Senior

JEDNÍM TELEFONÁTEM ZÍSKAL 380 TISÍC

Zdroj foto: 
archiv

HRADECKO Minulý týden jsme na operačním středisku na lince 158 přijali oznámení o podvodu na seniorce, která předala neznámému muži své celoživotní úspory ve výši 380 tisíc korun. Třiasedmdesátiletá žena z Hradce Králové přivolaným policistům popsala svůj případ: Krátce po poledni jim doma zazvonila pevná linka, na které slyšela "Ahoj babi, víš, kdo volá?" Měl to být její vnuk, kterého však po hlase nepoznala. Hlas ji přišel cizí, ale muž na druhém konci drátu ji utvrdil, že má angínu. Řekl jí, že nemá mobil, je u právníka a stala se mu nepříjemná věc.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

SENIORKA V BARU ZTRATILA CELOŽIVOTNÍ ÚSPORY

Zdroj foto: 
archiv

SEMILSKO   Kuriózní případ krádeže peněz rozpletli kriminalisté v závěru minulého týdne na Semilsku. Vše začalo trestním oznámením 89leté ženy, které chyběla obálka s celoživotními úsporami. Seniorka byla přesvědčená o tom, že ji někdo okradl. Do policejního protokolu mimo jiné uvedla, že si před dvěma lety vybrala z peněžního ústavu své veškeré úspory, které potom měla doma k dispozici, aby se nemusela nějak omezovat ve svých výdajích. Peníze si uložila do obálky a tu nosila v kabelce.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

PŘIŠLA O ÚSPORY

Zdroj foto: 
archiv

ORLICKOÚSTECKO   Případ jak přes kopírák bezcitných zlodějů krádeže peněz z rodinného domu bohužel zažila v pátek krátce před polednem jedna z rodin v obci Koldín. Sedmasedmdesátiletou ženu dvojice neznámých pachatelů zabavila v blízkosti jejího trvalého bydliště, pak jeden z nich využil nepozornosti ženy a vnikl do jejího domu. Uvnitř odcizil finanční hotovost v řádech desetitisíců korun. Po získání kořisti dvojice odjela v osobním vozidle pravděpodobně značky Mercedes černé barvy.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

POZOR NA TENTO TELEFONÁT

Zdroj foto: 
archiv

Karvinští policisté o víkendu zaznamenali případ podvodného vylákání peněz pomocí známé lsti „vnuk“. Během sobotního odpoledne byla telefonicky kontaktována šestaosmdesátiletá seniorka u sebe v bytě, v Karviné-Ráji, na ul. U Lesa, prostřednictvím své pevné linky. Neznámý pachatel se při telefonickém hovoru vydával za vnuka a požadoval po seniorce finanční hotovost 200.000 korun s tím, že si pro peníze pošle svého kamaráda. Následně se k domu seniorky dostavil jí neznámý muž, kterému předala finanční hotovost ve výši 80.000 korun.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

HLEDAL HOUBY A POLICISTÉ HLEDALI JEHO

Zdroj foto: 
archiv

VELKÁ KRAŠ   Na Jesenicku proběhla další pátrací akce po seniorovi. Dne 19. září zavolal na tísňovou linku policie 85letý muž z Jeseníku. Okolo 2 hodiny odpoledne se vydal ve Velké Kraši, část Habina, na houby. Senior se v lese ztratil a již tři hodiny bloudil. Policistům do telefonu dokázal pouze popsat své okolí. Nacházel se na louce, kde je nějaká oplocenka. Do terénu se vydalo několik policejních hlídek, které začaly seniora hledat. Po dvou hodinách se policistům podařilo 85letého muže vypátrat a v pořádku ho vrátit zpátky k jeho vozidlu.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

POMOHL SENIORCE - UKRADL PENÍZE

Zdroj foto: 
archiv

Okrást seniorku se neostýchal 31letý muž z Mostu. V Mostě ženě nabídl pomoc s taškou, ze které jí odcizil peněženku s finanční hotovostí ve výši několika tisíc korun. Policie ho vypátrala a obvinila z přečinu krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Odcizené peníze již kriminalisté nezajistili, ty muž utratil pro svoji potřebu. Obviněný je stíhán na svobodě. V peněžence našel platební kartu, kterou měl předat svému kamarádovi. Ten se ve stejný den na Teplicku pokusil platit za zboží touto kartou, což se mu nakonec nepodařilo.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Senior