Požár

PADAJÍCÍ MÁJKA ZPŮSOBILA POŽÁR

Zdroj foto: 
HZS

Dne 27. května v 19:01 hodin vyslal operační důstojník jednotku profesionálních hasičů ze stanice Morkovice – Slížany na místo hlášeného požáru střechy trafostanice. Jak ale po příjezdu na místo hasiči zjistili, požár zasáhl střechu objektu místní prodejny. Podle prvotních informací totiž místní občané káceli májku, která spadla na dráty elektrického vedení a přetrhla je. Vodiče, které byly stále pod napětím pak spadly na střechu objektu, kterou zapálily. Vzhledem k situaci požádal velitel zásahu o vyslání dalších posilových jednotek.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

SVĚCENÁ VODA VZPLÁLA

Zdroj foto: 
HZS

Kuriózní případ požáru řeší vyšetřovatel požárů společně s policií v Ostrově na Karlovarsku. V tamním římskokatolickém kostele začala ve středu před polednem hořet tekutina v kropence uvnitř kostela, která je určena pro svěcenou vodu. Oheň zadusili lidé v kostele látkovým podsedákem, na místě tak nemusela zasahovat jednotka hasičů. Vyšetřovatel požárů v nádobě kropenky nalezl úmyslně nalitou hořlavou kapalinu, kterou následně někdo zapálil. Oheň se nerozšířil a nezpůsobil tak škody. Příčinou je úmyslné jednání, po pachateli pátrá policie.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

VIDĚLI CHATU V PLAMENECH

Zdroj foto: 
HZS

Dnei 14. května pět minut po 19. hodině. Kromě profesionálních hasičů z Jílového a Říčan a dobrovolných jednotek obcí Dolní Břežany a Zvole k události vyjeli v rámci mezikrajské výpomoci také hasiči z radotínské stanice HZS hlavního města Prahy. Celkem se k požáru sjelo osm cisternových vozů a jedna automobilová plošina. Chata se však nacházela ve svahu, kam se nedalo těžkou technikou zajet. Hasiči proto natáhli skoro sto metrů hadicového dopravního vedení – ovšem přes koleje železniční trati, kde byl na určitou dobu zastaven provoz.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Z LOŽNICE VYNESLI MUŽE

Zdroj foto: 
archiv

Čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovaly ve večerních hodinách dne 10.5.2017 u požáru ložnice rodinného domku ve Výšovicích na Prostějovsku. Operační středisko přijalo informaci o požáru krátce po třiadvacáté hodině s upřesněním nacházející se osoby uvnitř hořícího objektu. Společně s profesionální jednotkou požární stanice Prostějov na místo také vyrazili dobrovolní hasiči Brodek u Prostějova, Určice a Vranovice-Kelčice.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

PŘED DOMEM MU ZAHOŘELA AUTA

Zdroj foto: 
HZS

Tři jednotky hasičů byly dne 7. května 2017 v noci přivolány k požáru osobních vozidel pod přístřeškem u rodinného domu v obci Kobylice na Hradecku. Na místo události vyjeli v 01:50 hodin profesionální hasiči z Nového Bydžova, dobrovolní hasiči z Nového Bydžova a Nechanic. Při příjezdu první jednotky na místo byl požár dodávky v plném rozsahu. Osobní vozidlo, které stálo také pod přístřeškem se podařilo jeho majiteli včas vyvézt.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

POŽÁR VČELÍNA OHLÁSILI SOUSEDÉ

Zdroj foto: 
HZS

Dvě jednotky hasičů zasahovaly dne 8. května 2017 večer u požáru včelína v obci Bělá u Liberku na Rychnovsku. Požár jako první zpozorovali sousedé, kteří přivolali hasiče. Na místo vyjely v 19:23 hodin jednotky profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolných hasičů z Rokytnice v Orlických horách. Při příjezdu první jednotky na místo určení byl celý včelín v plamenech. Hasiči ihned začali s hašením a požár v 19:46 hodin lokalizovali. Dohašování ohnisek pokračovalo do 20:14 hodin, kdy byl požár zlikvidován.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Požár