Požár budovy

POŽÁR VÝŠKOVÉ BUDOVY

Zdroj foto: 
HZS

Dne 11.01.2018 zasahovaly tři jednotky hasičů ze strašnické, krčské a chodovské stanice v ulici Tenisová v Praze 10. Na lodžii bytu v 7. patře panelového domu hořela odložená skříňka. Hasiči požár rychle zlikvidovali 1 C proudem a pomocí výškové techniky. Během zásahu hasiči předali preventivně jednu osobu do péče ZZS. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost při kouření. Škoda požárem nevznikla.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

POŽÁR RESTAURACE U NÁDRAŽÍ

Zdroj foto: 
HZS

Informaci o požáru restaurace v blízkosti železniční stanice Mníšek pod Brdy v okrese Praha-západ přijala operátorka tísňové linky HZS Středočeského kraje dne 28. listopadu v 16 hodin. Podle prvotních informací od oznamovatele bylo zřejmé, že půjde o požár většího rozsahu, neboť plameny údajně vyšlehávaly z celé střechy třípodlažního objektu. Operační středisko proto ihned vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu a k události vyslalo profesionální jednotky ze stanic Řevnice a Příbram a dobrovolné jednotky obcí Mníšek pod Brdy, Jíloviště a Stříbrná Lhota.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

HOŘELA RESTAURACE V PRAZE

Zdroj foto: 
HZS

PRAHA   V ulici Husitská v Praze 3 zasahovali hasiči z centrální stanice u požáru v restauraci. Případ se stal 25.11.2017 v 16:24 hodin. Na místě byla jednotka z centrální stanice včetně zařízení COBRA. Pomocí termokamery hasiči vyhledali ohnisko požáru a následně rozebrali střešní konstrukci kolem ventilační roury, k lokalizaci uvnitř odtahu použili zařízení COBRA. Požár způsobil škodu 250.000 korun, příčina se vyšetřuje.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

V PRAZE HOŘEL HOTEL

Zdroj foto: 
HZS

Pražští hasiči z centrální, holešovické a strašnické stanice zasahovali od 07:22 hodin dne 02.10.2017 v ulici Milíčovská v Praze 3 u požáru v hotelu. Po příjezdu první jednotky na místo (za šest minut od ohlášení) byl zjištěn požár v pokoji v 1. patře čtyřpodlažního hotelu. Hasiči pracovali v dýchací technice a na likvidaci plamenného hoření použili 1 C proud. Část hasičů se soustředila na záchranu hotelových hostů. Ze zakouřeného hotelu bylo postupně zachráněno 13 osob pomocí vyváděcích masek. Osm osob bylo předáno do péče ZZS.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

POŽÁR ŠKOLY V PRAZE

Zdroj foto: 
HZS

PRAHA   V 02.58 hodin dne 21.09.2017 zasahovali hasiči z krčské a centrální stanici v ulici Zelený pruh v Praze 4. Došlo tam k požáru dvou plastových kontejnerů na tříděný odpad, od kterého se plameny rozšířily na zateplení fasády střední technické školy.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

POŽÁR KOSTELA

Zdroj foto: 
archiv

11.8. 2017 11:01 Sedm hasičských jednotek vyjelo k požáru v ulici U kostela v Mostě. Hořela stříška na věžičce pravoslavného kostela. Hasiči požár lokalizovali vodním proudem z výškové techniky v 11:24. Do areálu kostela vnikli skrze plot. Železný kříž na věžičce byl pevně ukotvený, nebylo nutno jej sundávat. Likvidace požáru byla ohlášena po prověření termokamerou v 12:21. Příčina vzniku požáru a škoda se vyšetřuje.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Požár budovy