Požár

VYHOŘELA KANCELÁŘ

Zdroj foto: 
HZS

8. 6. 2016 - 0:55, Praha 13, Ořešská Škoda, způsobená požárem, je odhadnutá na 750 tisíc korun. Pražští hasiči včasným zásahem uchránili cca 4 250 000 Kč. Profesionální hasiči ze čtyř pražských stanic a jednotka SDH Řeporyje likvidovali v dýchací technice požár v zasedací místnosti ve 2. NP administrativní budovy. Hasili nejen vnitřkem budovy, ale také pomocí dvou proudů po automobilovém žebříku. Požár zničil celou místnost i její vybavení. Tepelným působením požáru došlo také k narušení stěn ze skleněných tvárnic, tzv.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

HOŘELO V ŘADOVÝCH DOMCÍCH

Zdroj foto: 
HZS

Informaci o požáru v řadové zástavbě v obci Vestec v okrese Praha-západ přijalo centrum tísňového volání HZS Středočeského kraje dne 8. června odpoledne v 14:21 hodin. Operační důstojník na místo vyslal jednotku ze stanice Jílové, kterou v rámci mezikrajské pomoci posílila jednotka HZS hl. města Prahy ze stanice Chodov. Na cestě byla i dobrovolná jednotka z Dolních Jirčan. Ještě před příjezdem k události požádal velitel zásahu o další cisterny, neboť už na dálku byl vidět velký oblak hustého černého dýmu.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

HOŘELA CÍRKEVNÍ PAMÁTKA

Zdroj foto: 
Policie

CHEBSKO  Poprvé byl dřevěný kříž zapálen v dubnu letošního roku neznámým pachatel. Pachatel i tehdy vnikl přes plot na pozemek kostela v Chebu na Františkánském náměstí. Dne 2. června  ráno přišel oznamovatel oznámit v Chebu na policii opětovné zapálení kříže, který je umístěn na kamenném podstavci. K zapálení kříže došlo pravděpodobně v noci ze dne 2. na 3. 6. 2016. Pachatel k zapálení kříže nejspíš použil přinesenou tyč. Pomocí té měl zapálit horní část kříže se sochou Ježíše Krista. Druhé zapálení kříže ho úplně zničilo.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

POŽÁR LODNÍHO KONTEJNERU

Zdroj foto: 
HZS

Dne 20.5. 2016 9:28 Jednotka HZS ÚK ze stanice Litoměřice vyjela k požáru v Želetické ulici v Litoměřicích. Hořelo v lodním kontejneru, který sloužil jako sklad elektro materiálu. Hasiči kontejner otevřeli, vytáhli z něj dvě propanbutanové lahve a požár zlikvidovali v 10:05.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

STATISTIKA POŽÁRŮ V PRAZE

Zdroj foto: 
HZS

PRAHA   V roce 2015 pražští hasiči likvidovali celkem 2 387 požárů. To znamená denně průměrně 7 požárů (6,53). Požáry si vyžádaly 7 lidských životů a 37 zraněných v přímé souvislosti s požárem. Škody se vyšplhaly na více jak 179 milionů korun. A hasiči uchránili hodnoty za více jak 444 milionů korun. Před nebezpečím požáru hasiči evakuovali 2 346 lidí a zachránili 169 lidských životů. Vloni v Praze bylo nejvíce požárů ohlášeno mezi 18-19. hodinou. Nejčastěji hořelo ve čtvrtek. Nejvíc požárů vzniklo v roce 2015 v Praze 4.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

DŮM ZAHALIL SILNÝ KOUŘ

Zdroj foto: 
HZS

Po smolném pátku třináctého, kdy HZS Středočeského kraje zaznamenal 12 požárů s celkovou škodou přes 15 milionů korun, pokračovalo období zvýšeného počtu požárů i v sobotu 14. května. Operační středisko spolu s hasiči v tento den řešilo větší počet mimořádných událostí, než je podle statistik obvyklé. Jen za denní směnu od 7 do 19 hodin jich bylo dohromady nadprůměrných 33, z toho 12 požárů. Ten s nejvyšší škodou byl nahlášen po 16. hodině v Benátkách nad Jizerou.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Požár