Vandalismus

VANDAL DEMOLOVAL NÁDRAŽÍ

Zdroj foto: 
archiv

PRAHA   Agresivní mladík kopy poškodil ozdobné vstupní dveře do Hlavního nádraží. Strážníci ho předali policistům. Ve středu v noci prováděli strážníci z Prahy 1 kontrolní činnost ve Wilsonově ulici, kde si všimli mladíka, který kopal do ozdobných vchodových dveří budovy Hlavního nádraží. Strážníci ihned přispěchali na místo a v dalším počínání mu zabránili. Protože prokopl ozdobné dveře a způsobil tak skoro metr dlouhou prasklinu, hlídka třiadvacetiletého muže pro podezření ze spáchání trestného činu omezila na osobní svobodě.

Zdroj článku: 
MP Praha
Autor: 
redakce

SOCHU KRÁLÍKA V PLZNI POŠKODILI NACISTI

Zdroj foto: 
archiv

PLZEŇ   Ode dne 9. února 2018 se kriminalisté Městského ředitelství policie Plzeň zabývají nahlášeným případem poškození cizí věci a projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. K tomuto jednání došlo v Plzni na Lochotíně. Neznámý pachatel na sochu králíka nastříkal sprejem modré barvy několik nacistických symbolů. Do současné doby jsme zaevidovali celkem 4 případy, které se vztahují k uvedené soše králíka. Z toho v jednom případě bylo sděleno podezření osobě z přečinu poškození cizí věci a přečinu výtržnictví.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

UMĚLEC SKONČIL S POUTY NA RUKOU

Zdroj foto: 
archiv

PRAHA   Pozorný pracovník bezpečnostní agentury vyrozuměl strážníky, a ti následně zadrželi mladíka, který maloval graffiti ve stanici metra a na zeď nadchodu. Událost dále šetří policisté. V úterý krátce po půlnoci přijali strážníci z Hlídkového útvaru pražské městské policie ve stanici metra Černý Most oznámení od pracovníka bezpečnostní agentury, že zahlédl mladíka, který pokreslil zeď ve stanici. Strážníci se ihned vydali podezřelého muže najít. Dostihli ho v nadchodu u stanice metra zrovna ve chvíli, kdy kreslil další graffiti na zeď.

Zdroj článku: 
MP Praha
Autor: 
redakce

KOPAL DO POLICEJNÍHO AUTA

Zdroj foto: 
archiv

CHRUDIM Mladík posilněn alkoholem dne 26. prosince loňského roku v Chrudimi ulici Havlíčkova bezdůvodně ale úmyslně nejméně jedním kopem poškodil zadní dveře zavazadlového prostoru u zaparkovaného uzamčeného vozidla strážníků z Městské policie Chrudim. U výslechu se doznal a svého jednání politoval. Jak uvedl, sílu a odvahu mu zřejmě dodal alkohol. Kopem došlo k promáčknutí a ke škodě přesahující 25.000 korun. V případě že ho soud uzná vinným, může skončit až na rok ve vězení.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

NEŠŤASTNÁ LÁSKA SE PROJEVILA

Zdroj foto: 
archiv

PRAHA   Devatenáct poškozených pneumatik u 14 vozidel, to je výsledek nešťastné lásky. Devatenáctiletý mladík se rozhodl pomstít přítelkyni, která se s ním rozešla. Protože však nevěděl, který automobil mladé ženě patří, poškodil pro jistotu skoro všechna vozidla na parkovišti, včetně jedné dodávky. Muže si k dalšímu opatření převzali policisté.

Zdroj článku: 
MP Praha
Autor: 
redakce

NEBEZPEČNÝ VÁNOČNÍ STROMEK

Zdroj foto: 
HZS

Dne 19. ledna 2018 vyjeli profesionální hasiči z požární stanice v Olomouci k zásahu, který měl souvislost s vánočními svátky. Některý z obyvatel Fischerovy ulice v Olomouci likvidoval vánoční stromeček tím, že ho vyhodil z okna. Jenže stromek se zasekl v koruně listnáče a dolů na volné prostranství už nedopadl. Hrozilo, že ho silný vítr odnese na dětské hřiště, proto všímavý občan zavolal hasiče. Ti obešli dům, zjistili, kterým oknem se dostanou ke stromku nejblíže a stromeček asi z osmimetrové výšky shodili hákem dolů.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Vandalismus