Požár

INDICKÁ RESTAURACE V PLAMENECH

Zdroj foto: 
HZS

Tři jednotky hasičů zasahovaly v ulici Chlumova v Praze 3 u požáru plynu, který unikal z ventilu propanbutanové lahve v kuchyni restaurace. Centrální, strašnickou a holešovickou jednotku na místo vyslalo Krajské operační středisko dne 10.11.2017 v 11:18 hodin. Při příjezdu hasičů bylo zřejmé, že plameny bezprostředně neohrožují okolí tlakové lahve a hasiči tak nechali plyn kontrolovaně vyhořet. K události byla také povolána posádka ZZS. Během požáru nemusela být provedena evakuace, nedošlo ke zranění osob. Požár nezpůsobil větší škody, příčinou byla nedbalost.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

ŠKODOVKA JIM ZA JÍZDY VZPLÁLA

Zdroj foto: 
HZS

K požáru osobního vozidla Škoda Fabia do Zámrsku vyjížděli dne 9. listopadu v 18.23 hodin profesionální hasiči z Vysokého Mýta a místní dobrovolní hasiči. Řidiči začalo vozidlo samo zpomalovat, a tak zastavil na krajnici a po chvíli z motorové části vyšlehly plameny. Při příjezdu hasičů byla již motorová část automobilu v plamenech. Hasiči dostali požár pod kontrolu v 18.29 hodin a zcela ho zlikvidovali v 19.09 hodin. Silnice I/35 byla po dobu likvidace požáru uzavřena.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

KDYŽ BOUCHNOU SAZE

Zdroj foto: 
HZS

Teplice Dne 6. 11. 2017 14:34 Jednotka HZS ÚK ze stanice Bílina vyjela k požáru v ulici Odboje v Ledvicích. Hořely saze v komíně rodinného domu. Komín byl plný sazí, hasiči jej vyčistili. Po té místo události předali majitelce.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

NEBEZPEČNÝ VÝZKUMÁK

Zdroj foto: 
HZS

Dne 01.11.2017 od 09:09 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů v ulici Vídeňská u požáru ve druhém patře budovy ústavu Akademie věd. Operační středisko na místo vyslalo jednotku z krčské, modřanské, chodovské a petřinské stanice. Hasiči pracovali v dýchací technice, pomocí výškové techniky a jednoho C proudu. Souběžně s lokalizací požáru proběhla i evakuace 30 osob z budovy ústavu. Požár klimatizační jednotky v technické místnosti byl lokalizován v 09:16 hodin. Hasiči následně odvětrali prostory budovy a dohasili ohnisko požáru.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Z NAKLADAČE SE KOUŘILO

Zdroj foto: 
HZS

Dne 3. listopadu v 17.19 hodin zasahovali profesionální hasiči z Moravské Třebové a dobrovolní hasiči z Jevíčka v Jaroměřicích. Dále na místě zasahovaly jednotky ze sousedního Olomouckého kraje – ze stanice Konice a dobrovolné jednotky z Konic a Dzbele. Hořel tady nakladač v prostorách lomu. Hasiči požár dostali pod kontrolu v 17.49 hodin a zcela zlikvidovali a následně zamezili úniku nafty. Dále museli hasiči hned řešit únik hydraulického oleje. Hořelo v motorové části a kabině nakladače, který slouží k převozu kamenů. Škoda byla předběžně vyčíslena na 1,2 milionů korun.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

SHOŘEL MU POČÍTAČ

Zdroj foto: 
HZS

K požáru počítače do přízemí panelového domu v Pardubicích na sídliště Dubina vyjížděli hasiči v pátek 20. října v 11.38 hodin. Požár, který vypukl v místnosti určené k odkládání věcí, hasiči zlikvidovali již za deset minut od nahlášení události na operační a informační středisko. Vyšetřovatel hasičů na místě zjistil, že požár byl založen úmyslně. Hasiči také museli odvětrat zakouřené prostory. Škoda byla předběžně vyčíslena na 4,5 tisíce korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 15 milionů korun.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Požár