Záchrana života

ÚSPĚŠNÁ RESUSCITACE

Zdroj foto: 
archiv

BRNO   Dne 4.10.2017 v dopoledních hodinách přijala operátorka KZOS ZZS JmK informaci o náhlém bezvědomí staršího muže v Brně. Situace na místě byla obtížná, pacient se nacházel ve vozidle a bylo jej nutné před poskytováním resuscitace z vozidla vytáhnout. Operátorka volajícím radila, jak poskytovat resuscitaci a ihned aktivovala systém first respondera, v tomto případě to byla nejbližší hlídka Policie České republiky disponující automatizovaným externím defibrilátorem.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

VE VTEŘINĚ PŘIŠLA SMRT

Zdroj foto: 
MP Praha

Autohlídka městské policie, vybavená automatickým defibrilátorem, byla 14. května v odpoledních hodinách vyslána do ulice Na Můstku v Praze 1, kde zkolaboval muž a nejevil známky života. Po příjezdu na místo se strážníci ihned zapojili do záchrany 62 letého muže. Napojení na defibrilátor zajistil ještě před jejich příjezdem zdravotník, který dohlížel na nedaleko probíhající koncert. Jeden ze strážníků okamžitě zahájil nepřímou srdeční masáž, druhý zajistil přístupovou cestu vozidlům přivolané zdravotnické záchranné služby.

Zdroj článku: 
MP Praha
Autor: 
redakce

OPAKOVANÁ RESUSCITACE

Zdroj foto: 
archiv

Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve čtvrtek 20. dubna u vážné dopravní nehody dvou automobilů na Bruntálsku. Operačnímu středisku ZZS byla událost nahlášena před čtvrt na sedm ráno. Vzhledem k oznámení většího počtu zraněných vyjely na pomoc dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a lékařská rendez-vous ze stanoviště v Bruntálu. K zásahu vzlétl i vrtulník LZS z Ostravy.

Zdroj článku: 
ZZS
Autor: 
redakce

ZÁCHRANA CESTUJÍCÍHO V METRU

Zdroj foto: 
archiv

PRAHA   Na základě žádosti záchranné služby byla vyslána hlídka strážníků z linky 156, která je vybavena automatickým externím defibrilátorem, do stanice metra Můstek k muži v bezvědomí. Muž ztratil vědomí během jízdy metrem ve čtvrtek ve večerních hodinách. Cestující ho ve stanici Můstek vynesli z vagonu metra a započali resuscitaci nepřímou masáží srdce. Mezitím byla volána záchranná služba. Vzhledem ke spolupráci s městskou policií byla vyslána na místo hlídka strážníků.

Zdroj článku: 
MP Praha
Autor: 
redakce

PŘÍBĚHY SE ŠŤASTNÝM KONCEM

Zdroj foto: 
archiv

K náhlému kolapsu osmašedesátiletého muže byli 7. prosince v 8.55 přivoláni záchranáři RZP z výjezdové základny ve Dvoře Králové. Operátorka tísňové linky 155 na místo spolu s nimi vyslala také lékaře z Jaroměře v setkávacím systému a posádku LZS Kryštof 6 z Hradce Králové, která je vybavena speciální technikou, potřebnou k provádění léčebného ochlazování pacientů s náhlou srdeční zástavou.

Zdroj článku: 
ZZS
Autor: 
redakce

DĚTI ZACHRÁNILI ŽIVOT

Zdroj foto: 
ZZS

Operátorky ZZS JMK přijalý tísňovou výzvu o tom, že v Hrušovanech u Brna leží na zemi muž a je v bezvědomí. Díky spolupráci operátorky a volajícího se podařilo zjistit, že muž nedýchá a byla zahájena po telefonu asistovaná resuscitace. Na místo byl ihned vyslán tým ZZS z Pohořelic a současně i HZS z Židlochovic. Během poskytování resuscitace operátorka zjistila, že volající je mladý chlapec a že vlastní resuscitaci provádí jeho stejně starý kamarád. Po příjezdu na místo hasiči resuscitaci převzali.

Zdroj článku: 
ZZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Záchrana života