Senioři

SENIOR ZABIL KONĚ

Zdroj foto: 
archiv

BRNÍŘOV   Dne 11. října 2017 v 22:20 hodin došlo na silnici I. třídy č. 22 v obci Brnířov k dopravní nehodě. Třiasedmdesátiletému řidiči osobního vozidla tovární značky Citroen C3 jedoucímu na obec Hluboká vběhl náhle z pravé strany před vozidlo kůň, do kterého narazil. Kůň byl usmrcen. Při dopravní nehodě utrpěl řidič zranění. Zraněna byla i jeho o rok starší spolujedoucí žena. Požití alkoholických nápojů před jízdou u řidiče policisté vyloučili dechovou zkouškou. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 120 tisíc korun, na uhynulém koni na 50 tisíc korun.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

TYTO FINTY ZABÍRAJÍ ZLODĚJŮM NA SENIORY

Zdroj foto: 
archiv

SVITAVSKO V poslední době jste mohli zaznamenat podvody na seniorech. Stejným jmenovatelem byla smyšlená legenda o rodinném příslušníkovi v nouzi. Tím se podvodníkům podařilo vylákat značnou finanční částku na seniorech. Psali jsme o těchto skutcích zde. Podnikavost těchto lidí nezná mezí. I nadále se snaží získat si důvěru starších lidí pod legendami pracovníků různých institucí. Působí jako zaměstnanci pojišťoven, plynáren, energetických závodů a jejich vystupování je velmi věrohodné.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

SENIORKA ODMÍTLA VYDAT ÚSPORY

Zdroj foto: 
archiv

HOLÝŠOV   Domažličtí kriminalisté v současné době prověřují případ lidského hyenismu, který se stal v polovině minulého týdne v Holýšově. Neznámý podvodník telefonicky kontaktoval čtyřiadevadesátiletou ženu a vydával se za jejího vnuka. Požadoval po ní 450 tisíc korun. Seniorka mu řekla, že tolik peněz nemá a že svého „vnuka“ po hlase nepoznává. Také jí řekl, ať připraví i všechny šperky, co má, že si je vyzvedne. Potom chtěl, aby se s tím nikomu nesvěřila, a telefon ukončil.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

FINTA NA SENIORY VYNÁŠÍ PENÍZE

Zdroj foto: 
archiv

Jihočeský kraj   Jihočeští kriminalisté evidují ze středy minulého týdne celkem osm případů, ve kterých při telefonickém kontaktu požadoval volající podvodník peníze pod záminkou finanční nouze či nouze jejich příbuzných, vnuků a vnuček. Senioři nezaváhali, diskuzi odmítli, a ve většině případů telefon ihned položili. Jejich jednání svědčí o tom, že jsou velmi dobře poučeni.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

Z NEDBALOSTI ZABIL SENIORKU

Zdroj foto: 
Policie

Českobudějovičtí dopravní policisté minulé úterý, tj. 6. června 2017 po 18:00 hod. přijali oznámení o dopravní nehodě v Českých Budějovicích, na Průběžné ulici, mezi OD Möbelix a BČS Moll. Na místě šetřením zjistili, že řidič (1982) užitkového vozidla Peugeot J5, jedoucí od Strakonické ulici, pravděpodobně na přechodu pro chodce, nedal přednost v chůzi seniorce (1937) a srazil jí. Žena byla následně transportována do zdravotnického zařízení. Policisté na místě provedli veškeré úkony při řešení popsané nehody, řidič se podrobil dechové zkoušce, s negativním výsledkem.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

ŠMEJDI NABÍZEJÍ KOŘENÍ

Zdroj foto: 
archiv

Bruntál -peníze od seniorů za zboží měli vylákat podvodně -trojice mužů obviněna Bruntálským kriminalistům z oddělení hospodářské kriminality se mravenčí prací podařilo zjistit trojici podezřelých mužů, kteří měli podvodně vylákat ze dvou seniorů na předváděcí akci v Bruntále přes 90 tisíc korun. Případ se stal v únoru loňského roku a kriminalisté vyhodnocovali získané poznatky a ve spolupráci s opavskými kriminalisty ztotožnili podezřelé osoby. V průběhu měsíce března si trojice mužů ve věku od 31 do 41 let vyslechla obvinění z přečinu podvodu.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Senioři