Požár bytu

UVIDĚLI BALKON V PLAMENECH

Zdroj foto: 
HZS

Požár lodžie v panelovém bytovém domě v Třebusicích na Kladensku byl na tísňovou linku HZS Středočeského kraje ohlášen ve čtvrtek 8. března v 12.41 hodin. Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanic Slaný a Kladno a dobrovolné jednotky obcí Brandýsek a Zákolany. Celkem se na místě sjelo pět cisteren, automobilový žebřík a velitelský automobil. Po příjezdu byl zjištěn požár lodžie ve třetím nadzemním podlaží. Za pět minut měli hasiči v dýchací technice pomocí dvou C proudů požár pod kontrolou.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

LEDNIČKA ZDROJEM NEŠTĚSTÍ

Zdroj foto: 
HZS

Dne 04.01.2017 v 18:00 hodin zasahovali hasiči ze smíchovské a radotínské stanice v ulici Pražského v Praze 5 u požáru ledničky v bytě obytného domu. Požár byl rychle lokalizován v dýchací technice a 1 C proudem, hasiči zachránili z domu psa a šest osob pomocí vyváděcích masek. Následně odvětrali prostory domu a provedli závěrečný průzkum termokamerou. Vyšetřovatel na místě odhadl škodu 200.000 korun, uchráněn byl majet v hodnotě několika milionů. Příčina požáru se vyšetřuje.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

SVÍČKA ZDROJEM NEŠTĚSTÍ

Zdroj foto: 
HZS

I jedna svíčka bez dozoru může napáchat velkou spoušť. O tom se přesvědčil také majitel bytu v Meziměstí, kde začalo hořet právě od zapálené svíčky. V 1:34 ráno přijalo krajské operační a informační středisko oznámení o požáru v panelovém domě v ulici 5. května v Meziměstí. Hořelo v bytě v pátém patře. Poplach byl vyhlášen celkem pěti jednotkám profesionálních i dobrovolných hasičů. Hasiči museli byt, kde požár vznikl nejprve otevřít. Celý prostor byl zadýmený.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

PŘI POŽÁRU EVAKUOVÁNO 47 OSOB

Zdroj foto: 
HZS

PRAHA   V 02.27 hodin dne 18.12.2017 zasahovaly jednotky z centrální, holešovické, strašnické a petřinské stanice v ulici K lučinám v Praze 3 u požáru obývacího pokoje obytného domu v pátém nadzemním podlaží. Požár byl likvidován pomocí 1 C proudu a v dýchací technice. Byl zničen celý prostor pokoje, zplodinami hoření a sálavým teplem bylo poškozeno zařízení celé bytové jednotky. Zároveň došlo vlivem kouře k poškození sousedícího bytu.

 

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

PŘED VÁNOCI JIM VYHOŘEL BYT

Zdroj foto: 
HZS

PRAHA   Jednotky z radotínské, smíchovské a modřanské stanice, spolu s SDH Radotín, zasahovaly od 03:44 hodin dne 17.12.2017 u požáru bytu v ulici Sídliště v pražském Radotíně. Hasiči na likvidaci požáru vybavení bytu nasadili 1 C proud a zasahovali v dýchací technice. Před příjezdem jednotek příslušníci Policie ČR evakuovali část domu, hasiči pak zachránili pomocí vyváděcích masek celkem 13 osoby, několik osob bylo předáno do péče ZZS. Hasiči po lokalizaci požáru provedli kontrolu okolních bytů a provizorně utěsnili poškozené rozvody topení.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

TELEVIZOR V PLAMENECH

Zdroj foto: 
HZS

PRAHA   Dne 16.12.2017 došlo v ulici Sázavská v Praze 2 k požáru vybavení bytu obytného domu. Na místo vyjela v 08:49 hodin jednotka z centrální stanice. Pomocí 1 C proudu a v dýchací technice lokalizovali hasiči požár televizoru a dalšího vybavení pokoje bytu. Následovalo rozebírání ohořelých částí a dohašování menších ohnisek požáru. Během zásahu byly zachráněny dvě osoby. Požár napáchal škodu za 900.000 korun, příčinou byla technická závada elektroinstalace.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Požár bytu