Zpronevěra

TOTO JE NEPOCTIVÝ REALITNÍ MAKLÉŘ

Zdroj foto: 
archiv

HRADECKO  Dne 12. října obvinil vvyšetřovatel oddělení hospodářské kriminality 50letého muže z trestného činu zpronevěra, za což mu hrozí trest odnětí svobody od 1 roku do 5 let nebo peněžitý trest. Muži je kladeno za vinu, že v roce 2015 při zprostředkování prodeje bytu obdržel rezervační poplatek ve výši 90 tisíc, z kterého měl uhradit daň z převodu nemovitosti. Částku 56 tisíc korun však finančnímu úřadu nezaplatil a peníze užil pro svou potřebu.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

PRACOVAL ZA DVA ZAMĚSTNANCE

Zdroj foto: 
archiv

Kriminalisté z Nového Jičína zahájili trestní stíhání třiačtyřicetiletého muže z Novojičínska, kterého obvinili ze spáchání přečinu zpronevěry. Takového jednání se měl dopustit od ledna 2014 do března 2017 a to tím, že evidoval v personální a mzdové evidenci fiktivní zaměstnance, jejichž mzdu si nechal vyplatit, na základě čehož si neoprávněně přisvojil finanční hotovost, která mu byla svěřena. Tímto jednáním způsobil škodu převyšující 77 tisíc korun. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

ZAPLATILI ZÁJEZD A SEDÍ DOMA

Zdroj foto: 
archiv

OLOMOUCKO . Kriminalisté Služby kriminální policie a vyšetřování, oddělení hospodářské kriminality územního odboru Olomouc, ukončili v uplynulých dnech případ, týkající se podnikatelské činnosti na úseku cestovního ruchu. V této souvislosti bylo zahájeno trestní stíhání 60leté ženy z Olomoucka, kterou obvinili ze zločinu zpronevěry a přečinu zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

SERVÍRKA SI VYDĚLALA BOKEM

Zdroj foto: 
archiv

NOVOJIČÍNSKO   Jednačtyřicetiletá servírka se během měsíce května a dubna letošního roku dopustila přečinu zpronevěry. Tato žena si z restauračního zařízení na Odersku během svých směn přisvojila přes 90 tisíc korun, které byly mimo jiné učeny na provoz výherních automatů. Policisté navíc zjistili, že daná servírka byla za trestný čin zpronevěry již v minulosti odsouzena a to v lednu letošního roku. Nyní jí hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

DĚTEM ZMIZEL KOLOTOČ

Zdroj foto: 
archiv

PROSTĚJOVSKO  Z přečinu zpronevěra podezírají němčičtí policisté třicetiletou ženu z Bystřice pod Hostýnem. Tohoto skutku se žena měla dopustit tím, že si pro svoji potřebu ponechala zálohu ve výši 10 tisíc korun, určenou na zakoupení dětského kolotoče pro obec na Prostějovsku. Žena polovinu z celkově smluvně sjednaných 20 tisíc korun převzala počátkem prosince 2015. Do současnosti však kolotoč nedodala, a ani nevrátila převzatou zálohu. Ve věci je v současnosti vedeno zkrácené přípravné řízení.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

ZAMĚSTNANEC ROZPRODAL PRACOVNÍ NÁŘADÍ

Zdroj foto: 
archiv

Až dvouletý trest odnětí svobody hrozí 42letému muži, který byl obviněn z přečinů krádeže a zpronevěry. K výkonu svého zaměstnání používal dvě bourací kladiva, která měl po skončení zadaných prací vrátit zpět do sídla firmy, jak bylo zvykem. Místo toho si nářadí v hodnotě téměř 35 tisíc korun ponechal a následně ho prodal, takto získané peníze pak utratil. Navíc je podezřelý, že začátkem listopadu ukradl v kanceláři svého zaměstnavatele klíče od domu v rekonstrukci, do kterého vnikl a odcizil z něj sklokeramickou varnou desku v hodnotě sedm tisíc korun.

Zdroj článku: 
Policie
Autor: 
redakce

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Zpronevěra