Požár

FOTO: CHATA KOMPLETNĚ V PLAMENECH

Zdroj foto: 
HZS

Pravděpodobně kouřovod byl příčinou vzniku požáru, ke kterému došlo dne 13. října v obci Stádlec, části obce Slavňovice. U řeky Lužnice zde hořela rekreační chata. K požáru v 15:50 hodin vyjeli profesionální hasiči ze stanice Tábor, operační středisko hasičů svolalo dále jednotky SDH obcí Bečice, Malšice a Bechyně. Na místě požáru průzkum ukázal, že hoří dvoupatrová podsklepená chata o půdorysu 15 x 6 metrů. Chata byla při příjezdu hasičů kompletně v plamenech. Uvnitř nebyla žádná osoba.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

FOTO: HOŘELY TŘI MILIONY KORUN

Zdroj foto: 
HZS

Dne 10.10. po půl druhé ráno vyjeli profesionální hasiči z požární stanice Jičín a dále jednotky sboru dobrovolných hasičů z Jičína, Kopidlna, Libáně a Starého Místa k požáru rodinného domu v Chyjicích na Jičínsku. V době příjezdu jednotek k události byl již pokročilým požárem zasažený téměř celý dům, který se nacházel ve svahu na samostatném pozemku a měl celkem tři nadzemní podlaží. Na místě se zdržovali obyvatelé domu, konkrétně dvě dospělé osoby a dvě děti ve školním věku. Všem se před příjezdem hasičů podařilo budovu opustit.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

FOTO: NA INTERNÁTU HOŘELO

Zdroj foto: 
HZS

Dne 10. října 2016 byl v 9:45 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje hustý černý dým valící se z okna jednoho pokoje internátu v Zábřehu na ulici U Dráhy. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Zábřehu a ze Šumperku a dobrovolní hasiči z Lukavic a ze Zábřehu. Hasiči po příjezdu zjistili, že požárem je zasažen jeden pokoj v přízemí budovy. S plameny ještě před příjezdem hasičů bojoval správce budovy ručním hasicím přístrojem. Oheň dostali hasiči pod kontrolu za několik minut po příjezdu.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

FOTO: KARAVAN V PLAMENECH

Zdroj foto: 
HZS

Dne 8. října v 4.38 hodin zasahovali profesionální hasiči z Moravské Třebové a dobrovolní hasiči z Březiny u požáru karavanu na zahradě rodinného domu v obci Březina. Karavan byl bez registrační značky a sloužil jako zahradní chata. Požár se z karavanu rozšířil na vedlejší hranici uskladněného palivového dřeva. Při likvidaci požáru hasiči v karavanu nalezli usmrcenou osobu. Požár byl zcela zlikvidován v 6.04 hodin. Případ si k vyšetřování převzali kriminalisté. Poslední hasičské jednotky z místa události odjížděly v 13.40 hodin.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

FOTO: POŽÁR NA ZÁMKU

Zdroj foto: 
HZS

V úterý 11. října 2016 byl v 1:02 v obci Plumlov (okr. Prostějov) oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár zámku Plumlov. Na místo požáru vyjela profesionální jednotka ze stanice Prostějov posílena o jednotky SDH obce Plumlov, Kostelec na Hané a Prostějov-Vrahovice. Po průzkumu místa zásahu byla velitelem zásahu vyžádána výšková technika ze stanice Prostějov a jednotky SDH obce Ptení a Určice. Při požáru byla zasažena střecha levého křídla nízkého zámku Plumlov v délce cca 30 m.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

PŘI POŽÁRU UHOŘELA VŠECHNA ZVÍŘATA

Zdroj foto: 
HZS

Čtyři jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů  v nočních hodinách zasahovaly u požáru v bytě víceúčelového objektu v Tovačově. Operační středisko k likvidaci vyslalo profesionální jednotku požární stanice Kojetín, za následného zajištění dobrovolnými hasiči Tovačov, Troubky a Dub nad Moravou. Původně ohlášený požár elektroinstalace po provedeném průzkumu hasiči překlasifikovali na požár nízké budovy se zasažením dvou místností.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Požár