Požár

RODINA PŘIŠLA O POHODLÍ

Zdroj foto: 
HZS

ZLÍN   Na místo hlášeného požáru dorazili profesionální hasiči z centrální stanice Zlín a hasiči jednotky města Zlína z Prštného dne 22. března přesně ve dvanáct hodin. Z jedné z místností nadzemního podlaží rodinného domu vycházel hustý kouř. Hasiči rychle rozvinuli hadicová vedení a vybaveni dýchací technikou vnikli do objektu. Jak bylo provedeným průzkumem zjištěno, požár zasáhl jednu z obytných místností. Dalšímu rozšíření požáru už hasiči zabránili. Do dvanácti minut dostali požár pod kontrolu a za dalších asi dvacet minut ho zcela zlikvidovali.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

POŽÁR VYHNAL LIDI Z OBYTNÉHO DOMU

Zdroj foto: 
HZS

PRAHA   Šest jednotek pražských hasičů zasahovalo od 21:30 hodin dne 23.03.2017 u požáru bytu v Horolezecké ulici v Hostivaři. Po příjezdu první jednotky na místo byl byt zasažen požárem v plném rozsahu požárem. Hasiči ihned zahájili záchranu osob z obytného domu a prováděli hašení požáru 1C proudem. Hasiči z domu zachránili pomocí vyváděcích masek celkem devět dospělých osob a tři děti. Deset lidí se nadýchalo zplodin hoření a bylo předáno do péče ZZS. Panelový dům měl celkem šest nadzemních podlaží. Požárem byla bytová jednotka zcela zničena.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

POŽÁR ZA DVA MILIONY

Zdroj foto: 
HZS

Dne 14. března byl v 5:34 v obci Vikýřovice (okr. Šumperk) oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár přízemní budovy o rozměrech 30 x 10 m. Průzkumem místa zásahu bylo zjištěno, že se jedná o požár přízemní budovy o rozměrech cca 40 x 10 m, kdy došlo k rozšíření požáru z dílny na střešní konstrukci sedlové střechy. Jednotky z místa požáru vynesly dvě acetylenové láhve, které následně ochlazovaly. Z místa požáru se ozývaly výbuchy, které byly zřejmě způsobeny hořícími nádržemi vozidel.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

NA BALKONĚ HOŘELO

Zdroj foto: 
archiv

16.3. 2017 12:06 Jednotka HZS Most vyjela k požáru do ulice Karla Marxe v Mostě. V prostoru pátého patra byl slabý kouř. Hasiči zjistili, že hoří květináč a látky uskladněné na balkoně. Požár zlikvidovali v 12:22.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

POŽÁR V DĚTSKÉM POKOJI

Zdroj foto: 
HZS

K požáru v rodinném domě vyjeli dne 9. března 2017 v noci hasiči do obce Dubenec na Trutnovsku. Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena v 02:28 hodin. Na místo vyjely jednotky profesionálních hasičů ze Dvora Králové nad Labem, Trutnova a Jaroměře, dále dobrovolné jednotky hasičů z Dubence a Velichovek. Hořet začalo v dětském pokoji ve druhém nadzemním podlaží staršího rodinného domu. Počínající požár záclony vzbudil dítě spící v pokoji. To se dostalo bezpečně ven a přivolalo svého otce, který se zpočátku snažil oheň hasit kbelíky s vodou.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Z BARU BYLO VYVEDENO 40 OSOB

Zdroj foto: 
HZS

Dne 11.03.2017 v 00:40 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů z centrální a holešovické stanice v Husitské ulici u požáru baru. Před příjezdem jednotek bylo příslušníky Policie ČR z domu evakuováno 40 osob. Na místě zasahovala také jednotka SDH Ďáblice. Jednotky provedly průzkum v domě a jeho odvětrání pomocí přetlakové ventilace. Požárem a zplodinami hoření byla zničena část dřevěného baru a jeho vybavení. Příčina vzniku požáru a upřesnění rozsahu škod bude předmětem došetření vyšetřovatele v dopoledních hodinách.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Požár