Pracovní úraz

V PRÁCI DOSTAL RÁNU DO HLAVY

Zdroj foto: 
archiv

HRUBČICE Dne 30. srpna 2017 před polednem došlo při čištění 17 metrů hluboké studně v obci Hrubčice k pracovnímu úrazu pětačtyřicetiletého muže. Dosavadním šetřením bylo zjištěno, že muži při práci ve studni měla na hlavu spadnout kovová pásovina. Muž utrpěl zranění, se kterým byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci. Příčiny, okolnosti i míra zavinění jsou v současnosti předmětem dalšího policejního šetření. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

NEDAL SI PORADIT

Zdroj foto: 
pluska.sk

Róbert bol na chate s manželkou. Spolu s ďalším mužom sa rozhodli, že budú niečo robiť na šikmej plechovej streche. Podľa informácií záchranárov mal Róbert spadnúť na zem z asi 5 metrovej výšky. „Ja som mu vravel, aby tam neliezol a potom sa stalo to nešťastie,“ povedal muž, ktorý bol tiež pri chate. Muž sa napichol na roxorovú tyč: Ratovali ho hasiči, v akcii aj vrtuľník Rýchla zdravotná pomoc so sanitkou bola v lesnatom teréne za niekoľko minút. Keďže zdravotný stav Róberta bol vážny, museli privolať záchranársky vrtuľník.

Zdroj článku: 
pluska.sk
Autor: 
redakce

SMRTELNÝ PRACOVNÍ ÚRAZ

Zdroj foto: 
archiv

VSETÍNSKO   Dne 13. srpna odpoledne krátce před třetí hodinou došlo ve Lhotě u Vsetína ke smrtelnému pracovnímu úrazu. Padesátiletý muž pracoval v tamní firmě, kde ho při manipulaci zavalil výtah. Muž utrpěl zranění, kterému na místě podlehl. Přesné okolnosti této tragické události vyšetřují vsetínští kriminalisté. Prověřují i to, zda nedošlo k porušení předpisů bezpečnosti práce.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

TĚŽKÝ PRACOVNÍ ÚRAZ

Zdroj foto: 
HZS

Profesionální hasiči (HZS MSK) z Karviné, včetně specializované lezecké skupiny, zachraňovali ve čtvrtek 3.8.2017 dopoledne v průmyslovém areálu v Karviné-Dolech zraněného pracovníka externí firmy, který opravoval absorbér odsíření a propadl lešením. Po zhruba osmimetrovém pádu se zachytil na železném roštu. Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno ve středu před půl desátou dopolední. Do karvinské části Doly vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) dvěma vozidly, včetně její lezecké skupiny s kvalitním vybavením.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

ZEMŘEL PŘI PRÁCI NA POLI

Zdroj foto: 
HZS

Na poli u obce Budov na Žluticku se v úterý před polednem převrátil traktor. Ve zdemolované kabině zůstal zaklíněný traktorista. Přivolaní záchrnaři už muži nemohl pomoct, lékař záchranné služby konstatoval smrtelné zranění. Hasiči zajistili traktor proti dalšímu pohybu a hlídali únik provozních kapalin. Po vyšetření nehody ze strany kriminální policie pak hasiči mrtvého traktoristu vyprostili a asistovali u převrácení traktoru zpět na kola.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

V PRÁCI SI PORANIL MOZEK

Zdroj foto: 
ZZS

Posádka letecké záchranné služby Ostrava zasahovala dne 23. května 22.5. během denní služby u tří vážných událostí. IMG-20170523-WA0000.jpg Nejprve vzlétl stroj do sousedního Zlínského kraje, a to ke zraněnému muži na Všetínsku. Na místě proto zasahovala také pozemní posádka ZZS ze Zlínského kraje. Jednalo se o pracovníka v lese, který při těžbě dřeva utrpěl vážné poranění hlavy a mozku. Záchranáři jej museli uvést do umělého spánku a připojit k přístrojem řízené ventilaci.

Zdroj článku: 
ZZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Pracovní úraz