Záchrana zvířete

ZÁCHRANA KONĚ

Zdroj foto: 
HZS

Dne 03.10.2017 v 20:10 hodin zasahovali profesionální hasiči z Radotína a Strašnic a dobrovolní hasiči z Lochkova v ulici Za ovčínem. Na místní louce lehla kobyla a nemohla vstát. Jednotky na místě zjistily, že zvíře bude nutné vyzvednout pomocí automobilového jeřábu. Hasiči koně zajistili pomocí hadic tak, aby ho mohli dotáhnout na okraj louky blíže k silnici. Ve speciálním postroji na koně pak jeřáb kobylu vyzvedl, aby mohla být ošetřena přivolaným veterinářem. Případ byl následně předán majitelům.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

FOTO: ZÁCHRANA KONĚ

Zdroj foto: 
HZS

Dne 6. září 2017 vyjeli profesionální hasiči z Prostějova do Biskupic, kde v potoku uvízl kůň. Zadníma nohama se zabořil do bláta a vody, hustá tráva a houští mu znemožňovali dostat se zpět na břeh. Hasiči po příjezdu na místo a průzkumu situace vyhodnotili, že bude potřeba na místo povolat jeřáb. Než jeřáb přijel, profesionální hasiči z Prostějova a dobrovolní hasiči z Biskupic koně podvázali popruhy a vlastními silami ho vytáhli na břeh. Tam už na něj čekala majitelka, která si ho převzala. Kůň byl nezraněn.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

UTEKL LEGUÁN

Zdroj foto: 
HZS

Ve středu 9. srpna v devět hodin večer přijala tísňová linka HZS Středočeského kraje velmi netypickou žádost o pomoc při záchraně leguána, který v Žilině na Kladensku utekl majitelům na strom do sousední zahrady.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

KRÁVA NA JEŘÁBU

Zdroj foto: 
HZS

Dne 16. července v odpoledních hodinách zajištovali dvě jednotky hasičů vyproštění zraněné krávy z příkopu u silnice v blízkosti obce Lutonina na Zlínsku. Kráva se do příkopu skutálela z nedalekého svahu, kde byla na pastvě. Při pádu si zlomila nohu. Vyproštění s výškovou technikou prováděly dvě jednotky profesionálních hasičů ze Zlína a Otrokovic. Majitel stáda přijel na místo vyproštění s traktorem s vlečkou. Kráva byla v přítomnosti majitele klidná. Hasiči pod ní provlekli popruhy a jeřábem ji naložili na přistavenou vlečku.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

KRÁVA V BAZÉNU

Zdroj foto: 
HZS

Začalo to ve čtvrtek 29.6.2017 ráno zcela nevinně u rodinného domku v Orlové-Porubě hezkou letní procházkou a společnou pastvou býčka a mladé kravičky, kteří svému majiteli unikli na zahrádku s velkým bazénem, zapuštěným do země.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

PTÁCI BRÁNILI LIDEM V POHYBU

Zdroj foto: 
HZS

Dvě nebohá mláďata kavky obecné skončila v pátek 2.6.2017 podvečer nedobrovolně i s částí hnízda pod stromem na matičce zemi a rozpačitě pokukovala po dvorní části bytové zástavby v Ostravě-Hrabůvce. Při pádu z „domácího“ stromu naštěstí neutrpěla žádnou fyzickou újmu. O to více jejich lesklí černí rodiče své potomky v Provaznické ulici chránili s takovým odhodláním, že kolemjdoucí se ze strachu o své zdraví místu vyhýbali velkým obloukem.

Zdroj článku: 
HZS
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Záchrana zvířete