Výchova

UMOŽŇUJÍ SYNOVI ZAHÁLČIVÝ ŽIVOT

Zdroj foto: 
archiv

Tábor – Veselí nad Lužnicí   Policisté veselského obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení proti rodičům (40, 32) žáka druhého stupně jedné z místních základních škol. Dle sdělení školy a šetření místně příslušného OSPODu jsou důvodně podezřelí, že svému synovi umožňují vést zahálčivý život a ohrožují tím jeho rozumový, citový a mravní vývoj.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

NEPOSÍLAJÍ DCERU DO ŠKOLY

Zdroj foto: 
archiv

NOVOJIČÍNSKO  Ze spáchání přečinu ohrožení výchovy dítěte je podezřelý manželský pár z Kopřivnice. Jednačtyřicetiletý muž a o pět let mladší žena nedbali na řádnou školní docházku své třináctileté dcery, která má za první pololetí letošního školního roku zameškaných více jak 350 hodin. Oba rodiče může stát jejich nezodpovědný přístup k výchově dcery draho, jelikož jim nyní hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

UMOŽNILA SYNOVI ZAHÁLČIVÝ ŽIVOT

Zdroj foto: 
archiv

SUŠICKO  Sdělení podezření převzala žena, která neposílala svého patnáctiletého syna do školy a měl 202 neomluvených hodin. Ve zkráceném přípravném řízení šetří policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování přečin ohrožování výchovy dítěte a sdělení podezření převzala 35letá žena ze Sušicka. Žena umožnila svému synovi vést zahálčivý život. Matka nezajistila řádnou docházku svého 15letého syna do školy a tento v období od měsíce února do června 2014 měl 202 neomluvených hodin.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

ZLOBIVÝ SYN, MATCE HROZÍ VĚZENÍ

Zdroj foto: 
archiv

JIČÍNSKO  Své rodičovské povinnosti si zřejmě neplnila sedmatřicetiletá žena z Hořic, která nedostatečně dohlížela na školní docházku svého čtrnáctiletého syna. Ten její benevolentní výchovy zneužíval a během několika měsíců zmeškal ve škole 331 hodin. Navíc si neplnil školní povinnosti, ničil učebnice a pomůcky a ke svému okolí se choval drze a arogantně. I když žena o jeho prohřešcích věděla, přesto nepodnikla žádné kroky k nápravě syna, který chodil spíše za školu než do ní.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce
Prihlásit se k odběru RSS - Výchova