Pracovní úraz

SMRT NA RUZYŇSKÉM LETIŠTI

Zdroj foto: 
archiv

Smrtelný pracovní úraz se stal v pátek na Letišti Václava Havla v Praze. Pracovník provádějící údržbu spadl z křídla letadla a zemřel. Případ vyšetřuje policie. 

Aktuální pohyb letadel vidíte na webu http://www.sledujto.cz/

Zdroj článku: 
tn.cz
Autor: 
redakce

VRÁTILI MU ŠANCI NA ŽIVOT

Zdroj foto: 
archiv

Posádky ZZS MSK zasahovaly dne 2. listopadu dopoledne u vážného úrazu na Opavsku. Před desátou hodinou byl operačnímu středisku záchranné služby nahlášen úraz muže v Hlučíně. Na pomoc vyjely pozemní posádky z hlučínského stanoviště a vzlétl vrtulník LZS z Ostravy. Na jednašedesátiletého muže se zřítila cihlová zeď, která jej zavalila. Postižený po vyproštění nejevil žádné známky života. Posádky ZZS zahájily rozšířenou resuscitaci a postupně se jim podařilo obnovit činnost srdce pacienta.

Zdroj článku: 
ZZS
Autor: 
redakce

TĚŽKÝ ÚRAZ V LESE

Zdroj foto: 
archiv

Týmy ZZS MSK zasahovaly v sobotu 4. listopadu u vážného úrazu na Bruntálsku. Muže v lese u obce Dvorce zasáhl a srazil padající strom; informaci o události převzali operátoři záchranné služby před třináctou hodinou. Na místo byla vyslána posádka rychlé zdravotnické pomoci z Bruntálu a k misi vzlétl vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy. Osmapadesátiletý muž zůstal po úrazu při vědomí, utrpěl však vážné poranění v oblasti hrudníku a hlavy. Kolegy byl z lesa přivezen na louku, kde přistál vrtulník a dorazila i posádka RZP.

Zdroj článku: 
ZZS
Autor: 
redakce

PRACOVNÍ ÚRAZ VE VELKOOBCHODU

Zdroj foto: 
HZS

Událost se stala dne 3. listopadu krátce před půl sedmou ranní uvnitř budovy velkoobchodu v Uherském Ostrohu. Na místo byla přivolána jednotka z Veselí nad Moravou, která to na místo události měla nejblíže a jednotka ze stanice Uherské Hradiště. Po příjezdu na místo provedli hasiči průzkum místa zásahu, při kterém zjistili, že se na muže při práci převrátil kolečkový jeřáb, který byl uvnitř budovy a byl určený k překládání těžkých břemen. Následně vyprostili zraněného dělníka, ležícího pod jeřábem.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

DÍTĚ SE ZRANILO PŘI PRÁCI NA POLI

Zdroj foto: 
HZS

Do Jablonného nad Orlicí směřovaly ve sváteční dopoledne 28. září hned dvě jednotky hasičů (profesionální ze Žamberku a dobrovolná z Jablonného nad Orlicí). Na poli došlo k vážné nehodě, kdy asi jedenáctiletý chlapec uvízl mezi traktorem a strojem na vykopávání brambor. Chlapci se pravděpodobně namotaly kalhoty na hřídel. Hasiči chlapce, který při úrazu přišel o část nohy, vyprostili pomocí ručního nářadí a byl ihned předán do péče zdravotníkům, kteří ho vrtulníkem Letecké záchranné služby transportovali do nemocnice. Případ vyšetřují policisté.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

POMOC DRUHÉMU SKONČILA TĚŽKÝM ZRANĚNÍM

Zdroj foto: 
HZS

K záchraně osoby zpod převráceného traktoru vyjeli dne 20. září odpoledne do obce Řemíčov profesionální hasiči ze stanice Tábor a dobrovolní hasiči obcí Mladá Vožice a Řemíčov. Podle ohlášení na tísňovou linku, které přišlo v 15:20 hodin, se na poli nedaleko místní komunikace při vyproštění jiného traktoru převrátil traktor a pod ním zůstal zaklíněný řidič. Když na místo nehody přijeli táborští profesionálově, zasahovala zde v tu dobu již ZZS, vožická dobrovolná jednotka a v blízkosti již usednul vrtulník LZS.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Pracovní úraz