Požár

POŽÁR KOTELNY

Zdroj foto: 
HZS

Dne 14. září krátce po 17. hodině vyslalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje jednotky požární ochrany k nahlášenému požáru nízké budovy do obce Újezd na Berounsku. K události vyjeli profesionální hasiči z Berouna a Hořovic a jednotky SDH obcí Žebrák, Zdice a Komárov. Postupně nechal velitel zásahu přivolat ještě Zbiroh a Cerhovice, zálohu hořovické stanice zajišťovala jednotka z Hostomic a při došetřování pomohla také JSDH z Kublova.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

FOTO: MERCEDES V PLAMENECH

Zdroj foto: 
HZS

Dvě jednotky hasičů zasahovaly dne 9.9.2016 ráno v Osoblaze (okres Bruntál) u požáru osobního automobilu Mercedes-Benz 220E Bluetec z polské půjčovny. Za téměř milionovou škodu může technická závada na elektroinstalaci. Nikdo nebyl zraněn. Operační středisko hasičů bylo o požáru loňského modelu Mercedesu informováno v pátek po osmé hodině. Polský řidič si všiml kouře během jízdy a rychle zastavil. Jiný muž, tedy svědek, zavolal na tísňovou linku hasičů.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

POŽÁR BYTU V PANELÁKU

Zdroj foto: 
HZS

Dne 6.9. 2016 8:27 Jednotka HZS ÚK ze stanice Ústí nad Labem, podniková jednotka SŽDC a dobrovolné jednotky z Chlumce a Libouchce vyjely k požáru bytu v panelovém domě v Šrámkově ulici v Ústí nad Labem – Severní Terase. Z bytu v 11 patře vycházel černý kouř. Hasiči z vedlejších bytů evakuovali 3 lidi. Dva z nich se nadýchali kouře. Jednoho odvezla Zdravotnická záchranná služba. Vyhořela jedna místnost bytu o velikosti 1+kk. Hasiči požár lokalizovali v 9:30 a celé 11. patro odvětrali. Zlikvidováno v 10:12. Příčina požáru a škoda se vyšetřuje.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

POŽÁR V HOTELOVÉM POKOJI

Zdroj foto: 
HZS

K požáru do hotelu Harmony v pardubických Polabinách vyjížděli ve středu 7. září v 23.01 hodin profesionální hasiči. Hořel dvou plotýnkový vařič. Na jedné plotýnce byla umístěna rychlovarná konvice, na druhé plotýnce si muž umístil pánvičku s olejem. Než se olej pořádně rozpálil pro další vaření, muž usnul. Olej na pánvi začal hořet a od něj i další vybavení kuchyňského koutu v pokoji. V místnosti byl umístěn autonomní požární hlásič, který spící osoby probudil a zachránil jim tak život. Požár se spolubydlící snažil uhasit.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

VYHOŘELÁ KANCELÁŘ

Zdroj foto: 
HZS

Požár v Lazarské ulici byl na operační středisko nahlášený dne 7. září v 11:54, na místo vyjeli hasiči z centrály a z Holešovic. Lidé opustili objekt ještě před naším příjezdem. Mladému muži, který se nadýchal kouře, jsme podávali do příjezdu ZZS kyslík, poté jsme ho předali do péče zdravotníkům. Jednalo se o požár místnosti na ploše cca 3 x 3 m, který jsme uhasili pomocí jednoho vodního proudu. Prohlédli jsme vedlejší kanceláře i prostor nad požářištěm, žádné další nebezpečí nehrozilo.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

FOTO: VYHOŘELA CHATA

Zdroj foto: 
HZS

Dne 28. srpna deset minut po třinácté hodině přijal operátor tísňové linky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o požáru chaty v obci Běleč na Berounsku. Dle prvotních zpráv požár chatu zcela zasáhl. Operační důstojník k místu události dle poplachového plánu vyslal profesionální jednotky ze stanic Beroun a Řevnice a dobrovolné jednotky SDH Liteň, Králův Dvůr, Zadní Třebáň, Řevnice, Karlštejn a Mokropsy-Černošice. Už během jízdy k zásahu bylo upřesněno, že v budově, která je požárem zcela zasažena, se nikdo nenachází.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Požár