Výbuch plynu

VÝBUCH PROPAN BUTANOVÉ BOMBY

Zdroj foto: 
archiv

Ve čtvrtek 6. listopadu v 15.02 hodin byl na operační a informační středisko hasičů oznámen výbuch plynové bomby v obci Písařov v okrese Šumperk. Na mezikrajskou výpomoc tak vyjeli i hasiči ze stanice Králíky. Po příjezdu jednotky na místo již u události zasahovala zdravotnická záchranná služba, která měla v péči zraněného a popáleného muže. Průzkumem bylo zjištěno, že se jednalo o vzplanutí ucházejících plynů ze špatně připojeného přímotopu k propan-butanové lahvi. Požár byl uhašen ještě před příjezdem jednotky.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

DŮM BYL TĚSNĚ PŘED VÝBUCHEM

Zdroj foto: 
archiv

KARLOVARSKO   Policisté z obvodního oddělení z Nejdku sdělili podezření ze spáchání přečinu Obecné ohrožení z nedbalosti 59letému místnímu muži. Ten v Nejdku v polovině července zapomněl uzavřít uzávěr plynového sporáku a odešel ze svého bytu. Unikajícím plynovým hořákem došlo k naplnění bytu a budovy plynem. Dle vyjádření technika plynárenské společnosti byla koncentrace nahromaděného plynu tak vysoká, že v případě jeho vznícení mohlo dojít k výbuchu, a tím k ohrožení života a zdraví nájemníků a ke škodě na majetku.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

VE MĚSTĚ HROZIL VÝBUCH PLYNU

Zdroj foto: 
archiv

NÁCHODSKO   Policisté obvodního oddělení v Jaroměři ve čtvrtek 5. 6. 2014 krátce po 15. hodině vyjížděli k nahlášenému úniku plynu v obytném domě v Josefově. Hlídka po příjezdu na místo okamžitě kontaktovala velitele hasičské jednotky z důvodu velkého rizika případné exploze, koncentrace unikajícího plynu byla vysoká a hrozilo bezprostřední ohrožení. Policisté okamžitě začali odklánět dopravu vozidel v okolních ulicích, všechny obyvatele domu evakuovali a lidi z okolí domu, kde plyn unikal, vykázali.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

ZPRÁVA ZÁCHRANÁŘŮ O VÝBUCHU PLYNU

Zdroj foto: 
Mediacentrum MHMP

Vyjádření záchranných složek Prahy k výbuchu plynu. „Chtěl bych poděkovat všem členům záchranného integrovaného systému za bezchybnou práci,“ uvedl primátor Bohuslav Svoboda.  Za pár minut na místě Policie a Záchranka, hasiči a další složky záchranného integrovaného systému byli na místě jen několik minut po výbuchu. První vozy Záchranky dorazily na místo asi čtyři minuty po ohlášení. „Na místo přijeli i záchranáři, kteří v době výbuchu procházeli školením,“ uvedl ředitel pražské Záchranky Zdeněk Schwarz.

Zdroj článku: 
Mediacentrum MHMP
Autor: 
redakce

ZPRÁVA ZÁCHRANÁŘŮ Z AKCE VÝBUCH PLYNU VE FRENŠTÁTĚ

Zdroj foto: 
ZZS MSK

Záchranáři zasahovali u požáru domu ve Frenštátě pod Radhoštěm Posádky Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje zasahovaly brzy ráno u požáru domu ve Frenštátu pod Radhoštěm na Novojičínsku. Informaci o výbuchu a následném požáru v panelovém domě obdrželi operátoři ZZS krátce před čtvrtou hodinou. Na místo neštěstí se sjely posádky ze stanovišť ve Frenštátě, Novém Jičíně, Kopřivnici, Frýdlantu nad Ostravicí a Rožnova pod Radhoštěm (ZZS Zlínského kraje). Postiženým pomáhaly tři lékařské a čtyři zdravotnické týmy záchranářů.

Zdroj článku: 
ZZS MSK
Autor: 
redakce

VÝBUCH BIOPLYNOVÉ STANICE

Zdroj foto: 
ZZS Středočeského kraje

Zdravotnické operační středisko přijalo v sobotu po třinácté hodině tísňovou výzvu k výbuchu v bioplynové stanici na Mladoboleslavsku. Při výbuchu utrpěli těžké popáleniny dva muži. Dispečink na místo vyslal sanitní vozy z Mladé Boleslavy a Mnichova Hradiště a zažádalo o vzlet letecké záchranné služby z Prahy a Liberce. Na místo vyjely také jednotky hasičského záchranného sboru a Policie ČR. Oba muži utrpěli těžké popáleniny, jeden na 50% těla a druhý zhruba na 30%.

Zdroj článku: 
ZZS Středočeského kraje
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Výbuch plynu