Podvod s dotacemi

ZA DOTAČNÍ PODVOD DOSTANE AŽ 8 LET

Zdroj foto: 
archiv

KARLOVARSKÝ KRAJ   Krajští kriminalisté z Odboru hospodářské kriminality zahájili trestní stíhání 48 letého muže z Karlovarska, kterého obvinili ze spáchání zločinu Poškození finančních zájmů Evropských společenství v jednočinném souběhu s přečinem Dotační podvod. Takového jednání se měl dopustit v době od roku 2010 do roku 2012 v rámci realizace dotace z Operačního programu lidské zdroje a zaměstnanost na projekt vzdělávání zaměstnanců.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

NECHCE VRÁTIT STÁTNÍ PENÍZE

Zdroj foto: 
archiv

KROMĚŘÍŽSKO   Trestné činnosti majetkového charakteru se v loňském roce dopustil třiadvacetiletý muž z Kroměřížska. Ten loni v květnu získal od úřadu práce dávku pro osoby zdravotně postižené ve výši dvě stě tisíc korun. Jednalo se o příspěvek na motorové vozidlo. Muž si ale automobil nekoupil a peníze postupně utratil. S pracovním úřadem navíc přestal komunikovat a na výzvy k vrácení dávky nereagoval. Případem se na základě oznámení Úřadu práce České republiky začali zabývat kroměřížští kriminalisté.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

DOTAČNÍ PODVOD ODHALEN

Zdroj foto: 
archiv

PARDUBICE  Osmapadesátiletý muž a jeho o 6 let mladší žena jsou obviněni z trestného činu dotačního podvodu v 1. a 5. odstavci písmene c) trestního zákoníku. Proč? V žádosti o příspěvek měli uvést nepravdivé údaje, díky nimž získali vyšší dotace, než jim jako zaměstnavatelům opravdu náležely.  Dvojice jako jednatelé a zároveň i společníci nejmenované společnosti v období od 1. čtvrtletí roku 2012 do konce roku 2013 žádala o dotační příspěvek na podporu zaměstnání osob se zdravotním postižením.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce
Prihlásit se k odběru RSS - Podvod s dotacemi