Výbuch plynu

VÝBUCH V RESTAURACI

Zdroj foto: 
HZS

Do Hlinska vyjížděly dne 11. října v 20.35 hodin čtyři jednotky hasičů. V restauračním zařízení, které nebylo v provozu, došlo k výbuchu plynu. Událost se naštěstí obešla bez zranění. Uvnitř objektu ve třetím patře byl pouze majitel, kterého odhodila tlaková vlna. Na místo byl povolán statik, ale i hasiči z Královéhradeckého kraje s kontejnerem na zabezpečení budov. Na místě došlo k požáru, propadnutí stropu, poškození nosných zdí a posunutí střechy. Požár jednotky zlikvidovaly a nebezpečné části byly strženy.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

VÝBUCH PLYNU ZNIČIL DOMEK

Zdroj foto: 
HZS

V úterý 11. července byl v 7.18 hodin na tísňovou linku HZS Středočeského kraje oznámen výbuch v rodinném domku v obci Stránka nedaleko Mšena na Mělnicku. Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče z Benátek nad Jizerou, Bělé pod Bezdězem, Kladna, Mělníka a Slaného a jednotky SDH obcí Mšeno, Mělnické Vtelno, Katusice a Střemy. Na mezikrajskou výpomoc vyrazili dobrovolní hasiči obce Dubá z Libereckého kraje. Při explozi po úniku plynu z propanbutanové lahve došlo k totální destrukci objektu s následným požárem.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

VÝBUCH V HOLEŠOVICKÉ TRŽNICI

Zdroj foto: 
HZS

Hasiči ze všech pražských profesionálních hasičských stanic s podporou jednotek sboru dobrovolných hasičů likvidovali 27. ledna požár čtyř stánků, který vznikl po výbuchu tlakových lahví. V dýchací technice pomocí tří vodních proudů hasili stánky i přilehlou halu, na jejíž plášť oheň přeskočil. Z objektu vynesli čtyři 10kg propan butanové lahve, které ochlazovali, aby zamezili dalším výbuchům. Při zásahu využili i výškovou techniku, kdy v plášti haly i mezi halami zkoumali pomocí termokamery, zda někde nejsou skrytá ohniska požáru a ochlazovali plášť budovy.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

PROČ HROZIL VÝBUCH PLYNU

Zdroj foto: 
HZS

Dne 12.12. 2016 20:43 Jednotka HZS ÚK ze stanice Děčín vyjela do Kladenské ulice v Děčíně starém městě, odkud byl hlášen únik plynu v rodinném domě. Zhasl plamínek plynového kotle v důsledku úbytku kyslíku. Uniklo malé množství zemního plynu. Zdravotnická záchranná služba odvezla jednoho člověk, který se nadýchal. Hasiči vypnuli elektrický proud, uzavřeli plyn a dům odvětrali.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

PROPAN-BUTAN VYBUCHL

Zdroj foto: 
HZS

Pravděpodobně výbuch v rodinném domě v Plesné na Chebsku nahlásila sousedka na tísňovou linku v sobotu dopoledne. Hasiči po příjezdu na místo potvrdili, že uvnitř domu došlo k výbuchu nahromaděného plynu, který unikal z desetikilové lahve s propan-butanem. Ze sklepa domu hasiči vynesli celkem tři tlakové lahve, zajistili místo výbuchu a provedli průzkum všech prostorů domu. Při výbuchu se zranila jedna žena, která byla v té době uvnitř domu, s popáleninami ji transportoval přivolaný vrtulník do Prahy na specializované popáleninové centrum.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

VÝBUCH ZBYTKOVÉHO PLYNU

Zdroj foto: 
HZS

10. 6. 2016 - 10:26, Praha 3, Biskupcova Hasiči ze Strašnic vyjeli krátce před půl jedenáctou do Biskupcovy ulice na Žižkově, neboť tam byl hlášený výbuch plynu v činžovním domě. Evakuovali celý objekt, jednalo se celkem o deset nájemníků. Dvě zraněné osoby byly v době příjezdu hasičů už v péči ZZS. Výbuchem byla porušena příčka, která ale nebyla nosná, městský statik na místo vyjíždět nemusel. Plynaři, které povolal velitel zásahu, nenaměřili v domě únik plynu, jednalo se tedy pravděpodobně o výbuch zbytkového plynu v potrubí.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Výbuch plynu