Požár

PŘI POŽÁRU UHOŘELO ŠTĚNĚ

Zdroj foto: 
HZS

Ve čtvrtek 21.7. zhruba půl hodiny po půlnoci byl na operační středisko Královéhradeckých hasičů nahlášen požár garážového stání a přístřešku v Heřmanicích na Náchodsku. Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči ze stanice Jaroměř a jednotky sboru dobrovolných hasičů z Jaroměře a Heřmanic. Hasiči zjistili, že se jedná o požár garážového stání a pergoly se zahradním sezením na pozemku v blízkosti rodinných domů. V době příjezdu hasičů byl již požár značně rozvinutý. Hasiči neprodleně zahájili hašení za pomoci vodních proudů a pěny.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

HOŘELA FOTOVOLTAICKÁ ELEKTRÁRNA

Zdroj foto: 
HZS

Čtyři jednotky hasičů byly vyslány k požáru budovy bývalé husitské kaple, byl hlášen vycházející kouř z pod střechy. Na budově se nacházely fotovoltaické panely. Naštěstí nikdo nebyl zraněn. Operační středisko HZS MSK přijalo tísňové volání v pátek 15.7.2016 těsně po jedné hodině odpolední. Byl hlášen kouř vycházející z budovy v obci Baška na Frýdeckomístecku. Na místo byly ihned vyslány 4 jednotky hasičů, a to jednotka HZS MSK ze stanice ve Frýdku-Místku, kterou posílily 3 jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí Baška, Frýdek a Frýdlant nad Ostravicí.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

POŽÁR CIGARET

Zdroj foto: 
Policie

HORŠOVSKÝ TÝN  Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti, kterého se měl dopustit dosud neznámý pachatel. Krátce po dvanácté hodině týž den došlo k požáru v nákladovém prostoru nákladního vozidla tovární značky Mercedes, kdy zahořely kartony cigaret a tabáku různých značek. Škoda byla vyčíslena na 5 500 000 korun. Na místo vyjeli policisté společně s hasiči.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

V PRAZE HOŘELO

Zdroj foto: 
HZS

PRAHA   23. 6. 2016 - 19:29, Praha 10, Vršovická Rychlým a účinným zásahem byly uchráněny hodnoty v řádu milionů korun a zabráněno úniku nebezpečných látek do ovzduší. III. stupeň poplachu si vyžádal požár střechy výrobního závodu KOH-IN-NOOR z důvodu nasazení velkého počtu jednotek. Na místě zasahovali hasiči ze čtyř pražských profesionálních stanic a devět jednotek sboru dobrovolných hasičů, zhruba padesátka mužů. Požár likvidovali v dýchací technice dvěma proudy vody vnitřkem objektu a dvěma proudy vody na střeše.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

VYHOŘELA KANCELÁŘ

Zdroj foto: 
HZS

8. 6. 2016 - 0:55, Praha 13, Ořešská Škoda, způsobená požárem, je odhadnutá na 750 tisíc korun. Pražští hasiči včasným zásahem uchránili cca 4 250 000 Kč. Profesionální hasiči ze čtyř pražských stanic a jednotka SDH Řeporyje likvidovali v dýchací technice požár v zasedací místnosti ve 2. NP administrativní budovy. Hasili nejen vnitřkem budovy, ale také pomocí dvou proudů po automobilovém žebříku. Požár zničil celou místnost i její vybavení. Tepelným působením požáru došlo také k narušení stěn ze skleněných tvárnic, tzv.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

HOŘELO V ŘADOVÝCH DOMCÍCH

Zdroj foto: 
HZS

Informaci o požáru v řadové zástavbě v obci Vestec v okrese Praha-západ přijalo centrum tísňového volání HZS Středočeského kraje dne 8. června odpoledne v 14:21 hodin. Operační důstojník na místo vyslal jednotku ze stanice Jílové, kterou v rámci mezikrajské pomoci posílila jednotka HZS hl. města Prahy ze stanice Chodov. Na cestě byla i dobrovolná jednotka z Dolních Jirčan. Ještě před příjezdem k události požádal velitel zásahu o další cisterny, neboť už na dálku byl vidět velký oblak hustého černého dýmu.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Požár