Pracovní úraz

MONTOVANÝ DŮM ZAVALIL DĚLNÍKA

Zdroj foto: 
archiv

PROSTĚJOV   Dne 18. dubna 2017 před třináctou hodinou došlo v Brodecké ulici v Prostějově k pracovnímu úrazu stavebního dělníka. Dle prvotních informací se na pětadvacetiletého muže měly sesunout panely montovaného dřevěného domku. Zavalení muže panely se poté ukázalo jako mylná informace a muž měl být padajícími panely pouze zraněn. Se zraněními byl muž převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci. Ovlivnění alkoholem u něho policisté provedenou dechovou zkouškou. Při sesunutí panelů došlo dále k poškození nákladního návěsu.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

TĚŽKÝ PRACOVNÍ ÚRAZ

Zdroj foto: 
archiv

Dne 12. dubna na Jindřichohradecku, kolem 13:00 hodiny, došlo z dosud nezjištěných příčin, při nakládání hnojiva do secího stroje pomocí hydraulické ruky, nezjištěného výrobce a výrobního čísla, připevněné na traktoru Zetor 12045, kterou sám poškozený (r.1954) ovládal, k převrácení tohoto traktoru v době, kdy hydraulickou ruku se zavěšeným vakem s hnojivem o hmotnosti 1 000 kg otočil nad vedle postavený secí stroj.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

PRACOVNÍ ÚRAZ DĚLNÍKA

Zdroj foto: 
HZS

Dne 27. března 2017 bylo 16:25 hod. v obci Senička (okres Olomouc) oznámeno na operační středisko HZS Olomouckého kraje zavalení osoby zeminou.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

SMRTELNÝ PRACOVNÍ ÚRAZ

Zdroj foto: 
archiv

České Budějovice - Kácení stromů v lese na Novohradsku skončilo tragicky. Tragickou událost od čtvrtku vyšetřují trhosvinenští policisté. Krátce po 16:00 hod. přijali uvedení strážci zákona oznámení o pádu stromu na muže středního věku, nedaleko Nových Hradů. V lesním masívu Jedlice byl další osobou nalezen muž z Jílovicka, který při kácení stromů pravděpodobně opomněl tu skutečnost, že fouká silný vítr a může změnit směr dopadu. To se zřejmě stalo a strom po pádu způsobil muži devastující zranění hlavy.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

TĚŽKÝ PRACOVNÍ ÚRAZ

Zdroj foto: 
archiv

KOLINECKO Dne 20. února 2017 v 8 hodin přijali policisté Obvodního oddělení Kolinec oznámení o úrazu, ke kterému došlo v místě zvaném Makov. Jednatřicetiletý muž tam porážel strom, ten prasknul a udeřil jej do nohy. Způsobil mu zlomeninu stehenní kosti. Zraněný muž byl převezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice v Klatovech. Kolinečtí policisté se okolnostmi této události dále zabývají.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

SMRTELNÝ PRACOVNÍ ÚRAZ

Zdroj foto: 
ZZS

Záchranáři ZZS MSK zasahovali dne 7. února dopoledne, u smrtelného pracovního úrazu v Ostravě-Vítkovicich. Tísňová výzva přišla operátorům záchranné služby několik minut po deváté hodině. Z průmyslového areálu byl nahlášen pád těžkého ocelového nosníku na člověka. K zásahu byla vyslána posádka rychlé lékařské pomoci ze stanoviště v Ostravě Zábřehu. Třicetiletý muž nejevil v okamžiku příjezdu záchranářů žádné známky života. Při úrazu utrpěl mnohočetná poranění v oblasti hlavy, trupu i končetin.

Zdroj článku: 
ZZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Pracovní úraz