Zpronevěra

SERVÍRKA SI VYDĚLALA BOKEM

Zdroj foto: 
archiv

NOVOJIČÍNSKO   Jednačtyřicetiletá servírka se během měsíce května a dubna letošního roku dopustila přečinu zpronevěry. Tato žena si z restauračního zařízení na Odersku během svých směn přisvojila přes 90 tisíc korun, které byly mimo jiné učeny na provoz výherních automatů. Policisté navíc zjistili, že daná servírka byla za trestný čin zpronevěry již v minulosti odsouzena a to v lednu letošního roku. Nyní jí hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

DĚTEM ZMIZEL KOLOTOČ

Zdroj foto: 
archiv

PROSTĚJOVSKO  Z přečinu zpronevěra podezírají němčičtí policisté třicetiletou ženu z Bystřice pod Hostýnem. Tohoto skutku se žena měla dopustit tím, že si pro svoji potřebu ponechala zálohu ve výši 10 tisíc korun, určenou na zakoupení dětského kolotoče pro obec na Prostějovsku. Žena polovinu z celkově smluvně sjednaných 20 tisíc korun převzala počátkem prosince 2015. Do současnosti však kolotoč nedodala, a ani nevrátila převzatou zálohu. Ve věci je v současnosti vedeno zkrácené přípravné řízení.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

ZAMĚSTNANEC ROZPRODAL PRACOVNÍ NÁŘADÍ

Zdroj foto: 
archiv

Až dvouletý trest odnětí svobody hrozí 42letému muži, který byl obviněn z přečinů krádeže a zpronevěry. K výkonu svého zaměstnání používal dvě bourací kladiva, která měl po skončení zadaných prací vrátit zpět do sídla firmy, jak bylo zvykem. Místo toho si nářadí v hodnotě téměř 35 tisíc korun ponechal a následně ho prodal, takto získané peníze pak utratil. Navíc je podezřelý, že začátkem listopadu ukradl v kanceláři svého zaměstnavatele klíče od domu v rekonstrukci, do kterého vnikl a odcizil z něj sklokeramickou varnou desku v hodnotě sedm tisíc korun.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

FALEŠNÉ REGISTRACE SPORTOVCŮ

Zdroj foto: 
archiv

CHRUDIMSKO   Dnešního dne zahájila komisařka zdejší kriminální služby trestní stíhání osmatřicetileté ženy, která je podezřelá ze spáchání přečinu zpronevěry. Čeho se měla dopustit? Již v uplynulém roce a začátkem toho roku měla podezřelá nabízet po předchozí osobní nebo elektronické domluvě zajištění registrace závodníků na určité závody. Za zvýhodněnou cenu startovného, vyžádala za účelem uhrazení startovného celkem od deseti poškozených téměř dvaačtyřicet tisíc korun. Bohužel však žádné obdržené finanční prostředky nepoužila k slibované registraci závodníků.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

BARMANKA HRÁLA AUTOMATY

Zdroj foto: 
archiv

KROMĚŘÍŽSKO   Na konci listopadu sdělili holešovští policisté podezření z trestného činu zpronevěra šestatřicetileté ženě z Kroměříže. Podezřelá pracovala jako barmanka a pokladní v holešovské herně. Koncem minulého měsíce si při noční směně řekla, že by mohla zkusit vyhrát nějaké peníze v automatech. Vzala finanční hotovost, kterou jí svěřil zaměstnavatel k vyplácení výher, a začala hrát. Během noci do výherních automatů vložila několik bankovek. Něco málo i vyhrála, ale bylo to v hrubém nepoměru s částkou, kterou do automatů dala.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

PRODALA SLUŽEBNÍ POČÍTAČ

Zdroj foto: 
archiv

Tábor   Mladá žena (24 let) z Táborska je podezřelá ze spáchání přečinu zpronevěry. Tohoto skutku se měla dopustit v srpnu tohoto roku, když prodala jí svěřený služební tablet značky Samsung v jednom v baru v Táboře za částku 3 000 korun, ačkoliv tablet má hodnotu více než 11 000 korun. Kupujícímu uvedla, že tablet je její. Tím se dopustila trestného činu zpronevěry. Společnosti, která jí tablet svěřila, tak způsobila škodu za bezmála 12 000 korun. Případem se zabývají táborští policisté.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Zpronevěra