Výbuch plynu

VÝBUCH V HOLEŠOVICKÉ TRŽNICI

Zdroj foto: 
HZS

Hasiči ze všech pražských profesionálních hasičských stanic s podporou jednotek sboru dobrovolných hasičů likvidovali 27. ledna požár čtyř stánků, který vznikl po výbuchu tlakových lahví. V dýchací technice pomocí tří vodních proudů hasili stánky i přilehlou halu, na jejíž plášť oheň přeskočil. Z objektu vynesli čtyři 10kg propan butanové lahve, které ochlazovali, aby zamezili dalším výbuchům. Při zásahu využili i výškovou techniku, kdy v plášti haly i mezi halami zkoumali pomocí termokamery, zda někde nejsou skrytá ohniska požáru a ochlazovali plášť budovy.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

PROČ HROZIL VÝBUCH PLYNU

Zdroj foto: 
HZS

Dne 12.12. 2016 20:43 Jednotka HZS ÚK ze stanice Děčín vyjela do Kladenské ulice v Děčíně starém městě, odkud byl hlášen únik plynu v rodinném domě. Zhasl plamínek plynového kotle v důsledku úbytku kyslíku. Uniklo malé množství zemního plynu. Zdravotnická záchranná služba odvezla jednoho člověk, který se nadýchal. Hasiči vypnuli elektrický proud, uzavřeli plyn a dům odvětrali.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

PROPAN-BUTAN VYBUCHL

Zdroj foto: 
HZS

Pravděpodobně výbuch v rodinném domě v Plesné na Chebsku nahlásila sousedka na tísňovou linku v sobotu dopoledne. Hasiči po příjezdu na místo potvrdili, že uvnitř domu došlo k výbuchu nahromaděného plynu, který unikal z desetikilové lahve s propan-butanem. Ze sklepa domu hasiči vynesli celkem tři tlakové lahve, zajistili místo výbuchu a provedli průzkum všech prostorů domu. Při výbuchu se zranila jedna žena, která byla v té době uvnitř domu, s popáleninami ji transportoval přivolaný vrtulník do Prahy na specializované popáleninové centrum.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

VÝBUCH ZBYTKOVÉHO PLYNU

Zdroj foto: 
HZS

10. 6. 2016 - 10:26, Praha 3, Biskupcova Hasiči ze Strašnic vyjeli krátce před půl jedenáctou do Biskupcovy ulice na Žižkově, neboť tam byl hlášený výbuch plynu v činžovním domě. Evakuovali celý objekt, jednalo se celkem o deset nájemníků. Dvě zraněné osoby byly v době příjezdu hasičů už v péči ZZS. Výbuchem byla porušena příčka, která ale nebyla nosná, městský statik na místo vyjíždět nemusel. Plynaři, které povolal velitel zásahu, nenaměřili v domě únik plynu, jednalo se tedy pravděpodobně o výbuch zbytkového plynu v potrubí.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

V DÍLNĚ VYBUCHL PLYN

Zdroj foto: 
archiv

TEPLICE  Ve čtvrtek před 14. hodinou došlo v areálu firmy na likvidaci autovraků a sběrny v Řetenicích k explozi plynové lahve. Podle dosavadního prověřování dva zaměstnanci odstraňovali pomocí hydraulických nůžek ventily z lahví s kyslíkem a acetylenem, přičemž došlo k výbuchu a následnému požáru v areálu. Jeden z pracovníků utrpěl popáleniny, se kterými byl vrtulníkem transportován na traumacentrum do nemocnice, podle prvotních informací by neměl být v ohrožení života.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

VÝBUCH PLYNU NA SÍDLIŠTI

Zdroj foto: 
archiv

4. července Územní odbor Most Výbuch v bytě na sídlišti Janov 4.7. 3:06 Na linku tísňového volání byl oznámen výbuch pravděpodobně plynu v bytě v Hamerské ulici v Litvínově Janově. K požáru vyjelo sedm hasičských jednotek. Výbuchem ani požárem nikdo nebyl zraněn. Z domu odešlo 38 lidí, kterým bylo poskytnuto náhradní přístřeší. Hasiči požár bytu lokalizovali v 3:51 a zlikvidovali v 6:49. Ve vchodu byly vypnuty veškeré energie. Příčinu vyšetřuje Policie ČR ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Výbuch plynu