Sněhová kalamita

FOTO: SNĚŽÍ - HASIČI VYPROŠŤUJÍ NABOURANÁ AUTA

Zdroj foto: 
HZS

Jedenáct nehod jen během dopoledních hodin nebývá na jihočeských silnicích úplné časté. Obzvláště pokud u dvou nehod auta skončila ve vodě. Zda byly příčinami nehod náledí, nepřiměřená jízda řidičů či jiné okolnosti, necháme na šetření Policie ČR. My uvádíme všechny nehody, u kterých zasahovaly jednotky jihočeských profesionálních hasičů. Všechny dnešní (16. leden) ranně-dopolední nehody: 5:18 Dopravní nehoda – Profesionální jednotka ze stanice Tábor zasahovala u dopravní nehody, ke které došlo v Plané nad Lužnicí. Jednalo se o náraz osobního auta do dalšího zaparkovaného auta.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

FOTO: SNĚHOVÁ NADÍLKA POTRÁPILA ŘIDIČE

Zdroj foto: 
HZS

Lehká sněhová nadílka způsobila problémy některým řidičům na silnicích v Pardubickém kraji. V úterý 16. ledna hned časně ráno zasahovali hasiči z Ústí nad Orlicí v Mistrovicích u kolize dodávky, která se převrátila. Při nehodě nebyl nikdo zraněn a hasiči po zadokumentování nehody policisty otočili dodávku zpět na kola. Jedna osoba byla zraněna při nehodě osobního vozu, který se v Litomyšli převrátil na střechu. Hasiči zajistili vozidlo proti požáru i úniku provozních náplní a následně otočili vozidlo zpět na kola.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

FOTO ZE SNĚHOVÉ KALAMITY

Zdroj foto: 
HZS

Hasiči zasahovali během během dne (3. 1. 2018) u dopravních nehod nebo poskytovali technickou pomoc uvízlým vozidlům (26 zásahů). Po poledni zaznamenalo krajské operační a informační středisko nárůst počtu událostí, kdy byly nahlášeny spadlé stromy na komunikace. V této souvislosti měli hasiči 42 zásahů. Napilno měly především jednotky na Trutnovsku, Náchodsku i Rychnovsku. Celkem řešily jendotky požární ochrany v celém kraji 76 událostí.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

VIDEO: SNĚHOVÁ KALAMITA V ČERVENCI

Zdroj foto: 
www.youtube.com

O víkendu postihla Jižní Ameriku nebývale silná "zimní epizoda". Oblasz Argentiny a Chile se vlivem studeného proudění od jižního pólu ocitla v nebývale zimním čase. Teploty klesly pod nulu i v přímořských rekreačních oblastech.

Zdroj článku: 
www.youtube.com
Autor: 
redakce

VIDEO: TENTO HOTEL ZAVALILA LAVINA

Zdroj foto: 
Hotel Rigopiano

ITÁLIE   Video ukazuje letní pohled na Hotel Rigopiano, který byl ve středu zničen lavinou. Masa sněhu, která se uvolnila v důsledku zemětřesení vše zničila. 

Zdroj článku: 
Hotel Rigopiano
Autor: 
redakce

VIDEO: SNÍH NAPADL V TROPICKÉ OBLASTI

Zdroj foto: 
CCTV

KOREA, ČÍNA, JAPONSKO   Nezvykle studené počasí panuje v těchto dnech v oblasti jihovýchodní Asie.  V regionech, kde sníh a nízké teploty jsou mimořádné se zmíněné stalo skutečností. Přes 80 mrtvých v důsledku chladu zaznamenali úřadu v Tchaj-wanu. Jižní Korea hlásí tisíc zrušených leteckých spojů a sto tisíc lidí je mimo domov. Rekordní minimální teplotu za posledních 60 let hlásí Hongkong (3 stupně Celsia), kde je většina domů bez vytápění. Sněhová bouře postihla také území Japonska, kde sníh napadl i na tropickém ostrově Okinawa.

Zdroj článku: 
CCTV
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Sněhová kalamita