Požár

POŽÁR AUTOSALONU

Zdroj foto: 
HZS

Ve čtvrtek 12. ledna 2017 byl v 18:23 ve městě Přerov oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár autosalonu. Na místo požáru vyjela profesionální jednotka ze stanice Přerov spolu s jednotkami SDH obce Přerov a podniku SŽDC Přerov. Hasiči po příjezdu na místo události zjistili, že se jedná o silně zakouřeny prostor objektu autosalonu od požáru automobilu nacházejícího se uvnitř garáže. Na uhašení požáru byly nasazeny dva C proudy. Jednotky po lokalizaci, která byla velitel zásahu ohlášena v 18:40, provedly odvětrání zakouřených prostor.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

REKREAČNÍ STŘEDISKO V PLAMENECH

Zdroj foto: 
HZS

Požár byl na operační středisko hasičů ohlášen v úterý 10. ledna v 23:51 hodin. Do Dubu vyjely osádky cisteren profesionálních hasičů ze stanice Prachatice, operační důstojníci svolali jako posilové jednotky dobrovolné hasiče obcí Bavorov, Vlachovo Březí, Dub, Strunkovice nad Blanicí a Javornice. Vzhledem k rozsahu požáru a počtu vyslaných jednotek byl hned krátce po půlnoci vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Požár zasáhl venkovské zemědělské stavení s uzavřeným dvorem postavené do tvaru písmene „U“ s půdorysem přibližně 40 x 40 metrů.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

POŽÁR ZA MILION

Zdroj foto: 
HZS

5. 1. 2017 - 11:06, Praha 3, ostrov Štvanice Požár měli hasiči pod kontrolou během půl hodiny, nikdo nebyl zraněn. Požár dílny o rozloze cca 25 x 10m byl nahlášený na tísňovou linku v 11:06 s tím, že zaměstnanci dílny vynášejí ven tlakové lahve. Když přijeli hasiči na místo, z objektu se ozývaly detonace. Na místě zasahovaly čtyři profesionální jednotky - centrála, Holešovice, Petřiny a Krč. Třicítka hasičů bojovala s požárem půl hodiny, než v 11:39 velitel zásahu řekl, že požár je už plně pod kontrolou. Příslušníci HZS hl. m.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

MALÍŘ PŘIŠEL O OBRAZY

Zdroj foto: 
HZS

4. 1. 2017 - 5:36, Praha 2, Svobodova Hasiči zachránili z objektu 5 lidí. Požár zlikvidovali během 20 minut. Nikdo nebyl zraněn. První, co hasiči viděli při příjezdu na místo, byl hustý kouř, valící se ze suterénu. Velitel zásahu si vyžádal preventivně ZZS a další posilové jednotky kvůli evakuaci osob ze silně zakouřeného objektu. Hasiči z centrály provedli násilný vstup do místnosti pomocí beranidla.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

POŽÁR VÁNOČNÍHO STROMKU

Zdroj foto: 
HZS

Na Tři krále, kdy podle tradice mají být vánoční stromky odzdobeny, se v rodinném domě v Jindřichově Hradci na Sládkově kopci „podařilo odzdobit“ stromek se škodou na dalším majetku ve výši 150 000,-. K požáru vyjela osádka cisterny jindřichohradeckých profesionálních hasičů v 20:47 hodin. Hasiči do silně zakouřeného domu vnikli v dýchací technice. Stromek byl v místnosti v prvním nadzemním podlaží. Hasiči hořící stromek rychle uhasili jedním vysokotlakým proudem.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

EVAKUACE UBYTOVNY

Zdroj foto: 
HZS

Operační středisko na místo vyslalo profesionální jednotku ze stanice Kutná Hora a JSDH obcí Kutná Hora-Malín a Nové Dvory - celkem se čtyřmi cisternovými vozy, automobilovým žebříkem a velitelským vozidlem. K události zároveň vyjel i vyšetřovatel. Rychlý dojezd hasičské techniky prodloužily nevhodně zaparkované osobní automobily v sídlišti.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Požár