Záchrana zvířete

POLICISTA ODRODIL BÝKA

Zdroj foto: 
Policie

HRADECKO   Dne 5. prosince odpoledne policista z obvodního oddělení Nový Bydžov, který byl po službě doma a díval se z balkonu na přilehlé pastviště, si všiml, že kráva stojící poblíž strouhy se pravděpodobně otelila. Zavolal kolegům na služebnu, kteří okamžitě vyrazili k majiteli skotu. Jelikož nebyl doma, nechali mu vzkaz a vydali se krávu hledat. Po příjezdu na určené místo, si osamocené krávy všimli. Policista, který má shodou okolností střední veterinární školu, věděl, že pokud se kráva otelila, bude nablízku svému teleti. A opravdu, tele našli opodál.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

KRÁVA BYLA NA JEŘÁBU

Zdroj foto: 
HZS

Krátce po jedenácté hodině dopolední dne 19. 11. 2017 byla vyslána jednotka profesionálních hasičů z Uherského Brodu a posilová jednotka dobrovolných hasičů z Bánova k záchraně krávy v obci Bánov, která se podle oznamovatele propadla do sklepa a bylo nutné ji vyprostit. Po příjezdu a provedení průzkumu bylo zjištěno, že kráva se majiteli odvázala a při pohybu po stodole se dostala na dřevěnou konstrukci, která takovou váhu neunesla. Kráva se tak propadla do sklepních prostor, ze kterých ji bylo nutné co nejdříve vyprostit.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

V BAZÉNU PLAVALA SRNA

Zdroj foto: 
HZS

Profesionální hasiči ze Zlína byli dne 19. října o půl osmé ráno přivoláni do místní části Štípa. Zde si majitel všiml, že je něco na jeho zahradě pod plachtou v bazénu. Když přišel blíž, zjistil, že se v bazénu nachází malá srnka, která se nemohla dostat ven. Sám se pokusil o její záchranu, ale vyplašená srna se bránila. Proto přivolal hasiče. Na místo ihned po oznámení vyjela jedna jednotka hasičů se zásahovým vozidlem. Po příjezdu opatrně hasiči vyděšenou srnku vytáhli ven. Nezraněná srna po vytažení z bazénu odběhla na nedalekou louku.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

ZÁCHRANA KONĚ

Zdroj foto: 
HZS

Dne 03.10.2017 v 20:10 hodin zasahovali profesionální hasiči z Radotína a Strašnic a dobrovolní hasiči z Lochkova v ulici Za ovčínem. Na místní louce lehla kobyla a nemohla vstát. Jednotky na místě zjistily, že zvíře bude nutné vyzvednout pomocí automobilového jeřábu. Hasiči koně zajistili pomocí hadic tak, aby ho mohli dotáhnout na okraj louky blíže k silnici. Ve speciálním postroji na koně pak jeřáb kobylu vyzvedl, aby mohla být ošetřena přivolaným veterinářem. Případ byl následně předán majitelům.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

FOTO: ZÁCHRANA KONĚ

Zdroj foto: 
HZS

Dne 6. září 2017 vyjeli profesionální hasiči z Prostějova do Biskupic, kde v potoku uvízl kůň. Zadníma nohama se zabořil do bláta a vody, hustá tráva a houští mu znemožňovali dostat se zpět na břeh. Hasiči po příjezdu na místo a průzkumu situace vyhodnotili, že bude potřeba na místo povolat jeřáb. Než jeřáb přijel, profesionální hasiči z Prostějova a dobrovolní hasiči z Biskupic koně podvázali popruhy a vlastními silami ho vytáhli na břeh. Tam už na něj čekala majitelka, která si ho převzala. Kůň byl nezraněn.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

UTEKL LEGUÁN

Zdroj foto: 
HZS

Ve středu 9. srpna v devět hodin večer přijala tísňová linka HZS Středočeského kraje velmi netypickou žádost o pomoc při záchraně leguána, který v Žilině na Kladensku utekl majitelům na strom do sousední zahrady.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Záchrana zvířete