Výbuch plynu

VÝBUCH ZBYTKOVÉHO PLYNU

Zdroj foto: 
HZS

10. 6. 2016 - 10:26, Praha 3, Biskupcova Hasiči ze Strašnic vyjeli krátce před půl jedenáctou do Biskupcovy ulice na Žižkově, neboť tam byl hlášený výbuch plynu v činžovním domě. Evakuovali celý objekt, jednalo se celkem o deset nájemníků. Dvě zraněné osoby byly v době příjezdu hasičů už v péči ZZS. Výbuchem byla porušena příčka, která ale nebyla nosná, městský statik na místo vyjíždět nemusel. Plynaři, které povolal velitel zásahu, nenaměřili v domě únik plynu, jednalo se tedy pravděpodobně o výbuch zbytkového plynu v potrubí.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

V DÍLNĚ VYBUCHL PLYN

Zdroj foto: 
archiv

TEPLICE  Ve čtvrtek před 14. hodinou došlo v areálu firmy na likvidaci autovraků a sběrny v Řetenicích k explozi plynové lahve. Podle dosavadního prověřování dva zaměstnanci odstraňovali pomocí hydraulických nůžek ventily z lahví s kyslíkem a acetylenem, přičemž došlo k výbuchu a následnému požáru v areálu. Jeden z pracovníků utrpěl popáleniny, se kterými byl vrtulníkem transportován na traumacentrum do nemocnice, podle prvotních informací by neměl být v ohrožení života.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

VÝBUCH PLYNU NA SÍDLIŠTI

Zdroj foto: 
archiv

4. července Územní odbor Most Výbuch v bytě na sídlišti Janov 4.7. 3:06 Na linku tísňového volání byl oznámen výbuch pravděpodobně plynu v bytě v Hamerské ulici v Litvínově Janově. K požáru vyjelo sedm hasičských jednotek. Výbuchem ani požárem nikdo nebyl zraněn. Z domu odešlo 38 lidí, kterým bylo poskytnuto náhradní přístřeší. Hasiči požár bytu lokalizovali v 3:51 a zlikvidovali v 6:49. Ve vchodu byly vypnuty veškeré energie. Příčinu vyšetřuje Policie ČR ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

V ČINŽÁKU VYBUCHLA PLYNOVÁ BOMBA

Zdroj foto: 
Policie

DĚČÍN  V pondělí 15. prosince 2014 večer vyjížděli děčínští policisté společně s hasiči do ulice Elišky Krásnohorské v Děčíně, kde došlo k výbuchu plynu v činžovním domě. Podle prvotních informací se za večerním výbuchem plynu skrývá neodborná manipulace s propan butanovou lahví. Při nešťastné události byly zraněny čtyři osoby, které byly převezeny se zraněním do nemocnice. Na místě zasahovali na dvě desítky hasičů Hasičského záchranného sboru Děčín, tři jednotky Rychlé záchranné služby Děčín, šestatřicet policistů a strážníci Městské policie Děčín.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

VÝBUCH PROPAN BUTANOVÉ BOMBY

Zdroj foto: 
archiv

Ve čtvrtek 6. listopadu v 15.02 hodin byl na operační a informační středisko hasičů oznámen výbuch plynové bomby v obci Písařov v okrese Šumperk. Na mezikrajskou výpomoc tak vyjeli i hasiči ze stanice Králíky. Po příjezdu jednotky na místo již u události zasahovala zdravotnická záchranná služba, která měla v péči zraněného a popáleného muže. Průzkumem bylo zjištěno, že se jednalo o vzplanutí ucházejících plynů ze špatně připojeného přímotopu k propan-butanové lahvi. Požár byl uhašen ještě před příjezdem jednotky.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

DŮM BYL TĚSNĚ PŘED VÝBUCHEM

Zdroj foto: 
archiv

KARLOVARSKO   Policisté z obvodního oddělení z Nejdku sdělili podezření ze spáchání přečinu Obecné ohrožení z nedbalosti 59letému místnímu muži. Ten v Nejdku v polovině července zapomněl uzavřít uzávěr plynového sporáku a odešel ze svého bytu. Unikajícím plynovým hořákem došlo k naplnění bytu a budovy plynem. Dle vyjádření technika plynárenské společnosti byla koncentrace nahromaděného plynu tak vysoká, že v případě jeho vznícení mohlo dojít k výbuchu, a tím k ohrožení života a zdraví nájemníků a ke škodě na majetku.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Výbuch plynu