Podvodné jednání

PODVEDLA STÁTNÍ ÚŘEDNÍKY

Zdroj foto: 
archiv

J.Hradec   Podezřelá žena (r.1981) jako žadatelka a příjemce dávky státní sociální podpory, příspěvku na živobytí a doplatku na bydlení, neoznámila ve stanovené lhůtě příslušnému úřadu práce ČR změny ve skutečnostech rozhodných pro trvání nároku na dávku.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

PRALA ŠPINAVÉ PENÍZE

Zdroj foto: 
archiv

UHERSKOHRADIŠŤSKO    Účet čtyřiadvacetileté ženy využíval její bratr k praní špinavých peněz. Nyní jí hrozí až tříleté vězení. Žena si po domluvě s bratrem založila před čtyřmi lety u bankovní společnosti účet. Ten ovšem neměl být pro ni, ale pro bratra, který se v tu dobu vrátil z výkonu trestu. Během první poloviny roku 2015 přišlo na účet několik plateb v celkové výši jednoho milionu korun. Peníze v bance ale dlouho nezůstaly. Postupně byly z účtu vybírány nebo přeposílány na jiné účty. V té době se už o podivné transakce začala zajímat policie.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

HÁDAJÍ SE O MAJETEK

Zdroj foto: 
archiv

České Budějovice   Údajné loupežné přepadení v jednom z turisticky vyhledávaných míst v kraji, vyšetřovali kriminalisté z Územního odboru České Budějovice. Dle výpovědi poškozeného měla druhá osoba, za použití násilí, vniknout na zahradu domu a požadovat vydání psa. Pak uvedené zvíře v hodnotě několika tisíc korun naložit do vozidla a odvézt. Provedeným šetření kriminalisté zjistili, že se událost nestala tím způsobem, jak byla popisovaná a v podstatě se jedná o nedorozumění mezi osobami, které nenaplňuje podstatu jakéhokoli trestného činu, ale přestupku.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

LUXUSNÍCH AUT SE NEDOČKAJÍ

Zdroj foto: 
archiv

PROSTĚJOV    Z trestného činu podvod obvinili kriminalisté z prostějovského oddělení hospodářské kriminality sedmatřicetiletého muže ze Zlína a dvě právnické osoby z Prahy. Tohoto skutku se měli dopustit tím, že obviněný muž jako zástupce obou společností se sedmatřicetiletým mužem z Prostějova ve dvou případech sjednal ústní dohodu o prodeji luxusního vozidla. V prvním případě se na přelomu listopadu a prosince roku 2013 dohodli na dodání a prodeji automobilu typu BMW 335i xDrive. Po dohodě zájemce zaplatil zálohu ve výši 16 426 euro.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

NEZAPLATIL ZA POBYT V PENZIONU

Zdroj foto: 
archiv

HRANICE   V první polovině ledna se v jednom z penzionů na Hranicku ubytoval 23letý mladík na dobu 12 dnů. Host se však rozhodl svou návštěvu ukončit o něco dříve, než původně plánoval. Z penzionu zmizel a provozovateli nezanechal žádnou zprávu. Jediné, co po muži zůstalo, byl neuhrazený účet za ubytování, jídlo a pití v částce necelých šesti tisíc korun. Policisté šetří případ pro trestný čin podvod s dvouletou trestní sazbou odnětí svobody.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

POVEDENÝ ZAMĚSTNANEC ...

Zdroj foto: 
archiv

Prachatice   Netoličtí policisté sdělili podezření 24letému muži z Prachaticka z přečinu zpronevěry.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Podvodné jednání