Požár domu

ZKAŽENÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY

Zdroj foto: 
HZS

Dne 25.12.2017 od 14:45 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů z petřinské, smíchovské a centrální stanice u požáru přístřešku vedle rodinného domu v ulici Nivnická v pražském Sobíně. Požárem byl přístřešek zasažen v plném rozsahu ještě před příjezdem první jednotky. Hasiči v dýchací technice na likvidaci plamenů nasadili 2 C proudy a tlakovou vodu. Požár se částečně rozšířil na hřeben střechy přilehlého rodinného domu. Hasiči na hašení požáru nasadili také speciální zařízení COBRA.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

REKREAČNÍ CHALUPA V PLAMENECH

Zdroj foto: 
HZS

Čtyři jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů zasahovaly v noci u požáru rekreační chalupy v obci Rudník, části Javorník. Událost byla na krajské operační a informační středisko ohlášena dne 7. 12. ve 21:03. Chalupa byla po příjezdu hasičů v plamenech, jednalo se již o třetí fázi požáru. Proto se hasiči snažili uchránit vedle stojící rodinný dům. Asi po půl hodině od příjezdu první jednotky na místo měli hasiči požár lokalizován, tedy zastavili jeho šíření. Jednotky provedly na místě také průzkum, zda se v hořícím objektu nikdo nenachází.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

NEBYLO MU POMOCI

Zdroj foto: 
HZS

Šest jednotek hasičů Olomouckého kraje dne 2.12.2017 v nočních hodinách zaměstnal požár rodinného domku v Přemyslovicích na Prostějovsku. Prvotní informace o požáru převzala linka tísňového volání HZS Olomouckého kraje krátce před dvaadvacátou hodinou. Dle informací se valil hustý kouř ze střechy a z místností byly pozorovatelné zuřivé plameny. Operační středisko postupně k místu vyslalo profesionální jednotky požárních stanice Konice a Prostějov, v pozdějším čase také jednotku z Olomouce s doplněných přístrojů s dýchací technikou.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

PROBUDILI SE V HOŘÍCÍM DOMĚ

Zdroj foto: 
HZS

Požár rodinného domu v Nové ulici ve Velkém Přítočně nedaleko Kladna byl na tísňovou linku středočeských hasičů oznámen dne 2. prosince pět minut po páté hodině ranní. Operační důstojník vyslal k události profesionální hasiče z kladenské stanice, kterým vyjely na pomoc dobrovolné jednotky obcí Braškov, Hostouň, Hřebeč a Unhošť – celkem se šesti cisternovými automobilovými stříkačkami a jednou výškovou technikou. První jednotka dorazila na místo devět minut od odhlášení události, kdy byla požárem zasažena přízemní část rodinného domu.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

V RODINNÉM DOMKU V NOCI HOŘELO

Zdroj foto: 
HZS

PRAHA   Dne 26.11.2017 v 19:40 hodin zasahovali hasiči ze tří profesionálních a jedné dobrovolné jednotky u požáru sklepa rodinného domu v ulici Tadrova v pražské části Zbraslav.Požár, který vznikl nedbalostí, napáchal škodu 10.000 korun. Nikdo nebyl zraněn.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

ELEKTRICKÝ BOJLER BYL ZDROJEM POŽÁRU DOMU

Zdroj foto: 
HZS

Dne 26. 11. 2017  krátce po poledni došlo k požáru v části rodinného domu v Bystřici pod Hostýnem, v místní části Sovadina. V 12:24 hodin přijali hasiči hlášení o požáru hořícího bojleru v Sovadině na Kroměřížsku. K požáru byly vyslány jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů z Bystřice pod Hostýnem. Každá jednotka vyjela s jednou cisternovou automobilovou stříkačkou. Dům ještě před příjezdem hasičů opustil dospělý muž a čtyři děti. Muž vypnul při odchodu elektrický jistič. Hasiči po příjezdu vypli hlavní vypínač elektriky.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Požár domu