Požár

POŽÁR LODNÍHO KONTEJNERU

Zdroj foto: 
HZS

Dne 20.5. 2016 9:28 Jednotka HZS ÚK ze stanice Litoměřice vyjela k požáru v Želetické ulici v Litoměřicích. Hořelo v lodním kontejneru, který sloužil jako sklad elektro materiálu. Hasiči kontejner otevřeli, vytáhli z něj dvě propanbutanové lahve a požár zlikvidovali v 10:05.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

STATISTIKA POŽÁRŮ V PRAZE

Zdroj foto: 
HZS

PRAHA   V roce 2015 pražští hasiči likvidovali celkem 2 387 požárů. To znamená denně průměrně 7 požárů (6,53). Požáry si vyžádaly 7 lidských životů a 37 zraněných v přímé souvislosti s požárem. Škody se vyšplhaly na více jak 179 milionů korun. A hasiči uchránili hodnoty za více jak 444 milionů korun. Před nebezpečím požáru hasiči evakuovali 2 346 lidí a zachránili 169 lidských životů. Vloni v Praze bylo nejvíce požárů ohlášeno mezi 18-19. hodinou. Nejčastěji hořelo ve čtvrtek. Nejvíc požárů vzniklo v roce 2015 v Praze 4.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

DŮM ZAHALIL SILNÝ KOUŘ

Zdroj foto: 
HZS

Po smolném pátku třináctého, kdy HZS Středočeského kraje zaznamenal 12 požárů s celkovou škodou přes 15 milionů korun, pokračovalo období zvýšeného počtu požárů i v sobotu 14. května. Operační středisko spolu s hasiči v tento den řešilo větší počet mimořádných událostí, než je podle statistik obvyklé. Jen za denní směnu od 7 do 19 hodin jich bylo dohromady nadprůměrných 33, z toho 12 požárů. Ten s nejvyšší škodou byl nahlášen po 16. hodině v Benátkách nad Jizerou.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

POŽÁR ZA 5 MILIONŮ

Zdroj foto: 
HZS

Pátek třináctého dostál své pověsti letos v Narysově na Příbramsku, kde od dopoledních hodin likvidovali hasiči požár truhlárny a podkroví přilehlého rodinného domu. Požár v místní části Na Výfuku byl ohlášen na tísňovou linku v 10:09 hodin. Operační důstojník vyslal na místo jednotku HZS Středočeského kraje ze stanice Příbram, kterou postupně posílily jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí Příbram VI – Březové Hory, Rožmitál pod Třemšínem, Chrást, Březnice, Milín, Bohutín a Narysov.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

NOVINOVÝ STÁNEK V PLAMENECH

Zdroj foto: 
HZS

Dne 7. května ráno hořel novinový stánek v Uherském Ostrohu v okresu Uherské Hradiště. Zprávu o hořícím novinovém stánku na ulici Svobodova v Uherském Ostrohu přijal operační důstojník hasičů v 03:31 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Uherské Hradiště a jednotce dobrovolných hasičů města Uherský Ostroh. V rámci mimokrajské výpomoci byla povolána i jednotka profesionálních hasičů z Veselí nad Moravou. K uhašení ohně vyjely dohromady tři automobilové stříkačky.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

FRITOVACÍ HRNEC ZAPÁLIL KUCHYŇ

Zdroj foto: 
HZS

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 7.5.2016 odpoledne u požáru kuchyně ve třípatrovém (4 NP) bytovém domě v Karviné, který vznikl od hořícího fritovacího hrnce. Obešel se bez zranění. Celková škoda na kuchyňském vybavení byla předběžně odhadnuta na 200 tisíc korun. Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno zhruba hodinu po sobotním poledni. Do Cihelní ulice vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) z Karviné dvěma vozidly, společně s ní jednotka dobrovolných hasičů Karviná-Hranice jedním vozidlem.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Požár