Požár domu

CHATA V PLAMENECH

Zdroj foto: 
HZS

Dne 21. června čtrnáct minut po čtrnácté hodině byl na linku tísňového volání HZS Středočeského kraje ohlášen požár chaty v obci Bohuliby, která je částí Petrova v okrese Praha-západ. Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanic Jílové a Říčany a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Zvole, Jílové a Davle-Sloup. Asi po deseti minutách od ohlášení byla první jednotka na místě, kde zjistila, že požár zasáhl celé první patro dvoupodlažní chaty o rozměrech 10 x 15 metrů.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Z HOŘÍCÍHO DOMU VYVEDLI SEDM LIDÍ

Zdroj foto: 
HZS

Dne 14. června třináct minut po dvaadvacáté hodině byl na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámen požár v bytovém domě v Lysé nad Labem na Nymbursku. Operační důstojník k místu události vyslal profesionální hasiče ze stanic Benátky nad Jizerou a Nymburk a jednotky sboru dobrovolných hasičů z Lysé nad Labem a Milovic. Jako první k události dorazila místní dobrovolná jednotka, která přijela už po pěti minutách od ohlášení požáru. Při průzkumu bylo zjištěno, že hoří v bytě 2+1 ve zvýšeném přízemí třípodlažní budovy.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

TRESTUHODNÁ NEDBALOST POTRESTÁNA

Zdroj foto: 
HZS

V neděli 11. června 2017 ve čtyři hodiny ráno vyhlásilo operační středisko poplach hasičům na stanici v Nepomuku a společně s jednotkami SDH Blovice, Nové Mitrovice a Spálené Poříčí je vyslalo do obce Nechanice k požáru rekreační chalupy. Následně jako posila vyjeli k požáru hasiči z PS Plzeň Slovany s výškovou technikou a vzápětí ještě dobrovolní hasiči z Čížkova a Ždírce. Požár vznikl v důsledku nedbalosti v dřevěném přístavku a rozšířil se do půdní vestavby zděného objektu. Hasiči prováděli zásah z venku i uvnitř budovy.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

V NOCI JIM VZPLÁL RODINNÝ DŮM

Zdroj foto: 
HZS

K požáru rodinného domu do Přelouče vyjíždělo v sobotu 10. červena v 23.19 hodin sedm hasičských jednotek. Při příjezdu hasičů byl již objekt ve třetí fázi požáru, tedy ve fázi, kdy jsou již požárem intenzivně zachváceny všechny hořlavé předměty v prostoru objektu. Velitel zásahu si na místo nechal povolat výškovou techniku proto, že se postupně začal bortit strop a hasiči mohli zasahovat pouze pomocí výškové techniky a nastavovacích žebříků. Uvnitř se nenacházela žádná osoba.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

FOTO: POŽÁR RODINNÉHO DOMU

Zdroj foto: 
HZS

Dne 12. 4. 2017 večer hořel rodinný dům v Bělově v okresu Zlín. Požár rodinného domu v Bělově byl hasičům ohlášen v 19:48 hodin. Oznamovatelé operačnímu důstojníkovi hasičů dále sdělili, že z domu vychází černý dým. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Otrokovice a jednotkám dobrovolných hasičů z Bělova a Otrokovic. K požáru vyjelo celkem pět automobilových stříkaček. Na místě byli první hasiči z Bělova, kteří zahájili hasební práce pomocí dvou C proudů vody. Před tím však odpojili hlavní jistič elektroinstalace.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

FOTO: NOVOSTAVBA LEHLA POPELEM

Zdroj foto: 
HZS

Dne 28. března šest minut před půl pátou odpoledne přijal operátor tísňové linky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o požáru střechy rodinného domu v Mirošovicích v okrese Praha východ. K události vyslal operační důstojník dle poplachového plánu jednotku profesionálních hasičů ze stanice Říčany, kterou následovaly jednotky SDH Senohraby a Mnichovice. Po příjezdu první jednotky na místo bylo zjištěno, že požárem je zasažena celá střecha, která se už postupně propadá do vnitřních obytných prostorů.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Požár domu