Podvod na internetu

PODVODNÍK NA INTERNETOVÉM BAZARU

Zdroj foto: 
archiv

J.Hradec –Dačice   Dačičtí policisté nyní pátrají po dosud neznámém pachateli přečinu podvodu, který prostřednictvím inzerátu od srpna nabízel na serveru Bazoš.cz prodej herní konzole xBox 360 250GB, včetně pohybového rozhraní a dvojici gamepadů za cenu 1 200 korun . Na tento inzerát reagovala poškozená ze Slavonicka, jenž komunikovala s prodejcem prostřednictvím jeho emailové adresy a zaslala mu 1. září na účet částku ve výši 1 200 korun. Dále dne 7.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

PODVOD S PNEUMATIKAMI

Zdroj foto: 
archiv

KOUT NA ŠUMAVĚ   Domažličtí policisté pátrají po totožnosti neznámého pachatele, který se dopustil podvodu prostřednictvím internetového portálu. Podvedeným je třiadvacetiletý muž, který si na internetu zakoupil čtyři zimní pneumatiky značky Nokian, za které poukázal na účet prodávajícího 11 099 korun. Po zaplacení peněz zakoupené zboží neobdržel, ani žádnou jinou protihodnotu, ani mu nebyly vráceny finanční prostředky. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod a případem se intenzivně zabývají.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

FALEŠNÉ LÍSTKY NA KONCERT

Zdroj foto: 
archiv

NĚMČICKO   Během předposledního listopadového víkendu si dvaadvacetiletá žena z Němčicka na internetovém inzertním serveru vyhlédla dva lístky na koncert hudební skupiny. S prodejcem dohodla zaslání na dobírku za částku 6 100 korun. Po otevření zásilky v ní však nalezla pouze propagační leták jedné z tuzemských bank. Protože se tímto jednáním cítila podvedená, oznámila celou věc policistům na obvodním oddělení v Němčicích nad Hanou. Ti ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu podvod.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

PODVODNÝ PRODEJ PO INTERNETU

Zdroj foto: 
archiv

JESENÍK   Neznámý pachatel připravil 21letého mladíka podvodným způsobem o 100.000 Kč. Mladík z Jeseníku si na internetu našel inzerát nabízející ke koupi osobní motorové vozidlo zn. Audi A3, rok výroby 2008 za částku 100.000 Kč. V mailové komunikaci inzerent mladíkovi oznámil, že vůz se nachází v Řecku. To však neměl být problém, protože by mohl zánovní vůz novému majiteli zaslat prostřednictvím dopravní společnosti. Mladík se vším souhlasil a podle pokynů provedl bezhotovostní platbu ve výši 3.806 Euro.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

AUTO PŘES INTERNET SI UŽ NEKOUPÍ

Zdroj foto: 
archiv

OLOMOUCKO   Koncem měsíce října nabízela prozatím neznámá osoba prostřednictvím jednoho z internetových portálů k prodeji automobil zn. Renault Trafic. Na tuto nabídku zareagoval 49letý muž z Olomoucka a na základě proběhlé emailové komunikace zaslal prodávajícímu předem na jeho účet 4 500 eur (117 000 korun). Poté mu mělo být vozidlo, během 3 dnů, dodáno z ciziny (z jednoho z evropských států).

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

CITOVÉ VYDÍRÁNÍ ZÁJEMCE O PSA

Zdroj foto: 
cs.wikipedia.org

CHRUDIM Koncem minulého týdne přijali policisté oznámení o internetovém podvodu při koupi psa. Poškozená pětatřicetiletá žena dne 8. listopadu letošního roku zareagovala na internetu na inzerát o prodeji psa plemene SHI BA INU s rodokmenem za částku 5.000 korun. Prodejce poslal fotky a ženu požádal o zaslání uvedené částky plus 500 korun za poštovné přes platební terminál. Poškozená peníze tedy odeslala. Ještě týž den bylo prodejcem ženě potvrzeno přijetí platby a následně sděleno, že pejsek musí ještě před odletem na veterinární prohlídku.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Podvod na internetu