Požár

FOTO: POŽÁR KOSTELNÍ KAPLE

Zdroj foto: 
HZS

Dne 18. února 2017 byl v 13:13 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár kůlny se dřevem v obci Malá Morava, místní část Sklené. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Šumperku a dobrovolní hasiči z Hanušovic a z Malé Moravy, operační středisko k požáru vyslalo také kolegy z Pardubického kraje (profesionální a dobrovolné hasiče z Králíků). Hasiči po příjezdu zjistili, že požárem je zasažena nejen kůlna se dřevem a pergola, ale také střecha rodinného domu, který původně sloužil jako kaplička.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

ZAPÁLIL KOČÁREK

Zdroj foto: 
Policie

PARDUBICE   Kdo a proč požár založil, to v tuto chvíli není jisté. V budově se podle prvotních informací měly pohybovat nezletilé děti. Mohlo jít opravdu o „klukovinu“, ale prověřování případu je na počátku. Škoda je poměrně vysoká. Kočárek byl sice vyčíslen na necelé 2.000 korun, zimní fusak zhruba na 500 korun, ale nejvyšší položku čítá ohořelé a zakouřené zdivo solečné chodby a vchodové dveře domu, u kterých byl kočárek postavený. Oprava zdiva, malby a dveří bude dle majitele stát přibližně 50.000 korun.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

POPEL Z KAMEN ZDROJEM POŽÁRU

Zdroj foto: 
HZS

Požár přístřešku u rodinného domu v ulici Antonína Václavíka v Pozlovicích byl hasičům nahlášen dne 8. února v 18:07 hodin. K požáru byli vysláni profesionální hasiči z požární stanice Luhačovice a dobrovolní hasiči z Pozlovic a Luhačovic. Hasiči průzkumem zjistili, že došlo k požáru uskladněného dřeva u přístřešku rodinného domu. Majitel se snažil hořící dřevo uhasit jedním hasicím přístrojem. Hasiči pomocí jednoho vysokotlakého proudu vody uskladněné dřevo uhasili a zkontolovali teplotu konstrukce přístřešku.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

FOTO: UHOŘEL V AUTĚ

Zdroj foto: 
HZS

V noci na 12. února dvě minuty po půlnoci byla vyslána jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Příbram na požár osobního automobilu na silnici II/118 mezi obcemi Hluboš a Čenkov. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se pravděpodobně jedná o havárii osobního auta, které po nárazu do stromu začalo hořet. Automobil byl v tuto dobu už celý zasažený požárem a jednotka se kromě zdolávání požáru vysokotlakem soustředila na vyhledávání osob v okolí vozidla.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

FOTO: LEDNICE PŘÍČINOU POŽÁRU

Zdroj foto: 
HZS

Náročný čtvrteční večer (9. února) absolvovali profesionální hasiči v Českých Budějovicích. Poté, co zlikvidovali požár v historickém centru města, zasahovali u požáru odsávání v jedné z českobudějovických firem. Škodu za půl miliónu korun způsobil požár lednice, která vyhořela v prvním patře domu v ulici U Černé věže v Českých Budějovicích. Požár byl původně na tísňovou linku ohlášen v 17:12 hodin jako požár bytu. Průzkum, který zasahující českobudějovická profesionální jednotka provedla, však ukázal, že se jedná o masérský salón. Uvnitř již nikdo nebyl.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

FOTO: EVAKUACE OBCHODNÍHO CENTRA ZLÍN

Zdroj foto: 
HZS

Operační důstojník hasičů přijal dne 10. února v 16:45 datovou zprávu od elektrické požární signalizace, že došlo k požáru v nákupním centru ve Zlíně, místní část Prštné. Na místo hlášené události vyslal jednotku profesionálních hasičů z centrální požární stanice Zlín a jednotku hasičů města Zlína. K požáru vyjely tři automobilové stříkačky. Elektrická požární signalizace spustila hlášení o nutné evakuaci návštěvníků nákupního centra. Když na místo požáru přijela jednotka hasičů, byla už většina návštěvníků mimo objekt.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Požár