Podvod na internetu

PODVODNÝ OBCHOD PŘES INTERNET

Zdroj foto: 
archiv

Velmi mnoho pachatelů internetových podvodů se věnuje inzertním portálům, kde snadno získávají své oběti. Používají k tomu různé způsoby i přesvědčovací taktiky. Jednou z nejvíce frekventovaných se, za posledních několik měsíců, stala snaha působit důvěryhodně tím, že pachatel zašle své oběti kopii dokladů, které vydává za své. Jedná se však pouze o doklady, které byly odcizeny jiným lidem či přímo padělány. V některých případech zasílají podvodní prodejci i kopie podacích lístků z pošty, rovněž padělané.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

PODVÁDĚL LIDI PRES INTERNET

Zdroj foto: 
archiv

KARLOVARSKO   Karlovarští kriminalisté z Oddělení hospodářské kriminality zahájili trestní stíhání 30 letého muže z Prachaticka, kterého obvinili ze spáchání přečinu podvodu. Takového jednání se měl dopustit s úmyslem získání neoprávněného majetkového prospěchu, kdy prostřednictvím internetu nabízel k prodeji různé zboží. U toho požadoval platbu předem na bankovní účet, na který zájemci peníze za zboží zasílali.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

PODVODY SI VYDĚLAL PŘES PŮL MILIONU

Zdroj foto: 
archiv

TŘEBÍČSKO  Třebíčští kriminalisté objasnili rozsáhlý případ podvodu, jehož obětí se stala téměř stovka lidí z různých míst České republiky. Muž prostřednictvím internetu nabízel ke koupi mobilní telefony a herní konzole, které ale po zaplacení zájemcům nedodal. Podvedené lidi připravil o více než půl milionu korun. Kriminalisté zahájili trestní stíhání pětadvacetiletého muže, který byl obviněn ze spáchání zločinu. Jedná se o recidivistu, který si poslední trest odpykal ve věznici.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

JEDNU VĚC PRODAL 17X

Zdroj foto: 
archiv

DĚČÍN - Ústřední roli v rozsáhlém případu z konce loňského roku hraje roli inzerát nabízející prodej populární herní konzole Playstation 4 za částku 4.000,-. Devětadvacátého prosince 2017, v den, kdy byl inzerát prostřednictvím internetového portálu zveřejněn, na něj zareagovalo několik zájemců. Inzerent nabídky přijímal jako na běžícím pásu a zájemcům předával čísla bankovních účtů, na které odcházely jejich finanční prostředky. Někdy kompletně celá částka ve výši 4.000,- Kč, jindy pouze záloha ve výši 500,- Kč, nebo 1.500,- Kč atd.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

PODVODNÝ OBCHODNÍK ZBOŽÍ NEDODAL

Zdroj foto: 
archiv

CHRUDIM  Dne 18. ledna přijali policisté oznámení o možném internetovém podvodu. Na jednom z internetových portálů nabízel neznámý pachatel grafickou kartu do počítače a mobilní telefon značky Xiaomi Redmi. Na začátku prosince loňského roku poslali dva muži za uvedené zboží peníze na účet prodejce. Bohužel do dnešní doby jim zboží nebylo zasláno a ani peníze jim nebyly vráceny. Neznámý prodejce navíc přestal s poškozenými komunikovat. Celkové škody činí 5.200 korun. Kolegové případ šetří s podezřením ze spáchání přečinu podvodu.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

FALEŠNÝ OBCHOD NA INTERNETU

Zdroj foto: 
archiv

České Budějovice    Nákup přes internet se nevyplatill jednomu muži z Českých Budějovic. V prosinci loňského roku ho zlákala nabídka na internetovém portálu, který nabízel herní konzole Playstation za necelých 6 500 korun. Konzoli si objednal a dle pokynu prodejce zaplatil ze svého bankovního účtu příslušnou částku. Do současné doby mu však zboží nebylo doručeo a ani mu nikdo nevrátil peníze. Internetové stránky prodejce jsou nyní nedostupné a není možné jej žádným způsobem kontaktovat.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Podvod na internetu