Zbraně

KOUPIL SI PISTOLI A BYL PŘISTIŽEN

Zdroj foto: 
archiv

PROSTĚJOV  V listopadu přijali prostějovští policisté oznámení od čtyřiapadesátiletého muže, že se právě od svého dvaatřicetiletého syna dozvěděl, že má doma nelegálně držené zbraně. Při následné kontrole v synově bytě pak pod postelí opravdu nalezl dvě samonabíjecí pistole. Přivolaní policisté pistoli maďarské výroby ráže 9 mm Browning s 33 náboji a českou pistoli ráže 7,65 mm Browning s 8 náboji zajistili.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

PŘI DOMÁCÍM ÚKLIDU OBJEVILA ZBRANĚ

Zdroj foto: 
archiv

NOVOJIČÍNSKO  Během uplynulých dnů nahlásila na linku 158 osmašedesátiletá žena, že při vyklízení půdních prostor jednoho z rodinných domů v obci Kunín nalezla několik střelných zbraní a střelivo. Na místo se dostavila policejní hlídka, která zjistila, že se jedná o tři dlouhé střelné zbraně a přibližně sto kusů střeliva. Střelivo díky značnému stáří vykazovalo známky špatného stavu, kdy z toho důvodu byl na místo přivolán pyrotechnik, který si střelivo převzal k řádné likvidaci.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

SENIOR MÍŘIL NA ZAJÍCE A TREFIL MYSLIVCE

Zdroj foto: 
archiv

NOVOJIČÍNSKO   Se zajícem postřelil i druhého střelce, který stál opodál. Několik broků zasáhlo druhého střelce do nohy ve chvíli, kdy jeden ze střelců účastnícího se společného honu v Závišicích na Novojičínsku zamířil na zajíce. Zraněný 69letý muž tak utrpěl střelné poranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. Okolnosti nasvědčují tomu, že zajíc vyběhl ve směru pohybu druhého střelce ve vzdálenosti cca 50 metrů.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

ODHALENO NELEGÁLNÍ OZBROJOVÁNÍ

Zdroj foto: 
archiv

ORLICKOÚSTECKO  Hrozbě trestu odnětí svobody až na dva roky bude v nejbližší době u soudu pravděpodobně čelit šestašedesátiletý muž z Králicka. Na základě informace, že by měl nelegálně držet střelné zbraně, policisté v jeho bydlišti na soudní příkaz provedli domovní prohlídku. Při tomto procesním úkonu policisté zjistili, že má nelegálně držené hlavní části dlouhých zbraní a zakázané doplňky zbraní. V současné době policie prověřuje, jak tyto věci nabyl a zda s nimi nebyl spáchán trestný čin.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

PŘINESL SI KULOMET

Zdroj foto: 
Policie

Policistům rychnovského Oddělení správního řízení, dozoru a dohledu Odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál přinesl v rámci zbraňové amnestie jeden občan zbraň, kterou nepřebírají každý den - kulomet z 1. světové války, výrobce Sauer & Sohn, model MG 08/15, rok výroby 1917. Zatímco někteří by tento exemplář mohli považovat za unikát, s nadsázkou bychom mohli říci - ne tak rychnovští policisté, kterým se v předešlé zbraňové amnestii v roce 2009 sešla obdobných kulometů hned desítka do sbírky.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

NA ÚŘAD PŘINESL PROTITANKOVOU MINU

Zdroj foto: 
archiv

BEROUNSKO   Dne 12. 8. 2014 se na obvodní oddělení v Berouně dostavil invalidní vozíčkář, který policistům v rámci zbraňové amnestie odevzdal protitankovou minu. S ohledem na ochranu života a zdraví osob, byla budova Územního odboru a Městského úřadu Beroun evakuována. Policista na dozorčí službě obvodního oddělení zjistil, že protitanková mina nemá rozněcovač a celou událost konzultoval s policejním pyrotechnikem, který byl na místo přivolán.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Zbraně