnosti. Tímto způsobem se měl obviněný muž neoprávněně obohatit na dávkách státní sociální podpory o téměř 200 tisíc korun. Muži nyní hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na pět let.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

FALEŠNÉ LÁZEŇSKÉ POBYTY ZA MILION

Zdroj foto: 
archiv

CHEBSKO Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání dvaatřicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání zločinu Podvod. Muž měl v období od června 2011 do července 2014 jako zaměstnanec jedné z příspěvkových organizací sídlících na Chebsku vystavovat faktury za lázeňské pobyty osob. Bez vědomí poškozené organizace měl však úmyslně uvádět nikoli čísla účtů společnosti, ale svá soukromá. Právě na soukromé účty dvaatřicetiletého muže měli poslat odběratelé služeb finanční hotovost přes 1 milion korun, kterou si měl muž ponechat pro svoji potřebu.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

NEVĚDĚLI O SVÉM PODPISU SMLOUVY

Zdroj foto: 
archiv

SOKOLOVSKO   Kriminalisté z Oddělení hospodářské kriminality v Sokolově zahájili trestní stíhání 25 leté ženy ze Sokolovska, kterou obvinili ze spáchání pokračujícího přečinu Podvod v jednočinném souběhu s přečinem Poškození cizích práv. Těchto trestných činů se měla dopustit tím, že s úmyslem sebe obohatit, využila znalosti osobních údajů 43 leté ženy. Prostřednictvím provedených telefonických hovorů měla uzavřít celkem čtyři účastnické smlouvy u operátora, a to na tři telefonní čísla a produkt s příjmem televizních programů.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

PŘIPRAVIL ŽENU O TISÍCE

Zdroj foto: 
archiv

NOVOJIČÍNSKO   Policisté z oddělení hospodářské kriminality v Novém Jičíně zahájili během pondělního dne trestní stíhání sedmačtyřicetiletého muže z Brna. Ten se měl v květnu loňského roku vydávat za spoluvlastníka stavební společnosti, kdy sedmapadesátileté ženě z Novojičínska přislíbil výstavbu garážového stání s pergolou. Poškozená muži zaslala na nákup stavebního materiálu více jak sto tisíc korun. Ten jí však stavební materiál nedodal a peníze použil pro svou potřebu.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Podvod