Pracovní úraz

ZEMŘEL PŘI PRÁCI NA POLI

Zdroj foto: 
HZS

Na poli u obce Budov na Žluticku se v úterý před polednem převrátil traktor. Ve zdemolované kabině zůstal zaklíněný traktorista. Přivolaní záchrnaři už muži nemohl pomoct, lékař záchranné služby konstatoval smrtelné zranění. Hasiči zajistili traktor proti dalšímu pohybu a hlídali únik provozních kapalin. Po vyšetření nehody ze strany kriminální policie pak hasiči mrtvého traktoristu vyprostili a asistovali u převrácení traktoru zpět na kola.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

V PRÁCI SI PORANIL MOZEK

Zdroj foto: 
ZZS

Posádka letecké záchranné služby Ostrava zasahovala dne 23. května 22.5. během denní služby u tří vážných událostí. IMG-20170523-WA0000.jpg Nejprve vzlétl stroj do sousedního Zlínského kraje, a to ke zraněnému muži na Všetínsku. Na místě proto zasahovala také pozemní posádka ZZS ze Zlínského kraje. Jednalo se o pracovníka v lese, který při těžbě dřeva utrpěl vážné poranění hlavy a mozku. Záchranáři jej museli uvést do umělého spánku a připojit k přístrojem řízené ventilaci.

Zdroj článku: 
ZZS
Autor: 
redakce

TĚŽKÝ ÚRAZ V LESE

Zdroj foto: 
HZS

Hasiči dvou jednotek asistovali dne 22, května při záchraně a transportu zraněného muže u Vidče na Vsetínsku. Na místo hlášené události byli v 10:06 hodin vysláni profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a hasiči jednotky města Rožnov pod Radhoštěm. V době příjezdu hasičů už na místě zasahovali záchranáři, kteří měli ve své péči zraněného muže. Hasiči pomohli záchranářům při stabilizaci muže a následně ho naložili na páteřovou desku s jejíž pomocí ho stáhli z prudkého svahu, kde byl nalezen svým kolegou.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

ZEMŘEL PŘI PRÁCI

Zdroj foto: 
archiv

KLATOVSKO  Ve středu 3. května letošního roku přijali policisté na Klatovsku oznámení o pracovním úrazu. Kolem patnácté hodiny v lesním porostu u obce Chudenín u Nýrska prováděli muži těžbu dřeva. Při kácení stromu došlo k pádu větve, která dopadla na šestatřicetiletého muže z obce u Klatov, který utrpěl zranění na jejichž následky na místě zemřel. Na místo přijeli zdravotníci a byla přivolána i letecká záchranná služba. U zemřelého byla nařízena soudní pitva.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

MONTOVANÝ DŮM ZAVALIL DĚLNÍKA

Zdroj foto: 
archiv

PROSTĚJOV   Dne 18. dubna 2017 před třináctou hodinou došlo v Brodecké ulici v Prostějově k pracovnímu úrazu stavebního dělníka. Dle prvotních informací se na pětadvacetiletého muže měly sesunout panely montovaného dřevěného domku. Zavalení muže panely se poté ukázalo jako mylná informace a muž měl být padajícími panely pouze zraněn. Se zraněními byl muž převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci. Ovlivnění alkoholem u něho policisté provedenou dechovou zkouškou. Při sesunutí panelů došlo dále k poškození nákladního návěsu.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

TĚŽKÝ PRACOVNÍ ÚRAZ

Zdroj foto: 
archiv

Dne 12. dubna na Jindřichohradecku, kolem 13:00 hodiny, došlo z dosud nezjištěných příčin, při nakládání hnojiva do secího stroje pomocí hydraulické ruky, nezjištěného výrobce a výrobního čísla, připevněné na traktoru Zetor 12045, kterou sám poškozený (r.1954) ovládal, k převrácení tohoto traktoru v době, kdy hydraulickou ruku se zavěšeným vakem s hnojivem o hmotnosti 1 000 kg otočil nad vedle postavený secí stroj.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Pracovní úraz