Záchrana života

DEFIBRILÁTOR ZACHRÁNIL ŽIVOT

Zdroj foto: 
archiv

Posádka rychlé lékařské pomoci ZZS MSK z Orlové zasahovala dne 12. ledna večer u vážné dopravní nehody na Karvinsku. Havárie osobního vozidla v Rychvaldu, které se mělo převrátit na střechu, byla pracovníkům krajského operačního střediska záchranné služby nahlášena po dvacáté hodině. Devětačtyřicetiletý muž zůstal zaklíněn v útrobách automobilu a musel být vyprošťován. Došlo u něj k selhání všech základních životních funkcí – zástavě dechu i srdeční činnosti.

Zdroj článku: 
ZZS
Autor: 
redakce

VIDEO: ÚSPĚŠNÁ RESUSCITACE V METRU

Zdroj foto: 
MP Praha

PRAHA   Výborná spolupráce občanů i záchranných složek pomohla přivést zpět k životu muže, který utrpěl zástavu srdce ve stanici metra Muzeum. Strážníci k obnovení srdeční činnosti použili automatizovaný externí defibrilátor. Ve čtvrtek večer přijali strážníci z Prahy 1, kteří vykonávali činnost na Václavském náměstí, oznámení od kolegů ze záchranné služby s tím, že ve stanici metra Muzeum je muž se zástavou srdce. Hlídka vybavená automatizovaným externím defibrilátorem ihned běžela na místo události.

Zdroj článku: 
MP Praha
Autor: 
redakce

ÚSPĚŠNÁ RESUSCITACE

Zdroj foto: 
archiv

BRNO   Dne 4.10.2017 v dopoledních hodinách přijala operátorka KZOS ZZS JmK informaci o náhlém bezvědomí staršího muže v Brně. Situace na místě byla obtížná, pacient se nacházel ve vozidle a bylo jej nutné před poskytováním resuscitace z vozidla vytáhnout. Operátorka volajícím radila, jak poskytovat resuscitaci a ihned aktivovala systém first respondera, v tomto případě to byla nejbližší hlídka Policie České republiky disponující automatizovaným externím defibrilátorem.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

VE VTEŘINĚ PŘIŠLA SMRT

Zdroj foto: 
MP Praha

Autohlídka městské policie, vybavená automatickým defibrilátorem, byla 14. května v odpoledních hodinách vyslána do ulice Na Můstku v Praze 1, kde zkolaboval muž a nejevil známky života. Po příjezdu na místo se strážníci ihned zapojili do záchrany 62 letého muže. Napojení na defibrilátor zajistil ještě před jejich příjezdem zdravotník, který dohlížel na nedaleko probíhající koncert. Jeden ze strážníků okamžitě zahájil nepřímou srdeční masáž, druhý zajistil přístupovou cestu vozidlům přivolané zdravotnické záchranné služby.

Zdroj článku: 
MP Praha
Autor: 
redakce

OPAKOVANÁ RESUSCITACE

Zdroj foto: 
archiv

Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve čtvrtek 20. dubna u vážné dopravní nehody dvou automobilů na Bruntálsku. Operačnímu středisku ZZS byla událost nahlášena před čtvrt na sedm ráno. Vzhledem k oznámení většího počtu zraněných vyjely na pomoc dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a lékařská rendez-vous ze stanoviště v Bruntálu. K zásahu vzlétl i vrtulník LZS z Ostravy.

Zdroj článku: 
ZZS
Autor: 
redakce

ZÁCHRANA CESTUJÍCÍHO V METRU

Zdroj foto: 
archiv

PRAHA   Na základě žádosti záchranné služby byla vyslána hlídka strážníků z linky 156, která je vybavena automatickým externím defibrilátorem, do stanice metra Můstek k muži v bezvědomí. Muž ztratil vědomí během jízdy metrem ve čtvrtek ve večerních hodinách. Cestující ho ve stanici Můstek vynesli z vagonu metra a započali resuscitaci nepřímou masáží srdce. Mezitím byla volána záchranná služba. Vzhledem ke spolupráci s městskou policií byla vyslána na místo hlídka strážníků.

Zdroj článku: 
MP Praha
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Záchrana života