Senioři

SENIORKA ODMÍTLA VYDAT ÚSPORY

Zdroj foto: 
archiv

HOLÝŠOV   Domažličtí kriminalisté v současné době prověřují případ lidského hyenismu, který se stal v polovině minulého týdne v Holýšově. Neznámý podvodník telefonicky kontaktoval čtyřiadevadesátiletou ženu a vydával se za jejího vnuka. Požadoval po ní 450 tisíc korun. Seniorka mu řekla, že tolik peněz nemá a že svého „vnuka“ po hlase nepoznává. Také jí řekl, ať připraví i všechny šperky, co má, že si je vyzvedne. Potom chtěl, aby se s tím nikomu nesvěřila, a telefon ukončil.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

FINTA NA SENIORY VYNÁŠÍ PENÍZE

Zdroj foto: 
archiv

Jihočeský kraj   Jihočeští kriminalisté evidují ze středy minulého týdne celkem osm případů, ve kterých při telefonickém kontaktu požadoval volající podvodník peníze pod záminkou finanční nouze či nouze jejich příbuzných, vnuků a vnuček. Senioři nezaváhali, diskuzi odmítli, a ve většině případů telefon ihned položili. Jejich jednání svědčí o tom, že jsou velmi dobře poučeni.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

Z NEDBALOSTI ZABIL SENIORKU

Zdroj foto: 
Policie

Českobudějovičtí dopravní policisté minulé úterý, tj. 6. června 2017 po 18:00 hod. přijali oznámení o dopravní nehodě v Českých Budějovicích, na Průběžné ulici, mezi OD Möbelix a BČS Moll. Na místě šetřením zjistili, že řidič (1982) užitkového vozidla Peugeot J5, jedoucí od Strakonické ulici, pravděpodobně na přechodu pro chodce, nedal přednost v chůzi seniorce (1937) a srazil jí. Žena byla následně transportována do zdravotnického zařízení. Policisté na místě provedli veškeré úkony při řešení popsané nehody, řidič se podrobil dechové zkoušce, s negativním výsledkem.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

ŠMEJDI NABÍZEJÍ KOŘENÍ

Zdroj foto: 
archiv

Bruntál -peníze od seniorů za zboží měli vylákat podvodně -trojice mužů obviněna Bruntálským kriminalistům z oddělení hospodářské kriminality se mravenčí prací podařilo zjistit trojici podezřelých mužů, kteří měli podvodně vylákat ze dvou seniorů na předváděcí akci v Bruntále přes 90 tisíc korun. Případ se stal v únoru loňského roku a kriminalisté vyhodnocovali získané poznatky a ve spolupráci s opavskými kriminalisty ztotožnili podezřelé osoby. V průběhu měsíce března si trojice mužů ve věku od 31 do 41 let vyslechla obvinění z přečinu podvodu.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

SENIORKA OKRADENA PŘI PROCHÁZCE

Zdroj foto: 
archiv

KLADENSKO   Ke krádeži došlo dne 23. února 2017 před jedenáctou hodinou dopolední v obci Velvary v ulici Na Brčkově. Důchodkyni byla odcizena, z kárky, kterou tlačila před sebou, kabelka, v níž měla peněženku s finanční hotovostí 1.000,- Kč. Mladík po krádeži utekl směrem k Hradební ulici, kde odhodil prázdnou odcizenou kabelku. Šetřením policistů a následným zhlédnutím městského kamerového systému se podařilo zjistit identitu pachatele, kterého se následně na základě operativního šetření a s použitím služebního psa podařilo vypátrat a zadržet.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

FALEŠNÝ PLYNAŘ VSTOUPIL DO BYTU

Zdroj foto: 
archiv

PŘÍBRAMSKO -Dne 30. ledna krátce po desáté hodině dopolední zazvonil u jednoho bytu v ulici U Kulturního domu v Sedlčanech neznámý muž. Představil se jako pracovník plynařské společnosti s tím, že jde zkontrolovat plynoměr a chtěl po seniorce její občanský průkaz. Sám se nijak neprokázal. Poté vstoupil do bytu a v nestřežený okamžik poškozené odcizil několik tisíc korun, které měla doma uschované. Falešný kontrolor plynu na sobě měl šedou pracovní bundu, šedé kalhoty a tmavou kšiltovku.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Senioři