Senioři

Z NEDBALOSTI ZABIL SENIORKU

Zdroj foto: 
Policie

Českobudějovičtí dopravní policisté minulé úterý, tj. 6. června 2017 po 18:00 hod. přijali oznámení o dopravní nehodě v Českých Budějovicích, na Průběžné ulici, mezi OD Möbelix a BČS Moll. Na místě šetřením zjistili, že řidič (1982) užitkového vozidla Peugeot J5, jedoucí od Strakonické ulici, pravděpodobně na přechodu pro chodce, nedal přednost v chůzi seniorce (1937) a srazil jí. Žena byla následně transportována do zdravotnického zařízení. Policisté na místě provedli veškeré úkony při řešení popsané nehody, řidič se podrobil dechové zkoušce, s negativním výsledkem.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

ŠMEJDI NABÍZEJÍ KOŘENÍ

Zdroj foto: 
archiv

Bruntál -peníze od seniorů za zboží měli vylákat podvodně -trojice mužů obviněna Bruntálským kriminalistům z oddělení hospodářské kriminality se mravenčí prací podařilo zjistit trojici podezřelých mužů, kteří měli podvodně vylákat ze dvou seniorů na předváděcí akci v Bruntále přes 90 tisíc korun. Případ se stal v únoru loňského roku a kriminalisté vyhodnocovali získané poznatky a ve spolupráci s opavskými kriminalisty ztotožnili podezřelé osoby. V průběhu měsíce března si trojice mužů ve věku od 31 do 41 let vyslechla obvinění z přečinu podvodu.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

SENIORKA OKRADENA PŘI PROCHÁZCE

Zdroj foto: 
archiv

KLADENSKO   Ke krádeži došlo dne 23. února 2017 před jedenáctou hodinou dopolední v obci Velvary v ulici Na Brčkově. Důchodkyni byla odcizena, z kárky, kterou tlačila před sebou, kabelka, v níž měla peněženku s finanční hotovostí 1.000,- Kč. Mladík po krádeži utekl směrem k Hradební ulici, kde odhodil prázdnou odcizenou kabelku. Šetřením policistů a následným zhlédnutím městského kamerového systému se podařilo zjistit identitu pachatele, kterého se následně na základě operativního šetření a s použitím služebního psa podařilo vypátrat a zadržet.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

FALEŠNÝ PLYNAŘ VSTOUPIL DO BYTU

Zdroj foto: 
archiv

PŘÍBRAMSKO -Dne 30. ledna krátce po desáté hodině dopolední zazvonil u jednoho bytu v ulici U Kulturního domu v Sedlčanech neznámý muž. Představil se jako pracovník plynařské společnosti s tím, že jde zkontrolovat plynoměr a chtěl po seniorce její občanský průkaz. Sám se nijak neprokázal. Poté vstoupil do bytu a v nestřežený okamžik poškozené odcizil několik tisíc korun, které měla doma uschované. Falešný kontrolor plynu na sobě měl šedou pracovní bundu, šedé kalhoty a tmavou kšiltovku.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

SENIORKU UŽ NEZACHRÁNILI

Zdroj foto: 
archiv

Zdravotnická záchranná služba MSK zasahovala dne 12. prosince ráno, u tragické dopravní nehody v Karviné. Po sedmé hodině byl operátorům nahlášen střet osobního automobilu s chodcem. Na místo události proto neprodleně vyslali posádku rychlé lékařské pomoci. Sedmasedmdesátiletá žena byla po kolizi v bezvědomí, došlo u ní k selhání dýchání i srdeční činnosti. První pomoc začali poskytovat svědkové události, ve snaze o záchranu dále pokračoval tým ZZS. Za nepřetržité srdeční masáže se záchranáři pokoušeli obnovit krevní oběh postižené.

Zdroj článku: 
ZZS
Autor: 
redakce

SENIOR SE ZRANIL NA MOTOKOLE

Zdroj foto: 
archiv

ČESKOLIPSKO   Dne 31. srpna kolem 13.50 přecházela 22letá chodkyně po přechodu v blízkosti křižovatky ulic Sokolská a Děčínská v centru České Lípy, když ji krátce před dokončením přecházení srazil 80letý cyklista na motokole. Ten k přechodu přijel ve směru od Zákup a ačkoliv ostatní vozidla stála a dávala jí přednost, on do ní ve vysoké rychlosti najel. Oba při střetu upadli na silnici a mnohem hůř dopadl cyklista, který jel bez cyklistické přilby a při pádu na vozovku se vážně poranil na hlavě. Chodkyně utrpěla odřeniny a pohmožděniny.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Senioři