Podvod

ZAŘIZOVAL SI VÝHODNÉ ÚVĚRY

Zdroj foto: 
archiv

LIBERECKO Dvaadvacetiletý mladík z Liberecka uzavíral spotřební úvěry i přesto, že si byl vědom toho, že je nebude schopen splácet. Od září do prosince roku 2016, celkem v pěti případech, navštívil několik prodejen s elektrem za účelem nákupu spotřebního zboží. Mladý muž i přesto, že byl bez stabilního zaměstnání a bez dostatečných finančních prostředků potřebných pro úhradu splátek úvěrového kalendáře neváhal, smlouvy znovu a znovu uzavíral a závazky neplnil.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

ŽIVNOST UKONČIL A PODNIKÁ DÁL

Zdroj foto: 
archiv

HRADECKO   Vyšetřovatel oddělení hospodářské kriminality v těchto dnech obvinil 57letého muže z Hradce Králové z trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby dílem dokonaného a dílem ukončeného ve stádiu pokusu. Muž je vinen z toho, že ačkoliv v roce 2014 mu byla ukončena živnost, dále podnikal a uplatňoval nadměrné odpočty. České republice zastoupené finančním úřadem způsobil škodu téměř 1,24 milionu a o vylákání dalších téměř 35 tisíc na odpočtu se pokusil.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

ZA PODVEDENÍ ÚŘADU HROZÍ 5 LET

Zdroj foto: 
archiv

KROMĚŘÍŽSKO   Dne 12. října sdělil vrchní inspektor oddělení hospodářské kriminality podezření z trestného činu podvod šestačtyřicetileté ženě z Kroměříže. Podezřelá neoprávněně získala a pobírala od listopadu 2015 do února 2017 příspěvek na živobytí a doplatek na bydlení, které vyplácí Úřad práce ČR. Úmyslně neoznámila a zamlčela skutečnosti a změny, které jsou rozhodné pro výplatu uvedených dávek. Zatajila informace týkající se okruhu, počtu a příjmů společně posuzovaných osob. Tyto by vedly ke snížení pobíraných částek.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

ŠPATNĚ VYPLACENÉ DÁVKY

Zdroj foto: 
archiv

TEPLICKO  Další podvod s dávkami Z přečinu podvodu je podezřelá 35letá žena, která se neoprávněně obohatila o šest tisíc korun. Při uplatnění žádosti o sociální dávku příslušnému úřadu předložila doklad o výši nákladů na bydlení, k němuž ale nedoložila vyúčtování za služby spojené s užíváním bytu za předchozí čtvrtletí, kdy jí byl vyplacen přeplatek téměř 6 tisíc. V důsledku zatajení přeplatku jí byl neoprávněně přiznán a vyplacen o mnoho vyšší příspěvek na bydlení, než na jaký měla nárok. Pokud bude uznána vinnou, hrozí jí až dvouletý trest odnětí svobody.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

VIETNAMSKÉ POHŘEBNÍ PEKELNÉ PENÍZE

Zdroj foto: 
archiv

SOKOLOVSKO Kriminalisté z Oddělení hospodářské kriminality v Sokolově zahájili trestní stíhání 29 letého muže ze Sokolova, kterého obvinili ze spáchání přečinu Podvod. Toho se měl dopustit tím, že na začátku července v brzkých ranních hodinách v Sokolově v místní herně nejméně ve dvou případech požádal obsluhu o vyměnění dvou bankovek nominální hodnoty 200,- Eur za českou měnu. Tohoto jednání se dopustil i přesto, ačkoliv věděl, že nejedná o pravé bankovky, ale o tzv. vietnamské pohřební pekelné peníze.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

NEPAMATUJE SI KDO JE

Zdroj foto: 
archiv

MOST  Mostecká policie zadržela tři osoby, které byly v pátrání. Mladík, který v jedné mostecké herně nepředložil doklady a nemohl nijak prokázat svoji totožnost, policistům na oddělení tvrdil, že je někdo jiný. Nakonec přiznal svoji totožnost a policie šetřením zjistila, že mladík je na útěku z výchovného ústavu, kam byl následně předán. Další osobu policie zadržela v Mostě. Na muže okresní soud vydal příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody, kam byl nakonec 28letý muž z Mostu policisty eskortován.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Podvod