Výbuch plynu

V ČINŽÁKU VYBUCHLA PLYNOVÁ BOMBA

Zdroj foto: 
Policie

DĚČÍN  V pondělí 15. prosince 2014 večer vyjížděli děčínští policisté společně s hasiči do ulice Elišky Krásnohorské v Děčíně, kde došlo k výbuchu plynu v činžovním domě. Podle prvotních informací se za večerním výbuchem plynu skrývá neodborná manipulace s propan butanovou lahví. Při nešťastné události byly zraněny čtyři osoby, které byly převezeny se zraněním do nemocnice. Na místě zasahovali na dvě desítky hasičů Hasičského záchranného sboru Děčín, tři jednotky Rychlé záchranné služby Děčín, šestatřicet policistů a strážníci Městské policie Děčín.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

VÝBUCH PROPAN BUTANOVÉ BOMBY

Zdroj foto: 
archiv

Ve čtvrtek 6. listopadu v 15.02 hodin byl na operační a informační středisko hasičů oznámen výbuch plynové bomby v obci Písařov v okrese Šumperk. Na mezikrajskou výpomoc tak vyjeli i hasiči ze stanice Králíky. Po příjezdu jednotky na místo již u události zasahovala zdravotnická záchranná služba, která měla v péči zraněného a popáleného muže. Průzkumem bylo zjištěno, že se jednalo o vzplanutí ucházejících plynů ze špatně připojeného přímotopu k propan-butanové lahvi. Požár byl uhašen ještě před příjezdem jednotky.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

DŮM BYL TĚSNĚ PŘED VÝBUCHEM

Zdroj foto: 
archiv

KARLOVARSKO   Policisté z obvodního oddělení z Nejdku sdělili podezření ze spáchání přečinu Obecné ohrožení z nedbalosti 59letému místnímu muži. Ten v Nejdku v polovině července zapomněl uzavřít uzávěr plynového sporáku a odešel ze svého bytu. Unikajícím plynovým hořákem došlo k naplnění bytu a budovy plynem. Dle vyjádření technika plynárenské společnosti byla koncentrace nahromaděného plynu tak vysoká, že v případě jeho vznícení mohlo dojít k výbuchu, a tím k ohrožení života a zdraví nájemníků a ke škodě na majetku.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

VE MĚSTĚ HROZIL VÝBUCH PLYNU

Zdroj foto: 
archiv

NÁCHODSKO   Policisté obvodního oddělení v Jaroměři ve čtvrtek 5. 6. 2014 krátce po 15. hodině vyjížděli k nahlášenému úniku plynu v obytném domě v Josefově. Hlídka po příjezdu na místo okamžitě kontaktovala velitele hasičské jednotky z důvodu velkého rizika případné exploze, koncentrace unikajícího plynu byla vysoká a hrozilo bezprostřední ohrožení. Policisté okamžitě začali odklánět dopravu vozidel v okolních ulicích, všechny obyvatele domu evakuovali a lidi z okolí domu, kde plyn unikal, vykázali.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

ZPRÁVA ZÁCHRANÁŘŮ O VÝBUCHU PLYNU

Zdroj foto: 
Mediacentrum MHMP

Vyjádření záchranných složek Prahy k výbuchu plynu. „Chtěl bych poděkovat všem členům záchranného integrovaného systému za bezchybnou práci,“ uvedl primátor Bohuslav Svoboda.  Za pár minut na místě Policie a Záchranka, hasiči a další složky záchranného integrovaného systému byli na místě jen několik minut po výbuchu. První vozy Záchranky dorazily na místo asi čtyři minuty po ohlášení. „Na místo přijeli i záchranáři, kteří v době výbuchu procházeli školením,“ uvedl ředitel pražské Záchranky Zdeněk Schwarz.

Zdroj článku: 
Mediacentrum MHMP
Autor: 
redakce

ZPRÁVA ZÁCHRANÁŘŮ Z AKCE VÝBUCH PLYNU VE FRENŠTÁTĚ

Zdroj foto: 
ZZS MSK

Záchranáři zasahovali u požáru domu ve Frenštátě pod Radhoštěm Posádky Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje zasahovaly brzy ráno u požáru domu ve Frenštátu pod Radhoštěm na Novojičínsku. Informaci o výbuchu a následném požáru v panelovém domě obdrželi operátoři ZZS krátce před čtvrtou hodinou. Na místo neštěstí se sjely posádky ze stanovišť ve Frenštátě, Novém Jičíně, Kopřivnici, Frýdlantu nad Ostravicí a Rožnova pod Radhoštěm (ZZS Zlínského kraje). Postiženým pomáhaly tři lékařské a čtyři zdravotnické týmy záchranářů.

Zdroj článku: 
ZZS MSK
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Výbuch plynu