Silvestr

PŘI VÝBUCHU PŘIŠEL O PRST

Zdroj foto: 
archiv

Na Nový rok záchranáři ošetřovali poranění u třináctiletého chlapce způsobené výbuchem pyrotechniky v Orlové. Telefonické oznámení o události přijalo zdravotnické operační středisko asi patnáct minut před čtvrtou hodinou odpoledne. Na místo vyjela pozemní posádka a vzlétl vrtulník z Ostravy. Zraněný hoch byl při vědomí a se záchranáři komunikoval.

Zdroj článku: 
ZZS
Autor: 
redakce

NA SILVESTRA VYHODIL TELEVIZOR

Zdroj foto: 
archiv

ORLICKOÚSTECKOPolicie zasahovala 31. prosince 2017 v 19:00 hod. na oznámení občanského soužití v Dolních Libchavách. Při zákroku policistů na místě mělo dojít k tomu, že devětatřicetiletý agresor mrštil po policistovi televizorem, který jej zasáhl do levé paže a dál jej atakoval pěstí do obličeje. Tím mu způsobil zranění na nose, které si vyžádalo lékařské ošetření. Dechová zkouška u tohoto muže byla negativní. Před soudem se teď bude zodpovídat z přečinu násilí proti úřední osobě, za který mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky. 

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

NA SILVESTRA SE SPOLEČNĚ POKUSILI O SEBEVRAŽDU

Zdroj foto: 
archiv

Jihomoravský Kraj:  ZZS JmK byla na silvestrovskou noc připravena posílením služeb a to dvěma týmy RZP a operátorkou v noční směně na víc. Právě operační středisko čelilo velkému náporu a operátorky během silvestrovských a novoročních oslav vyřídily velké množství hovorů. ZZS JMK realizovala (18:00 - 6:00) celkem 141 výjezdů. 57x vyjížděly posádky od večerních hodin do půlnoci, 84 x pak od půlnoci do rána. Ve srovnání s předchozími roky nejde o nijak závratné číslo (2011-132 akcí, 2012-141 akcí, 2013-183, 2014-153, 2015-137, 2016 - 131).

Zdroj článku: 
ZZS
Autor: 
redakce

ZEMŘEL BĚHEM SILVESTRA

Zdroj foto: 
archiv

V posledních čtyřiadvaceti hodinách (od rána 31.12.2017 do šesté hodiny ranní 1.1.2018) vyjížděly posádky lékařské služby  ZZS MSK celkem ve 430 případech, tedy o přibližně čtvrtinu více, než je dlouhodobý průměr událostí v Moravskoslezském kraji. Od silvestrovské půlnoci do dnešního rána přitom musely posádky ZZS zasahovat ve sto dvaadvaceti případech. Nárůst událostí v této době činil trojnásobek oproti běžným nocím. Celkově byl průběh večera a noci srovnatelný s minulými roky a obešel se bez mimořádných událostí.

Zdroj článku: 
ZZS
Autor: 
redakce

V PRAZE NA SILVESTRA HOŘELO NA 29 MÍSTECH - PŘEHLED

Zdroj foto: 
archiv

Během silvestrovských a novoročních oslav zasahovali pražští hasiči u 33 případů. Celkem bylo evidováno 29 požárů, které byly způsobeny zábavní pyrotechnikou. Počet odpovídá trendu z posledních pěti let. Jednalo se o menší požáry odpadu, křovin, zbytků pyrotechniky a kontejnerů. Celková škoda se vyšplhala na 136.000 korun. Výběr událostí: V pražských Stodůlkách hasiči odvětrali prostory obchodního centra Lužiny. Někdo tam krátce po 20:00 hodině odpálil na toaletách dýmovnici.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

TAKOVÝ NORMÁLNÍ SILVESTR - PŘEHLED VÝJEZDŮ

Zdroj foto: 
archiv

Přechod do nového roku patří stejně jako pálení čarodějnic na konci dubna k nejsledovanějším obdobím, neboť každoročně v těchto termínech hrozí zvýšené nebezpečí vzniku požárů.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Silvestr