Požár auta

BMW V PLAMENECH

Zdroj foto: 
HZS

Osobní automobil značky BMW začal hořet dne 11. ledna možná v pravé poledne. Hasiči byli k požáru přivoláni v 12.05 hodin. Při příjezdu jednotky hasičů na místo, bylo vozidlo v plamenech. Hasiči k likvidaci požáru použili vysokotlaký proud vody (velmi účinné hašení, při kterém je voda rozprašována na malé částečky). Požár hasiči dostali pod kontrolu v 12.18 hodin a zcela zlikvidován byl v 12.46 hodin. Škoda byla předběžně vyčíslena na 120 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru je technická závada na palivovém systému.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

AUTO UŽ NEŠLO ZACHRÁNIT

Zdroj foto: 
HZS

Požár byl na Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje nahlášen dne 5. ledna v 2:42 hodin. K požáru vyjela profesionální jednotka ze stanice Trhové Sviny, povoláni byli také místní dobrovolní hasiči. Když hasiči k požáru přijeli, hořel osobní vůz značky Ford Focus v plném rozsahu. Hasiči dostali požár pod kontrolu rychle již po několika minutách. Podařilo se jim tak od plamenů uchránit dům stojící v bezprostřední blízkosti. Úplnou likvidaci požáru včetně závěrečného průzkumu velitel zásahu nahlásil v 3:52 hodin.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

SVÁTEČNÍ JÍZDA SKONČILA POŽÁREM

Zdroj foto: 
HZS

Ve středu 27. prosince několik minut před čtrnáctou hodinou přijala tísňová linka HZS Středočeského kraje informaci o požáru osobního vozidla na dálnici D11 na kilometru 38,5 těsně před křižovatkou Kluk ve směru z Prahy do Hradce Králové. Operační středisko vyslalo k události jednotku profesionálních hasičů z Nymburka se dvěma cisternovými automobilovými stříkačkami. V době příjezdu jednotky na místo bylo osobní auto tovární značky Renault zasaženo požárem v plném rozsahu. Čtyřčlenné rodině se naštěstí podařilo vůz včas opustit, takže všichni vyvázli bez jakéhokoliv zranění.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

NEVYJEL A VYHOŘEL

Zdroj foto: 
HZS

K požáru osobního vozidla Renault Scenic v lesním porostu byli povoláni 6. 12. v 17:23 profesionální hasiči z Broumova. Automobil hasiči uhasili, byl ovšem požárem zcela zničen. Zásah komplikoval jednotce špatný přístup k místu události. Vzniklá škoda byla odhadnuta asi na 40 tisíc korun. Jednalo se o vozidlo r. výroby 2001 s naftovým pohonem. Příčinou požáru byla technická závada, a sice přehřátí motoru. Vozidlo totiž v místě zapadlo a řidič nemohl vyjet. Marné pokusy o vyjetí a túrování motoru pak vedly k samotnému přehřátí a vzniku požáru.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

POŽÁR V TŘEBECHOVICÍCH POD OREBEM

Zdroj foto: 
HZS

K hořícímu vozidlu v ulici Boženy Němcové směrem na Jeníkovice vyjeli v 17:37 profesionální hasiči z centrální hradecké stanice a dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem. Na místě hořela dodávka značky Peugeot. Při příjezdu jednotek na místo už hořela celá motorová část i kabina vozidla. Hasiči požár zlikvidovali za použití vysokotlakých proudů. Vyšetřovatel příčin požárů vyčíslil předběžnou škodu asi na 30 tisíc korun. Příčinou hoření byla technická závada palivového systému. Během události nebyl nikdo zraněn.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

ŘIDIČ PO NÁRAZU UHOŘEL

Zdroj foto: 
HZS

Nehoda byla na operační středisko nahlášena dne 8. prosince v 3:25 hodin jako nehoda s následným požárem. K nehodě vyjeli profesionální hasiči ze stanice Písek, svolána byla také jednotka SDH obce Dobev. Průzkum na místě nehody potvrdil původní ohlášení, a to že se jedná o nehodu osobního auta značky Ford Mondeo, které po nárazu začalo hořet. Následky nehody a rychlého vznícení nepřežil řidič vozu. Hasiči ihned zahájili hašení. Na likvidaci požáru nasadili vysokotlaký proud, kterým požár během několika minut uhasili.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Požár auta