Požár

EVAKUACE RYCHLÍKU

Zdroj foto: 
HZS

Dne 21. srpna 2016 ve 13:29 hodin vyslalo operační středisko k nahlášenému požáru rychlíku u Pačejova jednotky HZS Horažďovice, SŽDC Plzeň, SDH Malý Bor, SDH Myslív a místního SDH. Vlak, který směřoval do Plzně, zastavil po zjištění požáru asi 600 metrů od nádraží. Hasiči uhasili požár ve strojovně hasicím přístrojem CO2 a odvětrali zakouřené prostory. Pomohli 76 cestujícím vystoupit z vlaku a kromě doprovodu do nedaleké nádražní budovy jim přenesli těžká zavazadla. Všichni cestující vyvázli bez zranění.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

SOUSEDI VOLALI HASIČE

Zdroj foto: 
archiv

K požáru, který vypukl v bytě ve Štefánikově ulici v Pardubicích, vyjížděli hasiči dne  21. srpna v 18.53 hodin. Nájemce bytu utrpěl zranění a byl převezen do Nemocnice Pardubice. Požár se podařilo uhasit sousedům, kteří přivolali hasiče. Ti ihned po příjezdu byt zkontrolovali a požár zcela zlikvidovali v 19.05 hodin. Škoda byla předběžně vyčíslena na 1,5 milionu korun. Příčiny vzniku požáru vyšetřují hasiči i policisté.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

FOTO: V CHATOVÉ OSADĚ HOŘELO

Zdroj foto: 
HZS

Dne 19. srpna 2016 v 20:16 hodin přijalo operační středisko HZS Středočeského kraje hned několik telefonátů o požáru chaty v rekreační oblasti obce Hlásná Třebaň na levém břehu Berounky. Nejdříve k události vyrazily profesionální jednotky z Řevnic a Berouna, kterým po chvíli vyjely na pomoc dobrovolné sbory obcí Hlásná Třebaň, Karlštejn, Dobřichovice a Liteň, posléze byla ještě povolána jednotka z Chyňavy. Přestože první jednotka byla na místě osm minut od vyhlášení poplachu, chata už hořela celá.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

FOTO: HOŘEL PENZION PLNÝ LIDÍ

Zdroj foto: 
HZS

Chomutov  9.8. 3:10 Čtyři hasičské jednotky vyjely k požáru penzionu v obci Blatno – Mezihoří okres Chomutov. Z penzionu stojícího u silnice bylo evakuováno 43 lidí. Požárem bylo zasaženo třetí nadzemní poschodí a střecha. Doprava na silnici byla po dobu zásahu přerušena. Hosté penzionu odjeli svými vozidly. Hasiči nasadili čtyři vodní proudy a z areálu vynesli cenné věci. Požár lokalizovali v 4:09. Silnice byla zprůjezdněna. Požár byl zlikvidován v 10:00. Příčina jeho vzniku a škoda se vyšetřuje.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

FOTO: TVRZ BYLA UHAŠENA

Zdroj foto: 
HZS

8. 8. 2016 - 17:24, Praha Křeslice, Ke Štítu Hoří tvrz! Ihned přijeďte! Tak zoufale znělo oznámení na linku 150. Na místo byly vyslány jednotky HZS hl. m. Prahy ze stanic 1, 4, 5 a jednotky SDH Dolní Měcholupy, Horní Měcholupy a Dubeč. Hasiči zlikvidovali požár zbořené střechy v rekonstrukci na ploše 5x5m dvěma vodními proudy během necelé půl hodinky. V případě déletrvajícího neovlivňovaného požáru mohlo dojít k jeho rozšíření na větší plochu demolované střechy, to se však nestalo. Hasiči likvidovali v průběhu dne i jiné požáry.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

FOTO: EVAKUACE 27 LIDÍ

Zdroj foto: 
HZS

5. 8. 2016 - 7:25, Praha 5, Milotická Požár jedné místnosti bytu spolykal podle předběžného odhadu 2 500 000 korun. 27 lidí a 1 psa hasiči zachránili. Krátce před půl osmou byl na operační středisko nahlášený hned několika oznamovateli požár bytu na Zličíně. Z přízemního bytu se valil černý kouř a někteří volající dokonce říkali, že vidí plameny. Na místo ihned vyjely jednotky ze Smíchova a z Petřin. Požár jedné místnosti v plném rozsahu zlikvidovali hasiči z vnějšku budovy jedním vodním proudem.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Požár