Požár domu

SHOŘELA JIM NOVOSTAVBA

Zdroj foto: 
HZS

Dne 14. března krátce po půl jedenácté přijala operátorka tísňové linky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o požáru rodinného domu v jižní části Benešova.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

V MRAZU HASILI HOŘÍCÍ DŮM

Zdroj foto: 
HZS

V úterý 27. února v 16.17 hodin byl na tísňovou linku středočeských hasičů oznámen požár rodinného domu v obci Hvozdnice v okrese Praha-západ. Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje k události vyslalo profesionální hasiče z Řevnic a Jílového a jednotky SDH obcí Davle, Hvozdnice, Mníšek pod Brdy a Štěchovice. V rámci mezikrajské výpomoci zamířila do Hvozdnice také jednotka HZS hlavního města Prahy ze stanice HS-8 Radotín. Odvolána byla výšková technika, kterou nebylo možné na místě ustavit.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

DŘEVOSTAVBA LEHLA POPELEM

Zdroj foto: 
HZS

Přes sedm desítek hasičů z 15 profesionálních a dobrovolných jednotek zaměstnaly ve středu 7.2.2018 večer dva velké požáry na území Moravskoslezského kraje - montovaného rodinného domu Okal v Rychvaldu (okres Karviná) s předběžně odhadovanou škodou 2 miliony korun a jednoho z objektů bývalé pily v Bordovicích (okres Nový Jičín) s odhadovanou škodou 4,5 milionu korun. Oba požáry se obešly bez zranění, u obou se bude přesná příčina vzniku zjišťovat za světla. O obou požárech bylo operační středisko hasičů informováno ve středu krátce po půl sedmé večerní.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

ZAPÁLIL LIHOVÝ KRB A VYHOŘEL DŮM

Zdroj foto: 
HZS

Ráno 1. února vyjížděly jednotky PS Klatovy, SDH Pocinovice a SDH Janovice nad Úhlavou k požáru rodinného domu v Mileticích. Požár vznikl v prvním patře špatnou manipulací při plnění lihového krbu. Tento po zapálení přetekl a hořící líh se dostal do prostoru mezi stropem přízemí a podlahou prvního patra. V tomto prostředí se začal šířit i do sádrokartonových příček a dále do prostoru půdy. Celý prostor domu byl silně zakouřen. Hasiči provedli rozebrání podlahy, částečné rozebrání střešní krytiny a následné uhašení ohnisek.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

EVAKUACE OBYVATEL Z OBYTNÉHO DOMU

Zdroj foto: 
HZS

Dne 05.02.2018 zasahovaly čtyři jednotky z centrální, strašnické, chodovské a krčské stanice v ulici Žitomírská v pražských Vršovicích u požáru sklepa v obytném domě. Hasiči zasahovali v dýchací technice a pomocí 2 C proudů. Před příjezdem první jednotky a během zásahu bylo z objektu evakuováno celkem 15 osob, pro které byl následně připraven evakuační autobus. Hasiči zachránili dalších 6 osob. Požár odpadu a odložených věcí v několika sklepních kójích na celkové ploše 50 metrů čtverečních byl lokalizován v 02:05 hodin.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Z HOŘÍCÍHO DOMU SE PODAŘILO ZACHRÁNIT

Zdroj foto: 
HZS

Dne 31. ledna přijala v 8:35 hodin operátorka tísňové linky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o požáru místnosti v rodinném domě v Loděnici nedaleko Berouna. K události vyslal operační důstojník profesionální hasiče ze stanice Beroun a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Chyňava, Vysoký Újezd a Loděnice.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Požár domu