Vyproštění osob

SPADL TAM, KAM NEMĚL

Zdroj foto: 
HZS

Dne 17.06.2017 v 5:32 hodin vyprostili hasiči z centrální stanice muže, který spadl na dno světlíkové šachty pětipatrového domu v ulici Maiselova v Praze 1. Na místě jednotka spolupracovala se záchranáři ZZS hl. m. Prahy.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

DÍTĚ TAHALI NŮŽKAMA

Zdroj foto: 
HZS

K poskytnutí technické pomoci vyjeli dne 11. června v 15:51 hodin profesionální hasiči na ulici Sokolská ve Zlíně. Necelých deset minut zabrala profesionálním hasičům centrální stanice Zlín záchranná akce v jednom z bytových domů na ulici Sokolská, kde došlo k zaklínění hlavy dítěte v zábradlí balkonu. Jako první se hasiči pokusili ve spolupráci s matkou napolohovat hlavičku dítěte a dostat ji ze sevření zábradlí. Dítě ale bylo z celé situace silně rozrušení a vystrašené.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

UVÍZL NA ŽEBŘÍKU

Zdroj foto: 
HZS

08.04.2017 - Praha 5 Hasiči z centrální stanice zasahovali v sobotu 08.04.2017 v ulici Nábřežní na Smíchově. Asi padesátiletý muž uvízl v 11:05 hodin na žebříku, který vede z náplavky do Vltavy. Hasiči museli zajistit muže, který byl částí těla pod vodou a pak ho pomocí jištění vytáhli na břeh. Po vyproštění podchlazeného muže předali ZZS.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

TĚŽKÝ PRACOVNÍ ÚRAZ

Zdroj foto: 
HZS

K vážné nehodě došlo dne 14. března 2017 odpoledne nad lomem Rumchalpa u Kumburského Újezdu na Jičínsku. Při výkopových pracích v jámě došlo k zavalení jednoho muže, kterého zasypala zemina a kamení. Událost byla na operační středisko HZS Královéhradeckého kraje ohlášena druhým mužem, který u jámy pracoval. Na místo události vyrazily ve 12:48 hodin jednotky profesionálních hasičů z Nové Paky, Jičína a centrální stanice Hradec Králové, dále dobrovolná jednotka hasičů z Nové Paky.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

ŽENU TAHALI Z HLOUBKY

Zdroj foto: 
HZS

PRAHA   Dne 12. února. Do Čermákovy ulice vyjeli hasiči z centrály v půl jedenácté večer, aby zachránili ženu, která spadla ze zdi do cca 3 metrové hloubky. Hasiči-lezci použili k záchraně nejen lanovou techniku, s pomocí které ženu uložili do nosítek, ale také automobilový žebřík. Ten ženu vytáhl z nepřístupného terénu na ulici. Zde si ji převzali zdravotníci ze ZZS hl. m. Prahy. Záchrana ženy trvala několik desítek minut. Ve 23:20 byl případ předán PČR a ZZS.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Z WC MUSELI VYPROSTIT MUŽE

Zdroj foto: 
archiv

Dne 2. února v odpoledních hodinách přijala hlídka strážníků z Prahy 4 oznámení, že v obchodním centru na pražském Spořilově se nachází na toaletách opilec. Na místě bylo zjištěno, že dveře kabinky, ve kterých se měl dotyčný pravděpodobně nacházet, jsou zajištěny. Na výzvy strážníku nikdo nereagoval. Otevření dveří bylo možné pouze s vynaložením velké síly, a to navíc jen na cca 20 cm. Bylo zřejmé, že osoba spadla na zem a tělem zatarasila dveře. Strážníci proto na nic nečekali a za pomoci teleskopických obušků dveře vysadili.

Zdroj článku: 
MP Praha
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Vyproštění osob