Požár

V PANELÁKU HOŘELO

Zdroj foto: 
HZS

Dne 11. 3. vyjíždělo šest jednotek hasičů ve 22:28 k požáru v panelovém domě v Kostelecké ulici na sídlišti Plhov. K zahoření došlo v kuchyni ve druhém nadzemním podlaží. Požár vznikl nad elektrickým sporákem se sklokeramickou desko, který nechali obyvatelé bytu zapnutý. Škoda se vyšplhala na 50 tisíc korun, hasičům se ale podařilo uchránit hodnoty ve výši jednoho milionu korun. Požárem byla poškozena kuchyňská linka (skříňka nad sporákem) a instalační šachta (rozvody vody).

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

ŠATNA S OBLEČENÍM ZNIČENA OHNĚM

Zdroj foto: 
HZS

Profesionální i dobrovolní hasiči zasahovali dne 13. 3. před 15. hodinou u požáru v Dukelské ulici, který vznikl asi v 14:30. Při příjezdu požárních jednotek na místo požáru bylo zjištěno, že došlo k zahoření v prvním nadzemním podlaží bytového domu. Požár byl prakticky uhašen před příjezdem hasičů. Vyšetřováním události bylo zjištěno, že došlo k požáru v místnosti, která je uživateli bytu využívaná jako šatna a sklad potravin, čisticích prostředků atd.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

V KUCHYNI ZASAHOVALI HASIČI

Zdroj foto: 
HZS

Dne 15.03.2018 zasahovali hasiči z centrální a krčské stanice od 11:59 hodin v ulici Kotorská v Praze 4 u požáru bytu. Požár vybavení kuchyně hasiči likvidovali v dýchací technice a pomocí 1 C proudu, následně odvětrali prostory chodby domu. Požár byl lokalizován během několika minut, hasiči prověřili byt nad místem požáru. Během zásahu hasiči zachránili dvě osoby, patnáct nájemníků domu bylo evakuováno a zachráněno bylo jedno morče. Preventivně byla u události ZZS. Hasičský vyšetřovatel na místě odhadl škodu na 300.000 korun. Příčina se vyšetřuje.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

NEUMÍ ZATOPIT V KAMNECH

Zdroj foto: 
archiv

Značně neopatrně si v pondělí odpoledne počínal chlapec při zatápění v kamnech v domě v obci Myslibořice na Třebíčsku. Nejprve se snažil kamna roztopit za použití tuhého podpalovače, to se mu ale nedařilo a k podpálení se rozhodl použít benzín. Tento riskantní pokus skončil požárem.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

JEŘÁBNÍK NESTAČIL UTÍKAT

Zdroj foto: 
HZS

Pomoc čtyř jednotek hasičů si vyžádal požár kabiny jeřábu na půdě průmyslového areálu v Brníčko poblíž Uničova. Jednalo se o náročný zásah s nutností využití speciální techniky. Plameny zcela pohltily obslužnou část mostového jeřábu v několika metrech nad zemí. Hasiči požár lokalizovali po ustavení výškové techniky pomocí vysokotlakého vodního proudu. K místu události operační středisko minutu před osmnáctou hodinou při pátku 9.3.2018 vyslalo z řad profesionálních hasičů jednotky Uničov a Litovel, návazně na to je posílili dobrovolní hasiči Dlouhá Loučka a Uničov.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

FOTO: BYDLEL V CHATĚ A VŠE VYHOŘELO

Zdroj foto: 
HZS

Dne 9. března v sedm hodin ráno byl vyhlášen poplach pro pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů Zlínského kraje, kteří vyjeli do ulice Červenka ve Vsetíně k hlášenému požáru chaty v těsné blízkosti lesa. Se sedmi cisternami přijeli hasiči k místu požáru, kde byla v plamenech chata o velikosti 10x10m a ohořelé okolní stromy. Hasiči ihned se čtyřmi proudy začali požár hasit. Museli však ještě hledat majitele chaty, který byl uvnitř zasaženého objektu.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Požár