Podvod

VYKUTÁLENÝ SPOLUŽÁK

Zdroj foto: 
archiv

SVITAVSKO   Šestadvacetiletý muž na Moravskotřebovsku přesvědčil v měsíci květnu tohoto roku svého sedmadvacetiletého bývalého spolužáka o své finanční nouzi a nejdříve ho požádal o půjčku 1.500 korun, kdy tuto dostal. Následující den ho oslovil s prosbou, aby ze svého mobilního telefonu odeslal textovou zprávu jeho známému. Této prosbě vyhověl a pak se nestačil divit, co následovalo. Dostalo se mu osočení z toho, že vlivem jeho chyby v odeslané textové zprávě mu na jeho účet nepřišla hotovost ve výši 34.200 korun.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

PODVODNÝ FINANČNÍ PORADCE

Zdroj foto: 
archiv

CHEBSKO Dne 11. září 2017 policisté z Oddělení hospodářské kriminality v Chebu rozšířili trestní stíhání proti obviněnému čtyřiadvacetiletému muži z Chebska. V současné době je muž obviněn z pokračujících přečinů Poškození cizích práv, Neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, Podvod, přečinu Krádež a pokračujícího zločinu Úvěrový podvod. Trestných činů se měl muž dopustit od měsíce srpna 2015 do dubna 2016 jako finanční poradce v jedné z bank na Chebsku.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

NEPLATIČ O SOBĚ NEVĚDĚL

Zdroj foto: 
archiv

PROSTĚJOVSKO   Z přečinu úvěrový podvod podezírají plumlovští policisté neznámého pachatele. Tohoto skutku se měl dopustit tím, že v srpnu roku 2011 v elektroprodejně v Olomouci uzavřel úvěrovou smlouvu na částku 19 869 korun na koupi elektroniky. Při sjednání smlouvy se však neoprávněně vydával za dnes pětačtyřicetiletého muže z Plumlovska. Pachatel splátky úvěru řádně splácel, až na částku 1 310 korun. Poškozený muž tuto skutečnost zjistil nyní, když chtěl refinancovat svůj úvěr u bankovní společnosti. Po pachateli tohoto jednání policisté pátrají.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

PODVODNÁ SLEVA

Zdroj foto: 
archiv

JESENÍK   Podvodné jednání oznámila na policii 30letá žena z Jeseníku. Neznámý pachatel ji připravil o téměř 1.000 Kč. Na telefonu přijala hovor z neznámého čísla. Muž na druhé straně se představil jako operátor její mobilní telefonní sítě. Poškozené tvrdil, že získala slevu z vyúčtování svého tarifu a to v maximální výši 999 Kč. Protože žena již dříve různé výhody od operátora čerpala, neměla nejmenších pochyb, že tak vysoký bonus získala. Falešný operátor ženu upozornil na odeslání SMS zprávy. Ta obsahovala slevový kód, který žena musela během hovoru operátorovi nadiktovat.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

PODVEDLA BANKU

Zdroj foto: 
archiv

Policisté z oddělení hospodářské kriminality čtvrtého policejního obvodu pracují na objasnění případu legalizace výnosů z trestné činnosti. Začátkem května tohoto roku v jedné z pražských bank založila zatím neznámá žena bankovní účet. K jeho založení použila pravděpodobně padělané doklady Velké Británie a falešné potvrzení o studiu znějící na jméno Chioma Latifah OJI s datem narození 13. 9. 1992. Na tento účet pak bylo z bulharské firmy podvodně vylákáno téměř 37 tisíc eur, které byly ještě týž den vyvedeny na účet do Nigérie.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

OPRAVÁŘ PODVEDL ZÁKAZNÍKA

Zdroj foto: 
archiv

KARLOVARSKO  Policisté z Obvodního oddělení v Bečově nad Teplou sdělili podezření ze spáchání přečinu zpronevěry 37 letému muži z Karlovarska. Ten měl v květnu roku 2015 přijmout po předchozí domluvě s majitelem do opravy motocykl v hodnotě kolem 40 tisíc korun. Ten měl opravit a vrátit zpět majiteli. To však neučinil a po opravení motocykl prodal jiné osobě za finanční částku 15 tisíc korun, kterou si ponechal pro vlastní potřebu. Za zpronevěru mu tak v případě prokázání viny hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Podvod